corsa c otomatik cam kaldırma

desperado215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.polatsigortacilik.com
arkadaşlar bugün cam kaldırma olayı için oto elektrikçi var adana kıyı boyunda erhan oto elektrik klima oraya gittim modül denedi süre yeterli gelmediği için kaldırmadı camları yeterli tetik vermedi modül + montajı 50 tl ye yapacaktı olmayınca 1 tane ince diyot ile içerdeki far açma anahtarının altındaki birşeyler koyduğumuz göz yerini söküp içeriden kabloları sıyırıp sanrıım 3 kabloyu diyot ile birbirine bağladı ve 30 tl para verdim şimdi bastığım zaman uzaktan kumandadan kapamaya 2 saniye sonra 2 camda aynı anda kalkıyor. gayet orjinal oldu 2 saat bekledim akü felan yer mi diye bir problem gözükmüyor. hangi kablolar olduğunu merak eden varsa yarın bi söküp bakar buraya yazarım ben dikkatli bakmadım

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün cam kaldırma olayı için oto elektrikçi var adana kıyı boyunda erhan oto elektrik klima oraya gittim modül denedi süre yeterli gelmediği için kaldırmadı camları yeterli tetik vermedi modül + montajı 50 tl ye yapacaktı olmayınca 1 tane ince diyot ile içerdeki far açma anahtarının altındaki birşeyler koyduğumuz göz yerini söküp içeriden kabloları sıyırıp sanrıım 3 kabloyu diyot ile birbirine bağladı ve 30 tl para verdim şimdi bastığım zaman uzaktan kumandadan kapamaya 2 saniye sonra 2 camda aynı anda kalkıyor. gayet orjinal oldu 2 saat bekledim akü felan yer mi diye bir problem gözükmüyor. hangi kablolar olduğunu merak eden varsa yarın bi söküp bakar buraya yazarım ben dikkatli bakmadım

İşte budur beklediğim cevap. Hocam meak eden ne demek :D kaç zamandır takipdeyim. Sana zahmet söküp bakıp resmini de çekersen var ya çok makbule geçer. Hatta şimdiden çok teşekkürler

desperado215

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.polatsigortacilik.com
yasin kardeş bugün o dediğim yeri söktüm 2 kabloyu birbirine bağlamış araya ince diyot attı siyah bu diyottan. birisi sanırım kilit sisteminin kablosu diğeri ise cam sisteminin. biri kahverengi ince kablo diğeri kırmızı ince kablo. kesmedi kabloları sıyırıp araya diyotu bağladı o kadar.sonra bantladı dünden beridir bir sıkıntı yok umarım işine yarar yapamazsan söyle resim çekeyim elim değmedi bugün pazar malum biraz dışarda takıldık :)

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasin kardeş bugün o dediğim yeri söktüm 2 kabloyu birbirine bağlamış araya ince diyot attı siyah bu diyottan. birisi sanırım kilit sisteminin kablosu diğeri ise cam sisteminin. biri kahverengi ince kablo diğeri kırmızı ince kablo. kesmedi kabloları sıyırıp araya diyotu bağladı o kadar.sonra bantladı dünden beridir bir sıkıntı yok umarım işine yarar yapamazsan söyle resim çekeyim elim değmedi bugün pazar malum biraz dışarda takıldık :)

Usta çok anlamıyorum o işten. Sana zahmet olmazsa detaylı bir resim çekersen ve diyotu tam olarak voltu mu direnci mi modeli mi nesi varsa onuda yazarsan hatta resmini çekersen çok güzel olur. Çünki resimleri çıkartıp elektrikçiye gideceğim yaptıracağım. Ayrıca kaç aydır bekliyorum birinin bu işi çözmesini :D onun için boş vaktin olduğunda senide sıkıştırmak istemem. Şimdiden de ilgin için Teşekkür edeiyorum

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta çok anlamıyorum o işten. Sana zahmet olmazsa detaylı bir resim çekersen ve diyotu tam olarak voltu mu direnci mi modeli mi nesi varsa onuda yazarsan hatta resmini çekersen çok güzel olur. Çünki resimleri çıkartıp elektrikçiye gideceğim yaptıracağım. Ayrıca kaç aydır bekliyorum birinin bu işi çözmesini :D onun için boş vaktin olduğunda senide sıkıştırmak istemem. Şimdiden de ilgin için Teşekkür edeiyorum

Aman ustam unutma bizi beklemedeyiz :)

snn77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

geçen hafta kardeşime Opel Corsa C 1.0 ECO aldık, bugün cam kapama modulunu taktım, bu arada modulu takmadan once anahtarla denedım kapıyı kilitleyip anahtarı cevirili tuttum ama hiç bir şey olmadı, heralde ECO olanda yokmuş bu özellik,. kablo renklerini paylaşmak istedim hani taktırmak istiyen olursa işi kolaylaşır

sol kapı perdesini söktükten sonra cam butonlarına gelen kablolarda sadece (yeşil-gri)leri kesip modulun kablolarını ekliyorsunuz, modul tetik anında +12 vericek şekilde bağlayın işlem tamam

modulu gittigidiyordan 18TLye aldım kargoda 5 lıra tutu toplam 23 TL, montajı kendim yaptım

eger modul almak istemiyorsanız 2 diot ve 2 role ile halledilir bu iş (Şema ekte)ben modulu aldıktan sonra ve arabayı parçaladıktan sonra anladım Corsanın sistemini, bende fiat linea var onada kendim taktım 1 sene once ama fiat linea da bağlantı farklı diot role ile olmaz ayrıca buton acma kapama arkasına takkılırsa hemen arıza ışığı yakar gösterge panelinde.

diot/role ile veya module ikiside güvenli ve arabanın tesisatına en ufak zarar vermez çunku 1-2 sanyelik tetik veriyor yeşil/gri kablolara ve motorun uzerinde olan aracın kendi termik devresi sayesinde camı sonun kadar kapattığında voltajı keser

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    47.2 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleme:

snn77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kablo gecisi

Ekli dosyalar

• 2.jpg