Corsa C Cruise control dirençleri

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihan kardeşim sana bi iki sorum daha olacak aydınlatırsan sevinirim dün debriyaj müşürünü bağladık ama bağlantıyı şu şekilde yaptık debriyaj müşürünün iki numaralı ayağından direk ecu (x53) nun 8 nolu pinine kablo çektik. X14 soketini hiç karıştırmadık debriyaj müşürünün bir numaralı ayağını ise fren müşürünün artısına bağladık yani X14 soketinin 25 numaralı pinini karıştırmadık hiç sence bi sıkıntı varmıdır. KOntrol ettiğimizde (+) elektrik geliyor müşüre bastığımızda (+) vermeyi kesiyor. Bide motorun üzerinde iki tane soket var ecu olan aşağı taraf mı yoksa cama doğru olan taraftaki mi biz aşağı taraftakine bağladık ama ordada 8 numaralı pin boştu

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinyal kolunda 4 kablo varsa kol takılıp aktif edilecek. yoksa 4. kablo body control modülünden çekilecek. triptonik viteslerde debriyaj müşirine gerek yok.

Cihan kardeşim sana bi iki sorum daha olacak aydınlatırsan sevinirim dün debriyaj müşürünü bağladık ama bağlantıyı şu şekilde yaptık debriyaj müşürünün iki numaralı ayağından direk ecu (x53) nun 8 nolu pinine kablo çektik. X14 soketini hiç karıştırmadık debriyaj müşürünün bir numaralı ayağını ise fren müşürünün artısına bağladık yani X14 soketinin 25 numaralı pinini karıştırmadık hiç sence bi sıkıntı varmıdır. KOntrol ettiğimizde (+) elektrik geliyor müşüre bastığımızda (+) vermeyi kesiyor. Bide motorun üzerinde iki tane soket var ecu olan aşağı taraf mı yoksa cama doğru olan taraftaki mi biz aşağı taraftakine bağladık ama ordada 8 numaralı pin boştu

423_lccz23ys.jpg

Bulduğum resim doğruysa doğru yere monte etmişiz. Buranın 8. pinine girdik burdan da direk debriyaj müşürüne bağladık. Yapan kuzenim debriyaj müşürünün sadece elektriği akımını kesmeye yaradığını o yüzden ecunun 8. pininden x14 soketinin 3 numaralı pinine girip tekrar ordan çıkış alıp debriyaj müşürüne bağlamamızın bi gereği olmadığını direk bağlmamızın aynı iş olduğunu söyledi. Şimdi denemelik olarak devreyi yapıyoruz ondan sonra da aktif ettirip çalışıp çalışmadığını göreceğiz. Aslında sizin tavsiyenize uyup en başta aktif ettirecektim ancak bu işe gece 11 de kalkıştık ve o sırada aktif ettireceğim yer kapalıydı. İnşallah çalışır bunca emek boşa girmez

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
aslında X14'ü araya katmamak da oluyor. yani yaptığınız devre doğru.

west_1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında X14'ü araya katmamak da oluyor. yani yaptığınız devre doğru.

Olmadı cihan arkadaşım ya bunları yaptık en son heyecanla devreyi taktım olmadı. Makinaya bağladık devre çalışıyor, ayrıca araç hata kodu da vermiyor ama neden çalışmadı anlamadım acaba debriyaj müșürü ne + yı fren müșüründen aldığımız için mi. Debriyaj müşürünün çalıştığını görebileceğimiz bi menü de yoktu başladığımız makina da

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
yurtdışı sitelerden araştırdım biraz. Z12XEP motorlarda ECU'da Cruise Control programlama yapılabiliyor. fakat Z12XE motorlarda ECU'da Cruise Control menüsü çıkmıyormuş. yani önceden söylediğim gibi malesef sizin aracınıza olmuyor.

keskosman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Benimde yardımınıza ihtiyacım var. Aracım 2010 corsa d Njoy otomatik vites modeli. Bende Cruise kontrol devremi kendim yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bu modele Cruise takılabiliyormuş. Bu verilen Direnç değerleri corsa d araçlarındada aynımıdır. Ve otomatik viteslerde tech2 ile cruise açtırıldıktan sonra devreyi veya kolu takmak yeterli oluyor sanırım. Corsa d Direnç değerleri ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Benimde yardımınıza ihtiyacım var. Aracım 2010 corsa d Njoy otomatik vites modeli. Bende Cruise kontrol devremi kendim yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bu modele Cruise takılabiliyormuş. Bu verilen Direnç değerleri corsa d araçlarındada aynımıdır. Ve otomatik viteslerde tech2 ile cruise açtırıldıktan sonra devreyi veya kolu takmak yeterli oluyor sanırım. Corsa d Direnç değerleri ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

opellerin şema programında devre elemanlarının değerleri yazmıyor. yani orjinal kol bulup araç üzerinden söküp direç değerlerini multimetre yardımıyla okumanız gerekiyor. corsa d'nin cruise control montajı için yapılması gerekenler muhtemelen corsa c'ye benziyordur.

keskosman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Cihan Akdemir ilginize teşekkürler. Aracın Cruise özelliğini tech2 cihazı ile dün açtırmıştım bugün itibari ile devreyi Yaptım ve şuan Cruise sorunsuz Çalışıyor. Şuan delikli pertinaks üzerinde biraz amele işi oldu ama deneme Amaçlı olduğu için sorun etmiyorum güzel birşey yapacağız artık. Resimleri tamamlandığında vakit bulunca paylaşırım. Corsa D njoy modelindede Cruise bağlanabiliyor herkesin bilgisine.bana maliyeti, servise açtırma ücreti 10 tl(siftah parası yoksa öyle Ücret talepleri olmadı). Malzemelerde 1 tl tutmuyor gerisi elektronik bilgi ve becerinize kalıyor. Herkese kolay gelsin.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Sayın Cihan Akdemir ilginize teşekkürler. Aracın Cruise özelliğini tech2 cihazı ile dün açtırmıştım bugün itibari ile devreyi Yaptım ve şuan Cruise sorunsuz Çalışıyor. Şuan delikli pertinaks üzerinde biraz amele işi oldu ama deneme Amaçlı olduğu için sorun etmiyorum güzel birşey yapacağız artık. Resimleri tamamlandığında vakit bulunca paylaşırım. Corsa D njoy modelindede Cruise bağlanabiliyor herkesin bilgisine.bana maliyeti, servise açtırma ücreti 10 tl(siftah parası yoksa öyle Ücret talepleri olmadı). Malzemelerde 1 tl tutmuyor gerisi elektronik bilgi ve becerinize kalıyor. Herkese kolay gelsin.
hayırlı olsun. direnç değerleri corsa c ile aynı mı peki?