Corsa C Cruise control dirençleri

yusufum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar tam olarak anlayamadım kusura bakmayın direksiyon kumandası kullanarak cc yapmak icin x 45 soketinden aldıgımız kabloyu nereye baglamamız gerekiyo tam olarak arac 1.2 easytronic

Son düzenleme:

kdzli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar tam olarak anlayamadım kusura bakmayın direksiyon kumandası kullanarak cc yapmak icin x 45 soketinden aldıgımız kabloyu nereye baglamamız gerekiyo tam olarak arac 1.2 easytronic
direksiyon kumandası olarak değil,direksiyonda bulunan sinyal kolunun 3 numaralı ucuyla,x45 soketinin 2 numaralı ucuna devre tekılıyor

yusufum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarıyla kaba tabirle sinyal kolunun 3 numaralı ucuyla x45 soketinin 45 nolu pinini devreyle birbirine bağlıyoruz ben de devre yerine direksiyon kumandasının kullanıldıgını düşünmüştüm:(

erdo_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
X45 soketinin 2 nolu ucundan kol daki soketin 4 nolu pinine tesisat geliyor.3.nolu şase zaten kol almadan yapmak için dirençli devre yapman lazım devre yapmam diyosan kol alcan(125TL) devre daha ucuza gelir (5tl)tabi tabi orjinal kol gibi olmaz ama idare eder.

yusufum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgi ve alakalarınız için cok tesekkurler aracıma cc takmayı kafama koydum kol aldıktan sonra herhangi birsey gereklimi arac easytronic debriyaj müşiri olmadığı için baglantılarda bi değişiklik olacakmı yoksa sadece x45 soketinin 2 nolu pininden kablo çekmek yeterli mi ayrıca opcom lada tanıtmak gerekli sanırım

Son düzenleme:

erdo_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle x45 soketinin 2.nolu pininden kolun 4 nolu pinine tesisatı(kabloyu) getirip opcom yada tech2 ile cc yi tanıtıyosunuz olay bu kadar.Aracınız otomatik olduğundan debriyaj anahtarına ihtiyac olmucak .

f_koca5055

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cc

arkadaşlar bende cc çok yapmak istiyorum az çok anlıyom elektronikten ancak benim aracım 1.2twinport 2005 model acaba olur mu manual vites ve debriyaj müşürü var mı diyede baktım o da yok acaba müşirü ve tesisatı çeksem tech2 lede cc açtırsam olur mu?yardımlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla :)

erdo_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen motor kodun Z1.2XEP dir. Eğer doğru ise Z ile başlıyorsa dediklerini yaparsan olur.

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada astraa h dirençleri lazım normal kol zaten boş bi plastik bi işlevi yok.ben ona delik açarak ufak düğmelerden içine monte edebilirim diye düşünüyorum daha orj olur gibi.3-4 tanede direnç var zaten yapamasamda intnette orj kollar 20 tl alıp heba edebilirim. .ama değerler lazımm..