Corsa C Angel + Xenon Yardım...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon olmadığı için daha geceleri gündüz gibi olamıyacak malesef :D bu haliyle eski farlarım bile daha güzel aydınlatıyordu heralde...

Ali abi biliyorum jant diye bağırıyor her gören de ilk bunu söylüyor ama yaza kadar baya bağırır galiba daha bu şekilde :D :D

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xeno takılırken tampon sökülecek mi??? yoksa bu farların arkasında yuva rahat mı??

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon takılırken de sökülmez heralde elektrikçi sökülmez demişti ama bilerek mi dedi yoksa attı mı bilmem hiç canlı canlı da xenon montajı yada takılmış halini görmediğim için o konuda tahmin yürütemiyorum...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerek yok sökülmesine xenon rahatça takılır farlar çok yakışmış bide ya jantlara kırmızı bi şerit yap yada jant kapaklarını tak :D bide panjur lazım şimdi sana :D hayırlı uğurlu olsun...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
350-400 tl veripte panjur alamam vala o fiyata deymez bence :D onun yerine 15-20 tl verir mat siyah çektiririm olur biter....janta kırmızı şerit çekmeyi de denedim beceremedim...zaten gelmeden önce akşam kapakları tekrardan taktım arabaya yalnız kapaksız hali de ayrı bi hava oldu :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla markası ne olursa olsun bu sonradan takılan far kitlerinde mercek plastik olursa grüş zayıf oluyor ve mercek zamanla deforme olabiliyor.En azından duyduğum bu.Fakat xenon işine gelince, bir araçta şu 150 liralık xenon kitlerinden vardı, yeni gelen bir araca kendim kullanmak için ayırdığım için 350 liraya philips aldım ikisinin arasında felaket bir aydınlatma netliği var.Bir de, 6000 den yukarısını alma.Kelvin değeri arttıkça ışığın aydınlatma şiddeti düşer.Bunu fizik kanunları söylüyor ben değil :)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4300k bile düşünmeye başladım...ama sıkıntı xenonlar fazla ısınıyormuş galiba merceğe zarar verirse hiçbir işe yaramaz sonra al başına belayı...ama diğer yandan da o kadar araç var angel kullanan xenonlu...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki orjinal bir mercekle yan sanayi mercekler arasında kalite ve dayanıklılık farkı olacaktır.Onu da gözel almak lazım.Fakat ısı olayına gelince, normal halojen farlar bile ısınıyor hatta 100W lık halojen lambalar el bile yakıyor :) Şöyle bir durum söz konusu, xenon ların o bembeyaz ışığını seven biri için 4300 biraz fazla sarı kalabilir.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4300k yı tam beyaz biliyordum ben o yüzden düşünüyordum :D o zaman 6000k iyidir :D

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son yorumları alabilirmiyim acaba???

1 takım
Monza X-treme H1 6000 K Xenon Kit
3 takım Mtec Super Whıte Dipsiz Park Ampülü
1 takım Renkli Park Ampülü Super Beyaz Ledli

Bunları alışveriş listeme ekledim...olur diyorsanız alacağım ?