Opel Corsa C 90 km/h hızdan sonra sarsıntı

berke1444

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar,

Yaklaşık birkaç aydır üstümde olan bir beladan size bahsetmek ve önerilerinizi almak istedim. Aracım 148.000 km civarlarında devirdaim pompası patlak verdi ve su akıtmaya başladı. Ustaya gidip baktırdım ve yaptırdım. Daha sonrasında bu işlem yapıldıktan bir ay sonra aracım yolda giderken bir trafik lambasında durmamdan sonra motor ışığını tam hatırlamıyorum ama 4 kere yakıp söndürdü ve bende arabayı durdurup motoru açtım, genleşme kabından antifiriz kaputun içine fışkırmıştı. Daha sonrasında genleşme kabına biraz daha su ekleyerek ustaya kadar aracı götürdüm. Ustaya aracı bıraktım, daha öncesinde de conta yakma şüphesinden haberdar edilmiştim. usta contayı, iticileri vs. değiştirdi ve motor üst kapağı rektefiye gördü. Daha sonrasında aracımı aldım ve yine bir hafta sonra bol debriyaj yaptığım gün aracımla otobandan 90 km/h hızla gidiyordum ve gazdan ayağımı çektim ardından arabada sarsıntı oluşmaya başladı. Daha düşük hızlara indiğimde sarsıntı olmuyor. Ama daha öncede contayı yakmadan önce arabada benzer bir durum olmuştu ve aşırı sarsıntı yaşanıyordu. Bu durum neden kaynaklı olabilir, lütfen yardımcı olun gerçekten araba kullanmaktan soğutuyor bu tarz durumlar insanı. Arabama hiç LPG takılmadı. Bu sarsıntı daha öncesinde olduğunda arabanın tek silindiri çalışmıyordu. Ayrıca araba sıcak olduğu zamanlarda (yaklaşık 85-90 derece) çalıştırmaya çalıştığımda normalinden daha geç ve teklemeli çalışıyor.