CORSA 1.7 DTi Yakıt deposu boşaltma yardım.

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.
2003 corsa 1.7 DTI var.
Araç adada biraz mahrum bir yerde
Arkadaşın birisi kırsal mazot almış tabi araç 50km sonra felan tekleme başladı.
üzerine temiz yakıt alındı ama kurtarmadı üstüne 2 tablet inceltici altıldı ki bu çok fazla oldu bence.
Araç şimdi çalışıtor motor ısınmaya başlayınca tekliyor.
Depodaki bu yakıtı boşaltmak istiyorum ama deponun altında somun vs göremedim. Depo kapagından hortumla da olmuyor.
Depoyu en pratik şekilde nasıl boşaltırız.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompayi devamli elektrige ver filtre cikisini sök ordan bosalt...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompaya elektrik verme olayı. kontağı açınca pompa çalışmaya başlamıyormu.? Yoksa extradan mı vermek gerek

aslinda kontagi cevirince pompa calismasi lazim eger caliyorsa filtreden hortumu sök bir bidona bosalt yakiti,eger pompa biranlik basinc icin caliyor sonra kapaniyorsa o zaman pompaya devamli elektrik bagla bir ara kaplo ile
;)

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka koltuk altında pompa kapağı var o kapaak saat yönünün tersine açılır ve ordan eski usul bi hortumla içine çekip bi yere boşaltacaksın . benim corsa 1.7 dti ye benzin attıklarında (pompacı sağolsun ) bu şekilde çözmüşdüm

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araçta ben depoda poma görmedim mazot pompası çekiyor motor kısmından ama en güzel yöntem biraz uzun hortum ve büyük bi bidon depo kapağını açın hortumu içeriye iyice sokun daha sonra hortuma vakum yaptırın yani içinize çekin biraz sağlam çekin mazot geldiği zaman hemen bidona götürün hortumu depo boşalana kadar o hortumdaki basınç düşmez en güzel yöntem dediğim gibi gerisi uğraştırır.

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar.
Arka koltuğun altından yakıt pompasını açtım.
Kontagı açınca pompanın soketine 12V geliyor zaten.
Aracı çalıştırdım.
Motora filtreye giden büyük hortumu çıkardım. Ama mazot pompadan nerdeyse damla damla geliyor.
Pompa arızalımı sizce yoksa başka bi yerde basınç sensörü filanmı var hortumu çıkardım diye kesmiş olabilirmi..?
Ne yapabiliriz.
pompadan daha önce boşaltan arkadaşlar ordan basınçla pompanın yakıtı basması gerekmiyormu.