Corsa 1.7 DTI için bilginize ihtiyacım var

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 Corsa 1.4 Comfort aracım var. Benzinli kullanıyorum LPG taktırmadım. Bir 2003 Corsa 1.7 DTI buldum. Az bir farkla alabiliyorum. Yanlız bu araç konusunda hiç bir bilgim yok. Kronik arızaları varmıdır ? Yakıt durumu ne dir ? Motor ve buna bağlı parçaları için fiyat durumu ne dir ?

Bu konuda daha önce post açılmış mı diye baktım ama göremedim. Bilgisi olan arkadaşların tecrübelerini paylaşmasını rica ederim...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 sağlam bir motordur ısuzu üretimi bakımı yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılır ayrıca dhip ve güçlendire ile 110 bg gibi güç alınabiliyor

sizin baktığınız araç ticari olarak geçiyordur büyük ihtimal ve arka ka koltuk var mı bilemiyorum ama artık aracın arkasına kltuk konulup ruhsata işletilemiyor baktığınız araçta arkada koltuk arsa ve işliyse bence artı bir özelliktir ve bu araçlar ticari olarak geçtii için her yıl muayene girmek zorunda ve ticari araçların vergi sistemine tabii dir

bu araçtan kullanan mel-a-ku nikli melih size bu araç hakkında bilgi verecektir

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç hususi ruhsatlı işli modeli. 12.000 tl istiyor 105.000 km orjinal olduğu konusunda ısrarlı. Gidip bakacağım yarın kısmetse ama öncelikle bilgi almak istedim...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın plakası varsa kaza var mı yok mu tramerden araştırabilirsiniz

araçta klima da varsa güzel olr ayrıca şşunu da belirtmek isterim 1.7 1.3 lere biraz daha gürültülü çalışır ama sağlamdır

almadan önce iyice baktırın

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsat işleme işi bitti diye biliyordukki yeni corsa van alıp aracının arkasına koltuk yaptırıp hususi işletenler olduğunu duydum. tabi bunu duyunca ruhsat konusunda bıldıgım herşey geçerliliğini yitirdi. ama sonuç olarak alacağınız araç 1.7 dti motoru gerçekten gurultuludur. çok sıkıntı çıkarmaz. 1-2 kronik arızası var. pompa beyni lehimlerinin atması ve pompa valfi. valf 300 liraya değişiyor. pompa beyni de 50-100 tl arası gıbı bır rakama sokulup lehımlerı yapılır. baska sorun olmaz.

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında tam bir corsacıyım. DTI motor ile bir çok ayrıntı biliyorum ama sadece sıkıntıları olup olmadığı konusunda bilgi edinmek istedim.

Melih arkadaşım cevabın için teşekkür ederim. Soruma tam olarak cevap veriyor. Yardımın için ve verdiğin linkler için sanada teşekkür ederim Ali arkadaşım.

Yarın görüp aracı inceleyeceğim. C.tesi günü başka bir araca baktım ama 110.000 km olduğunu iddia eden bir galeriye gittim. Aracı görünce bu konudaki bilgimede güvenerek aracın orjinal kmsini sordum, ık mık ettikten sonra düşürüldüğünü kabul etti ve vaz geçtim. Bakalım bu orjinal km çıkacakmı :)

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Melih'in de dediği gibi 2 kronik arızası bvar, biri mazot basınç sensörü, biri de pompa beyni lehim atması. Bu sorunlar giderilir fakat bu sorunlar uzun süredir devam etmekteyse çözümü için büyük paralar harcamak gerekebilir. Örneğin, mazot basunç sensörü üst beyine mazot sıdırıyorsa uzun süredir. Üst beyin kısa devre yapabilir her an. Sonra beyindeki lehimler atık durumda ise ve buna rağmen kullanılıyorsa beyin yana bilir. Bunlarda ciddi maliyetler oluşturur.
Bunlara da dikkat etmek lazım.

selland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar Selim ben aranıza yeni katıldım corsa 1.7 kullanmaktayım araç oldukça seri ve yakıtı cok makul bir araç şuan piyasaya baktığınızda yakıt=performans açısından başka araç bulmak zor,konforu yeterli düzeydedir arkadaşlarında yazdığı gibi mazot pompa beynine dikkat birde 1.3cdti motora göre biraz gürültülü çalışır,ses izolasyonu zayıfsa ki genelde zayıf olur içeri motor sesi alır ama motoru oldukça sağlamdır bakımını yaptırdığın sürece uzun yıllar sahibini mutlu eder,yalnız bakımsızı da tam bir canavardır kendimden biliyorum tecrübesiz bir şekilde aceleyle almıştım amortisörlerden tutunda baskı balata triger e kadar değiştirmek zorunda kaldım yaklaşık aralıklı olarak 2000tl masrafım oldu diyebilirim.Ama bu tamamen benim şansızlığım aracımdan oldukça memlunum