Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

Corsa 1.6 OPC mi (192 hp) yoksa Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

• Corsa 1.6 OPC mi (192 hp)

Oy: 87 47.3%
  • Astra 1.6 GTC Turbo mu (180 hp)

Oy: 97 52.7%

• Kullanılan toplam oy
    184

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ozellikle Erden basta olmak uzere Corsa sahipleri kizacak ama Allah askina soyle Corsa ile Astra yi yanyana koyup bir bakin... Zevkler ve renkler tartisilmaz derler ama genede bir bakin.. Eminimki Corsa ozellikle sehir trafiginde cok daha rahattir, cok daha seridir vs ama is dis goruntuye gelince padon orada durun derim. Bu kadar farkli araba sahibi olmama ragmen hicbir arabanin dis gorunusune GTC kadar asik olmamistim. Genelde 2-3 ay sonra bayar araba beni, GTC ye 1,5 yildir biniyorum, hala asigim tipine.Belki ben abartiyorum ama her Opel servisine gittigimde Corsayi gordugumde aklima direk gelen laf : Cok sirin bir bayan arabasi :)
O yuzden iki arabadan hangisi derken hangi kriterlere gore kiyasladiginizada bakmak lazim.

normal corsa değil opc den bahsediyoruz sunrooflu corsa opc harika görünüyor bence...

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.6 OPC (192 hp)

Aradaki 12 hp söylemeden.Görünüş bakımından OPC çok farklı bir boyutta.

PERFORMANS BAKIMINDAN

Standart olarak bakarsak CORSA

Ama araçla oynandıktan sonra bakarsak ASTRA

araçla oynayınca nasıl astra daha performanslı oluyor aynı motor var ikisindede aynı seviyede modifiyeli oldukları sürece 1.6 turbo gtc corsa opc yi geçemez...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ozellikle Erden basta olmak uzere Corsa sahipleri kizacak ama Allah askina soyle Corsa ile Astra yi yanyana koyup bir bakin... Zevkler ve renkler tartisilmaz derler ama genede bir bakin.. Eminimki Corsa ozellikle sehir trafiginde cok daha rahattir, cok daha seridir vs ama is dis goruntuye gelince padon orada durun derim. Bu kadar farkli araba sahibi olmama ragmen hicbir arabanin dis gorunusune GTC kadar asik olmamistim. Genelde 2-3 ay sonra bayar araba beni, GTC ye 1,5 yildir biniyorum, hala asigim tipine.Belki ben abartiyorum ama her Opel servisine gittigimde Corsayi gordugumde aklima direk gelen laf : Cok sirin bir bayan arabasi :)
O yuzden iki arabadan hangisi derken hangi kriterlere gore kiyasladiginizada bakmak lazim.

doğru söze ne gerek. ben bile yakından bir gtc'yi gördüğümden beri daha yeni aracımı satıp bir GTC almayı düşündüm. arabanın kasası müthiş

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
normal corsa deрil opc den bahsediyoruz sunrooflu corsa opc harika gцrьnьyor bence...
Bizde zaten normal GTC den degil, OPC den bahsediyoruz ki, normal GTC bile bence Corsa OPC den daha guzel. Ayrica ben Corsa guzel degil demedim. Hemde cok guzel, cok sirin bir araba ama GTC'nin kasasi daha guzel dedim.
Onun disinda ozellikle sehir trafiginde Corsa nin GTC yi tokatlayacagindan suphem bile yok.

astracoupe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yonja.com
ahiret sorusu sanki..

beğenmediysen soruyu
actığım konuyu sende yazma o zaman.
burdaki fikirler senin için değil ama bazı üyeler için önemli olabilir
bakarsan konu tarihine ne zaman acıldığını görürsün
senin için değil diğer arkadaşları bilgilendirmek için söylüyorum
astracoupe satıldığında tekrar opel almak istiyordum. bu iki model arasında kararsız kalmıştım ama ikiside nasip olmadı. fiyatlarıda birbirine çok yakındı.
bu konuyu o zamanlar o yüzden acmıştım.
Sonuç olarak ben değil ama yine de corsa opc yi
denizlide en yakın arkadaşım aldı.

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu eskimiş ama bizim de tuzumuz olsun :) Opc alacağım için demiyorum,ancak corsa opc , gtc den daha üstün bence. Aslında segment farkı var, m3 ile 3.35 i karşılaştırmak gibi birşey. Birisi tamamen performans için üretilmiş,diğeri daha bir lüks. Ancak güvenlik olarak göstermese de,corsa inanılmaz güvenli,hatta euroncap in sitesine bakarsanız,Astra'dan daha güvenli :) oyum opcye. (Astra OPC derseniz tabiki o ayrı :)