Opel Astra J kasa 1.6 LPG Uyumu dyno testi

ilyas1288

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ilk arabamı alacağım otomatik vites Astra J kasa 1.6 düşünüyorum.Bu araç için çok heves ettim.Bir araç buldum araç 80 binde 48 binden beri lpg ile kullanılmış.Atmosferik bir motor olduğu için lpg ile uyumlu olduğunu düşündüm.Benden önceki sahibi arabayı 2 ay önce almış.Şimdi daha yüksek bir araç alamak için satıyor.2 ay önceki ekspertiz motor sonuçları bunlar.Araç 115 hp bir araç motor çok mu kötü çıkmış?

Sizce bu motor alınır mı yoksa lpg bu motoru bitirmiş mi?

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dyno testine göre motor durumu hakkında bilgi sahibi olamazsınız. Dynolarda bazen bitik motorlar daha yüksek çıkabiliyor. Benim tavsiyem yol testine çıkmadan aracı almayın. Önce kullanın beğenirseniz alın. Arıza ışığı falan yanıyor mu bakın. Gaz verdiğinizde egzozdan aşırı duman atıyor mu bakın. İmkan varsa birde kompresyon testi yaptırın tam olsun. Supaplar ve motor aşınması hakkında en doğru bilgiyi verir.Ne yazık ki benzinli astra j kasalarda supap erimesi en büyük sıkıntı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araca komprasyon testi yaptirin 115 hp den 80 cikmasi bence anormal 100 lerde ciksa dynodandir diyebilirim. Motorunda komprasyonda skinti cikmazsa skinti olmaz. 1.6 larin subaplari basiniza is acmasin.

ilyas1288

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca komprasyon testi yaptirin 115 hp den 80 cikmasi bence anormal 100 lerde ciksa dynodandir diyebilirim. Motorunda komprasyonda skinti cikmazsa skinti olmaz. 1.6 larin subaplari basiniza is acmasin.
Bir arkadaşım aynı aracı olan bu araç 115 HP 6000 devir dynoda 4700 devirde ölçmüşler çok saçma dedi sizce yanlış bir ölçüm söz konusu mu

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşım aynı aracı olan bu araç 115 HP 6000 devir dynoda 4700 devirde ölçmüşler çok saçma dedi sizce yanlış bir ölçüm söz konusu mu

Doğrudur sonuçta benzinli atmosferik motor devirlendikçe güç ve tork değerlerini daha yüksek verecektir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi