Conti gerçekten yapmış !!!

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler şunu açıkça belirtmek istiyorum sırf konu arasında bir muhabbet olarak kalmasın diye bu başlığı açtım ve bu lastiği alacak arkadaşlara önceden bilgi vermek istiyorum.

Continental
Conti Premium Contact 6

Omegamı aldığımdan beri jant lastik yüzünden çekmediğim sıkıntı kalmadı üstüne bir o kadar da para kaybı yaşadım. Taa ki geçtiğimiz çarşamba gününe kadar.
Aracıma biliyorsunuz ki şanzıman bakımı yaptırmıştım üstünde kışlık lastikler varken bakımdan sonra bile ufak tefek hatalar alıyordum araç kışlık lastikte pati çekiyordu ve bu sebep yüzünden şanzıman arıza veriyordu, yola tutunamıyordu vs vs... bende ustaya gidip anlatıyordum böyle böyle yapıyor diye.
Çarşamba günü lastiği taktığımda fark ettim ki o hataları sırf lastik yüzünden veriyormuş.
Sonra arabayı test etmeye başladım bakalım yine arıza verecek mi diye yolda viraz alırken gazlamalar (TC kapalı iken özellikle).
Sert kalkışlar, kasis ve çukurlara sert girip çıkışlar, kısacası arabayı zorlayabilecek her şeyi denememe rağmen lastik bunların hepsine HAYIR, İZİN VERMİYORUM, PATİ ÇEKEMEZSİN dedi. Bende sırf bu yüzden bu konuyu paylaşıyorum.

Lastiğin özelliklerine gelecek olursak 10 üzerinden puanlama ile...
Kuru ve bozuk yolda frenleme 9
Patinaja düşme 9.5
Yol tutuşu 9.5
Darbe sönümlemesi ( 45 yanak olmasına rağmen özellikle belirteyim) 10
Konfor, yol hissiyatı 9.5
Ses 8.5
Genel memnuniyetim 9.5

Kısacası bu lastiği gerçekten övmem gerekiyordu çünkü daha öncesinde bu lastik için hep şöyle diyordum.
(Harbiden saçmalamışlar, tamamen satış politikası, performans lastiği konfor lastiği gibi olurmuymuş vs...)
Şimdi ise Continental senden özür diliyorum dediklerinin hepsi doğruymuş işin özü almayı düşünen arkadaşlara ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM hayırlı forumlar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Seçenekler arasına eklendi :) İnceleme icin teşekkürler ustat...

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Geçen yıl, premium contact 6 ilk çıktığında almıştım. Ben de çok memnunum.

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bende şimdi SportContact7 alıcam önümüzdeki haftalar. Takınca değerlendirmemi yaparım

• Beğen

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bende şimdi SportContact7 alıcam önümüzdeki haftalar. Takınca değerlendirmemi yaparım
Sport contact yerine premium tercih etmenizi öneririm. Sport Contact' ta konfor bulamazsınız performans lastiği sonuçta.

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sport contact yerine premium tercih etmenizi öneririm. Sport Contact' ta konfor bulamazsınız performans lastiği sonuçta.
Konfor aramıyorum pek, yol tutuşu ve frenlemesi iyi olsun benim için

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 aydır Continental Sport Contact 7 kullanıyorum. 245/40/R19 jantlar ile. Öncelikle ilk taktığımda direksiyon bariz şekilde yumuşadı. yol tutuşuna lafım yok patinaja düşen araç şimdi zor düşüyor puanlamam 10/10, Konfor ise fena değil sert diyemem ama konforlu da değil 10/8.5 , önerir miyim kesinlikle öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Hasip