conta değişimi

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün ,uzun süredir su eksilten aracımın contasını değiştirmeye karar verdim.Daha önce bir kaç kere bu sorun için gittiğim Bostancı Opel servisine gittim.Motor kapağı sökülünce ortaya çıkan manzara içler acısıydı.Conta perişan vaziyetteydi.biraz bastırınca bisküvi gibi ufalanıyordu.Veli usta aracın çok ciddi hararet yediğini contanıın bu yüzden bu hale geldiğini söyledi.[benden önceki sahibi hararet yaptırmış]üst kapağı alıp tornacıya götürdüm.kaynak taşlama,sübap lastikleri,motor tapaları değişti.Kapakta %7 eğrilik vardı düzeltildi.basınç kontrolü yapıldı.Motor tekrar toplanmaya başladı.bir çok parça orijinal olmak suretiyle değiştirildi.toplama işi bugün bitmedi.yarın sabah 1 saatlik bir işimiz kaldı.BU GÜN ŞUNU ANLADIMKİ OPEL MOTORLARI İNANILMAZ SAĞLAM.CONTA BU KADAR PERİŞAN VAZİYETTEYKEN BİLE MOTOR KUSURSUZ ÇALIŞIYORDU.NE BİR TEKLEME,GEÇ ÇALIŞMA,HARARET,ÇEKİŞ DÜŞÜKLÜĞÜ NEDE YAĞ EKSİLTME VARDI.MOTOR SAAT GİBİYDİ.TEK KUSURU SU EKSİLTMESİYDİ.Yanlız Veli usta motor üst kapağı yapılıp sorunsuz olunca segmanların durumuna göre bir miktar yağ eksiltebileceğini söyledi.

NE KADAR MASRAF YAPTIĞIMI AŞAĞIYA LİSTELİYORUM.SİZLERE FİKİR OLMASI AÇISINDAN
torna(arkadaş aracılığıyla)150 tl
conta takımı 90 tl
gm triger seti 140 tl
gm devirdaim 105 tl
wahler termostat 60 tl
gm buji 25 tl
buji kablosu xetec 60 tl
gm motor yağı ve filtresi 55 tl
gm otomatik şanzuman yağı 70 tl
çeşitli hortum ve borular 30 tl
işçilik 450 tl

araç bitip bir süre test edince izlenimlerimi yazacağım.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H3rzaman soylenen sey ustan iyi olduktan sonra araba kitabin yazdigi gibi olur

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aaracı bugun teslim aldım bobinde arızalıydı ortadan çatlamış onuda değiştirdik. Araçta şöyle bir sıkıntı var. Benzinde ve lgp de ara sıra rölanti dalgalanması oluyor boğazıda temizledik sanırım egr den iptal edicem yakında Lpgnin tetikleme kablosunu bobinden çekmişiler bu yüzden bobini bozmuş dedi Veli usta kabloyu sÖktü lpgicye git başka yerden çeksinler dedi.Lpg ciye gittim kabloyu başka bir yere bağladı. fakat araba lpg ye çok geç geçiyor ve devirli giderken ayağımı gazdan çekince hemen benzine geçiyor.Bazende lpg göstergesinin ışıkları gidip bir süre sonra kendisi yanıyor.Gaz verip deviri yükseltince tekrar lpg ye geçiyor.Yetkili zavolli servisine gittim fakat kapanmıştı geç kaldım.Sizce bu arızayı neden yapabilir?

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bugüne kadar lpg den hiç bir şikayetim yoktu.ne olduysa bugün oldu.acaba egr yaparmı?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
rölanti dalgalanması hafif ise dediğiniz gibi hafif çatlak bir hortum, egr, rolanti ayarlayıcısı. Fazla ise araç hava alıyordur. Veli usta çözecektir sorununu. Önce Lpg yi düzelttirin.

gökhan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ptesi baktıracağım lpg yi.egr yi iptal edip rölanti motorunu temizleyeceğim.