çok acilinden YARDIM !!!

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks bariz şekilde sola doğru kaymış
kaporta teker yanağına bakmanız yeter açıyı bırakın (galiba teker kemeri diyorsunuz)
kaza aracı olmadığına eminmisiniz?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
daha farklı bir açıdan bakacam, jant osfeti aynı mı? jantları söküp baktırın isterseniz, belki değiştirmişlerdir. veya spacer tarzı birşey de takılmış olabilir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot balansa sokun. belki jantlar farklıdır...hemen karamsar olmayın. bir sıkıntı olsa araba illa belli ederdi yüksek hızlarda falan...

tedirgin_08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracta hız yaptım hiç bi sorun yok çekmede yapmıyor...bu sorunu nasıl düzeltiriz... şimdiden teşkürler

araçta kesinlikle kaza yok çok iyi derece baktırıp aldım...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksları ölçtür kayma var bu ekseri yanlamasına kaldırıma kışın kayma ile olmuş ucuz yollu yaptırmıştır..kaza deyine ille arabaya vurmak değildir

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracımda aynı corsa bendede var aynı şekilde fabrıkasyon dıye dusunmeye basladım bu arada aracım kazasız

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abinin dediği şekilde dingil kaymış olabilir.Taşıyıcıda eğrilik olabilir ..

Tofaş kuş serisinin hepsinin arka dingili 1.5-2 cm bir tarafa kayıktır.Millete bu şekilde satılmıştır.

Benim eski araçlarımdan birisinde aynı sorun vardı ve hiçbir usta hata bulamamıştı.Üstelik son süratte ip gibi giden bir araçtı.Ustalar dandikti ya da arabada birşey yoktu bilemem lakin araba çekiç darbesi görmemiş bir arabaydı.Şaseciden , rotçusuna , kaportacısına kadar 2 şer kez gezdirmiştim.

İyi bir rot balanscıda kontrol ile işe başlamak lazım.

Son düzenleme:

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben janttan şüpheleniyorum.(ki inşallah öyledir) Kaldırıma çarpmadan vb. kaynaklığı tek jant değişikliği söz konusu olabilir. Bizim milletimiz ofset filan tanımaz bijon olursa tamam!

Her şeyden önce yer değiştirin. Yani sağdaki tekeri sola, soldaki tekeri sağa takıp bir kez daha bakın. Durum yine aynıysa yani aynı taraf içte kalıyorsa sonra işlemlere başlayın...