Çizikler ve lokal boya hakkında..

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze Merhabalar,

Su mavisi renginde ki astra j'm le 8. ayımı da hayırlısı ile doldurmuş bulunmaktayım. Lakin her ne kadar sakınıp üzerine titresemde makus kaderimden bir türlü kaçamadım ve bazı nesebi bozuk insanlar tarafından kasti olarak yapıldığı belli olan çiziklerle muhatab oldum. Sağ ön ve sağ arka kapı üzerinde 7-8 cm i geçmeyen toplamda 3 adet çiziğim var.

Bu aşamada siz değerli arkadaşlardan öğrenmek istediğim şu dur ki: 2 gün önce AutoKing maslak şubesine kaskomdaki minionarım paketiniden 2 sini kullanarak bu çiziklerin lokal boya yolu ile giderileceğini öğrendim ve temmuz 18 için gün aldım. Aracını 5 yıl kesinlikle satmamak şartı ile kullanacak biri olarak sizce lokal boya yaparak bu çizikleri kapatmak, 5 sene sonrası bir satış işlemi için ne kadar akıllıca bir çözüm olur? Yani "çizikler bu şekilde kalsın, ileride alıcı kalkıp edebiyat yapmasın "sen bunu belkide kaza yaptında boyattın"demesin" gibisinden bir şey mi önerirsiniz? Yoksa "5 sene boyunca bu çiziklerle yaşanmaz git boyatmadan önce ve sonra fotorağfını çek ve satış da soran olursa da bunları göstererek ikna et" mi dersiniz?

Belki durumu biraz abartıyorum ama ilk defa araç sahibi olunca her konuda acemi oluyor insan. Değerli yanıtlarınız ile beni yönlendirirseniz minnettar olurum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Çizikler ve lokal boya hakkında..

İleride aracı satmayı düşünüyorsanız, kapılara lokal boya vurdurmamanızı tavsiye ederim, zira ne kadar da fotoğraf çekseniz lokal boya dediğinizde insanların kafasında soru işareti oluyor, sadece çizik üzerine rötuş yaptırabilirsiniz
Ama ben bu araca uzun yıllar bineceğim, çizikler sürekli gözüme batar derseniz hiç düşünmeden boyatın
Tercih sizin tabi ama benim tercihim lokal boya yaptırmamaktan yana, çünkü lokal de olsa sonradan yapılan boya hiçbir şekilde orjinalini tutmuyor.

babakral55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence cizikleri her gördügümde üzüleceksem arabayı komple bile boyatırım çekerim fotografını bundan boyattım diye almıyan almasın o saatten sonra

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanırım bende 5 sene binecek olsam, düşünmeden boyatırım. Zaten 5 sene sonra fiyatı hiç olacak. Ha üç kuruş aza ha fazlaya....

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lokal boya uygulamasından sonra çıplak gözle kolay kolay anlaşılmayacak kadar orijinaline benzeyecekse bence de boyatın. Daha senelerce binecekmişsiniz, şimdiden aracın sonraki sahibini düşünmenin anlamı yok bence. Diğer arkadaşların da önerdiği gibi fotoğraf çekip gösterebilirsiniz. Araç yandan sağlam bir darbe almış olsa da bu yüzden boyatmış olsanız herhalde 7-8 cm'lik çiziği kapatacak lokal boyayla bir olmazdı bunun onarımı. Aracın şasisinde, marşpiyelde, B sütununda hiçbir iz bırakmadan sadece kapıya hasar verecek ciddi bir kaza nasıl olabilir hayal edemiyorum açıkçası. Hadi böyle bir kaza olmuş olsa bile bu dediklerime hiçbir zarar gelmediyse, kapıyı da onardıysanız o zaman alıcının derdi ne? Buna rağmen yalancı olduğumu ima edip almak istemezse de arkadaşı uygun şekilde postalardım ben olsam. Böyle alıcılarla uğraşacağıma hiç olmazsa tanıdık, bana güvenecek birisini bulup 3-5 kuruş daha ucuza da olsa ona satmayı tercih ederim.

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Değerli yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. 18 temmuz'da ki Auto King randevum da kaskomun sağladığı mini onarım paketinde ki mevcut 4 hakkımın 3'ünü kullanarak en az 5 sene kullanacağım aracımın her ne kadar ufak da olsalar mevcut olan çiziklerini lokal boya yöntemi ile boyatacağım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BABAKRAL55 link' Alıntı:
Bence cizikleri her gördügümde üzüleceksem arabayı komple bile boyatırım çekerim fotografını bundan boyattım diye almıyan almasın o saatten sonra

+1

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

+1

Boya takıntısı olan insanları anlamak zor. Ben de ikinci el araç aldım bir çok kez ama araştırınca araçta büyük bir darbe olmadığına ikna olduğum araç fiyat ve genel kondisyon açısından bana uyuyorsa boya var demedim. Boyasız araç garaj aracı olmadıktan sonra imkansız gibi bir şey hele hele İstanbul aracı ise.

Boş verin bence de 5 sene keyfini alarak binin 5 sene sonraki alıcı böyle bir şeye takılıyorsa gitsin bayiden 0 araç alsın parasının yettiği.

iakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iakgul link' Alıntı:
Peki bu aşamada bir şey sormak istiyorum. Sizce Auto King bu local boya işini orjinal kadar temiz yapabilir mi? Daha önceden hiç böyle bir deneyimim olmadığından bunu sizlere sormak istedim. Aracımın temsili olarak rengini ifade etmek için aşağıda sahibinden.com da bulduğum bir ilanı koymak istiyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-acil-ihtiyactan-bayandan-satilik-2011-opel-astra-1-6-sport-92284231/detay
Nerede ise hiç belli olmayacak şekilde hallediyorlar.