Check Oil Level uyarısı

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski aracımda (1.8 Vectra B2) Antalya-Ankara arası seyahat ederken bendede çıkmıştı o uyarı. Aynı şekilde dediğini yapıp kontrol ettim (çünkü yağ seviyesini kontrol et diyor uyarı :D ) Baktım sorun yok yola devam..Ufak eksilmelerden haberdar ediyor diye tahmin ettim. Daha sonra yağ değişimine kadar yağ falan eklemedim. Bir daha o uyarı çıkmadı.. Yağınız eksik olmadığı halde sürekli o uyarı çıkıyorsa sorun vardır ama arasıra çıkıyorsa önemsemeyin bence...

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağı azalmış arabanın hepsi bu. muhtemelen de 600 gr filan azalmıştır. yağ çubuğuna bakarsan eğer ortalarda bi yerdedir yağ seviyesi büyük ihtimalle. (yağ çubuğundaki her çizgi 200 gr, toplamda 1 lt.).

hangi yağ kullandığını, yağ değiştirdiğin km'i ve şu anki km'ni yazsaydın motorun sağlığı vs hakkında daha doğru bi yorum yapılabilirdi.

Abbasyolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belirttiğim uyarı bir daha çıkmadı. Yağ seviyesi de normal, tabi gördüğüm kadarıyla. Ancak farkettim ki yağ değişeli 10000 km olmuş. İşin ilginç tarafı bu uyarı LPG dönüşümünden 15 gün sonra ortaya çıkmış olmasıydı. Ancak aracımda herhangi bir sorun görünmüyor, şeytan kulağına :)

innocently

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar ben opel alalı bir hafta bile olmadı 98 model vectra b yol bilgisayarında check oil level yazıyor birde check brake pad yazıyor birde frene sert basınca fren ayağımın altında şişiyor bu sorun balata ile alakalımıdır bilgi verirseniz sevinirim

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar ben opel alalı bir hafta bile olmadı 98 model vectra b yol bilgisayarında check oil level yazıyor birde check brake pad yazıyor birde frene sert basınca fren ayağımın altında şişiyor bu sorun balata ile alakalımıdır bilgi verirseniz sevinirim

Aracın yağ seviyesini kontrol ettirin. Yukarıda da belirtildiği gibi müşürden de olabilir.

Brake pad fren balataları bitik diyor, bazen balatalar pislendiği için de bu uyarıyı veriyor, yani bitmemiş de olabilir.

Sert basınca şişiyorsa fren hidroliğini kontrol ettirin,

şişiyor dediğiniz titreme ise o normal ve abs'den kaynaklanıyor. ABS devreye girince fren pedalı ayağınızın altında titrer.

Benim öğrendiklerim bunlar, bende yeni opelci iken bayağı araştırma yapmıştım.