check oil level uyarısı!!

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de donma ile alakası yok..bende bazen aynı uyarı ile karşılaşıyorum..yaklaşık 100-150 gr ilave ettiğim zaman uyarı geçiyor..veya senin sensörlerde de sorun olabilr..

Aynı şekilde 4000-5000 km civarından sonra benim aracımda aynı uyarıyı veriyor.250 gr yağ takviyesi ile uyarı sona eriyor.Sensörde sorun olması muhtemel

gsı osman

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende o uyarı var ve devamlı çıkıyor yağ eksiltme yok benim sensör bozukmuş seninkide büyük ihtimal sensördür

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için..

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bir daha g kasa astra alırsam direk senin yanında alcam soluğu...maşallah araba çok temiz ve güzeldi..(gerçi kırmızı ışıkta ben nazarını alıyodum arabanın az daha ya ucuz yırttık):)

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sensör ağrızası gibi görünüyor ama yine de yağ alırken biraz daha paraya kıyıp kaliteli yağları tercih etmekte fayda var (genel)

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler editörüm sanırım sensörde katı madde birikmiş araba 99 model sonuçta o da soğuk havalarda iyice katılaşıp sensörü yanıltıyor olabilir ya da araba yaklaşık 30 derecelik eğimli bir yokuşta duruyor(arabanın ön tarafı yukarda ama) belkide yağ sensörün olduğu tarafın aksine denk geliyorsa o yüzdende olabilir belkide.gerçi sensör tam olarak nerede bilmiyorum borunun ne tarafında kalıyor ki? araca doğru mu yoksa ön tarafa doğru mu ki?

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Sensörün yerini bilemiyorum ancak dediğin gibi eğimli zeminde bulunuyorsa araba yapabilir ama bir süre kullanınca sönmesi gerekir bu durumdayken...

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bir daha g kasa astra alırsam direk senin yanında alcam soluğu...maşallah araba çok temiz ve güzeldi..(gerçi kırmızı ışıkta ben nazarını alıyodum arabanın az daha ya ucuz yırttık):)

canın sağolsun yaa :D bende sayende astra G den şikayetçi olanların sorunlarını anladım