check oil level uyarısı BIKTIM..!

papen_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARACIM 99 CD ASTRA OTM. 1 AYDIR CHECK OİL LEVEL UYARISI VERİYOR YOL BİL. USTA YAĞI TAMAM DEDİ GÖSTERGEDEKİ YAĞ IŞIĞI(KIRMIZI) YANMADIĞI SÜRECE SIKINTI OLMAZ DEDİ. NE YAPSAM BİLEMEDİM. BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDEBİLİR Mİ? ŞİMDİDEN SAGOLUN.:help:

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ müşürü oluyor kartelde galiba. o arızalıdır. sorun olmaz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyenizi kontrol ettiğinizde seviye normal görünüyorsa seviye sensörü ile alakalı bir durum. belli bir yaştan sonra malesef araçlarımız bu hataları verebiliyor. muhtemelen tortulaşma falan olmuştur sensör etrafında.

mkiraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede castrol magnatec yağ koyduktan sonra oluştu. seviyeye bakıyorum üst çizgide yoluma devam ediyorum. birde bu yağ uyarısı sürüş esnasında veriyor. biraz bekleyince veya rolantiye alınca uyarı gidiyor.
ben yağı özelliğindendir diye düşünüyorum. sensör bayağı aşağıda. herhalde yağ hareketli parçalara yapışınca karterden çekiliyor ve uyarı veriyor. dedikleri gibi müşürde tortuda olşmuş olabilir. ama dediğim gibi yağın parçalar üzerine yapışıp karterde azalmasına bağlıyorum.
ara sıra kontrol edip yolunuza devam edin. takacak bişi yok bence.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla takmanıza gerek yok uzun yola gittiğimde aracı zorladığımda bendede standat olan bir durumdu...ama yağ seviyemde falan birşey yoktu...fazla arabayı sıkıştırdığında oluyorsa vectra b de olabiliyor diye biliyorum...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bende de uzun yola gidince aynı uyarıyı veriyor, ama yağ seviyesi normal; sensörle ilgili bir sorun olsa gerek, yağ değişiminde temizlemeyi düşünüyorum sensörü...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Zamanla bozuluyor sensör, bazıları iptal eder, ben değiştirmiştim, karter kapağının içinde kendileri.