Check Oil Level uyarısı

Abbasyolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese marhabalar.
Dün İzmir'den Aliağa'ya dönerken yol bilgisayarımda "Check Oil Level" uyarısını gördüm. Yağ lambası yanmyordu. Durmadan eve geldim. Motoru kapatıp tekrar çalıştırdım. Bu uyarı bir kez daha çıktı. Motoru kontrol ettim, herhangi bir yağ sızıntısı da yoktu. Kartel muhafazası da var aracımda. Sonraki çalıştırmalarımda ise bu uyarı kayboldu. Ustalarımıza ve bilgisi olan arkadaşlara soruyorum: Telaşa kapılmalı mıyım? Saygılarımla...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ müşirinde sorun olabilir ancak siz yağınızı kontrol edin normal seviyedeyse sorun yoktur bazen bazı arkadaslarımızda bir sorun olmamasına rağmen check oil level uyarısının cıktıgından söz edıyorlardı.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese marhabalar.
Dün İzmir'den Aliağa'ya dönerken yol bilgisayarımda "Check Oil Level" uyarısını gördüm. Yağ lambası yanmyordu. Durmadan eve geldim. Motoru kapatıp tekrar çalıştırdım. Bu uyarı bir kez daha çıktı. Motoru kontrol ettim, herhangi bir yağ sızıntısı da yoktu. Kartel muhafazası da var aracımda. Sonraki çalıştırmalarımda ise bu uyarı kayboldu. Ustalarımıza ve bilgisi olan arkadaşlara soruyorum: Telaşa kapılmalı mıyım? Saygılarımla...

burda yağ seviyesini kontrol edin yazıyor. ama sen sızıntı varmı diye bakmışsın.
bence acilen bi yağ seviyeni kontrol et. muhtemelen yağ azalmış arabada

Abbasyolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlgilenen arkdaşlara teşekkürler. Yağ seviyesini de kontrol etmiştim. Yazmayı unuttum. Yağda eksiklik yok.

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynı uyarı bendede bu pazar günü cıkmıştı yağ seviyesi normalin cok az altındaydı 200 gram kadar ilaye ettim bi dahada yazmadı.

bu kadar ilavden sonra yazmaması beni şaşırtı bu sensör bu kadar hassas yağ seviyesinemi ayarlı ????

kullandığım yag 10/40 castrol magnatek

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
yolbilgisayarı yeniden programlanıcak ve karter üzerindeki yağ seviye müşür soketleri temizlenecek

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolbilgisayarı yeniden programlanıcak ve karter üzerindeki yağ seviye müşür soketleri temizlenecek

e sorun müşürlerdeyse yol bilgisayarı yinede programlanacakmı ne kadara mal olur bu işlem

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Arkadaşım aynısı bana oldu şehirlerarası yolda giderken check oil level yazıyordu az ingilizcemizle anladık ne demek istediğini yağ seviyesine baktık normal arabanın altından akıtan birşey yok çektik sağa motorun soğumasını bekledik soğuduktan sonra tekrar yağ seviyesine baktım azalma yok daha sonra gittim bir benzin istasyonuna 1 lt yağ aldım ve kartere az az koydum yağ seviyesine baktım biraz kımıldama olunca bıraktım aradan 5 ay geçti birdaha yol bilgisayarında o ikazı görmedim denemesi bedeva fakat sakın aldığın yağı çok koyma kaş yaparken göz çıkarırsın.