'check oil level' uyarısı

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yol bilgisayarında 'check oil level' yani yağ seviyesini kontrol et yazısı çıktı. yağın değişmesine daha 1000 km var. yazı iki üç defa çıktı şimdi tekrar kontrol ettim arabayı çalıştırıp stop ettim ama şimdi çıkmıyo. sizce bi problem olurmu. ve su an memlekette değilim 500 km yol yapmam gerekiyo üzerine yağ ekliycem ama hangi marka yağ koymuştu usta bilmiyorum farklı bi marka eklesen problem olurmu. acil cevaplarsanız sevinirim arkadaslar yarın sabah yola cıkmam gerekiyo...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağın kalınlığı yani numara olarak diyorsunuz galiba değil mi

evet oyle sız marka fark edermı dıye yazınca bence marka hıc fark etmez yag numarası 5/30 10/40 gıbı fark eder dıyorum yag kontrol kartınız varsa orda numarası yazıyor olabılır numaraya bakarak sızde alıp ekleyebılırsınız aracınız bakımına az kaldıgı ıcın yag eksıkltmıs olabılır

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet oyle sız marka fark edermı dıye yazınca bence marka hıc fark etmez yag numarası 5/30 10/40 gıbı fark eder dıyorum yag kontrol kartınız varsa orda numarası yazıyor olabılır numaraya bakarak sızde alıp ekleyebılırsınız aracınız bakımına az kaldıgı ıcın yag eksıkltmıs olabılır
teşekkürler cevap için...

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
eğer varsa yetkili servise bir uğra yoksada telefon açıp sanayide aynı kalınlıkta yağ ile değişimini yaptır 500km demişsin az bi km değil ihmale gelmez

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle bir konu bende açtım bendede çıkıyor yağı falan değiştirdim daha 3 gün önce müşürmü ne bozuktur dediler artık o neyse

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ değişim km'sine yakın yağ eksilmesi normaldir, yağ değişim kartını araçta bulunmak gerekiyor yani.