Car 300 Aux Girisi Yapmak Resimli

Hyasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuyuda hotlatmış bulunsamda gerekli olduğunu düşündüğüm bir paylaşım..
Konuda ki Car300 kartındaki TDA 7348Dentegresine sahip olmayıp;
TDA 7433Dentegreli car300'e sahip olan arkadaşlar ekleyeceğim resimdeki gibi bağlantı yapmaları gerekli.

*Resimdeki şemayı ters yapıştırmış olmamın sebebi kart üzerinde entegrenin duruş şeklinden dolayı kafanız karışmasın diye..

*Resimde gördüğünüz gibi 5 ve 6cı bacakların hattında bağlı olan kondansatorün girişleri +(artı) bizde bağlantımızı +dan yapacağız.
(konudaki gibi kondansator'un +(artı) bacaklarını (PCB) kart üzerinden ayırıyoruz.Resimdeki gibi bağlantımızı yapıyoruz.)

*Dilerseniz konudaki gibi bir anahtar (switch) kullanın istersenizde sadece anahtarlı stereo jak bağlayarak işleminizi tamamlayın. (ben anahtarı bağlayacağım yeri yeterli bulmadığım için anahtarlı stereo jak ile bağlantımı yaptım.)

*Anahtarlı stereo jak bağlantıyı yaparken kafamı karıştırdığı için yardımcı olabileceğini düşünerek bağlantıyı resimde gösterdim..

*Ben stereo jak şasesini GND(ground/şase)den aldım. Siz dilerseniz teyp üzerinden alın.
4 hoparlordende gayet iyi ses alıyorum. Ankarada radyo sesleri oldukça kaliteli(cızırtısız/bas-tiz gayet net); ben PSP bağladığım için mi bilemiyorum. MP3 sesi, radyo kadar kaliteli gelmedi(bas/tiz bakımından) Büyük ihtimalle PSP'nin ses kalitesinden kaynaklı.Ama gayet hoş emeğe değer. Kolay gelsin...

Not: Jack bğlantı resmi güncellendi..

Sıra geldi benim CD30 MP3 cdçaların bağlantısını yapmaya ama daha önce konusunu açan arkadaş görünürlerde yok.. :( Hayırlısı bakalım araştıracağız..

Son düzenleme:

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar. bu son resim çok makbule geçti. en kısa zamanda yapacağım inşallah.

velfecir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar CAR2004 için bu işlem oluyor mu acaba?
Herhangi bir resim paylaşma imkanı var mı acaba ya da İstanbul da ücret karşılığı yapabilecek önerebileceğiniz bir arkadaş varsa çok sevinirim.

Çok ihtiyacım vardı.

ufuknur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyaşar resim çok güzel ve detaylı.teşekkürler.fakat jak bağlantısını göremiyorum tekrar yüklermisin

velfecir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar kusura bakmayın konuyu yine güncelliyorum.

car 2004 için hiçbir şema resim vs.. bulamıyorum.
ufacık bir bilginiz varsa yazın ne olur.

nikdestan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam merhaba ya ben aynı işlemleri takip ettim.ama mp3 ve radyonun seslerini ayıramadım ikisi birden çalıyor anahtarı kapattığımda radyo normal çalıyor açtığımda ikiside beraber çalıyor ne yapmam gerek ltf tşk ler

fthyğc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

swch in bağlantı şemasının resimleri varsa görsel olarak daha iyi olacak sema pek aydınlatmadı beni:rolleyes:

eakin65

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TDA 7433D entegreli olan CAR300 ler için teyp girişi resimdeki kondansatörlerin - bacaklarından olacak.Çok temiz ses alınıyor. servis klavuzundan baktım 2 ve 3. bacaklar teyp girişi.

n5lct1.jpg