Car 300 Aux Girisi Yapmak Resimli

sinan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mokiya...car500 e ne yapılır....... sadece trkak çalıyor meret......mp3..veya video göstermiyor..:mad:....başka tyep baglasak o vakit te direksyon kumandası devre dışı..:cry:...

bir akıl...bir fikir....:(.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Mokiya...car500 e ne yapılır....... sadece trkak çalıyor meret......mp3..veya video göstermiyor..:mad:....başka tyep baglasak o vakit te direksyon kumandası devre dışı..:cry:...

bir akıl...bir fikir....:(.

CDR 500 için aux konusunu eklemiştim forumda var ama sanırım sen görmemişsin.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=27173&highlight=CDR+500

+ Pioneer Direksiyon kumandası çalışmasını ne için yaptık biz..
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=33180

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
bu teybi sökmek için aparat bende yok, başka bir şeyle sökülür mü teyp? hazır 3 gün tatil girişeyim arabaya biraz :)

hasanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
car300 aux

mokia dostum.car300 aux bağlantısını tam anlyamadım.jaktaki bağlantı nasıl olacak (artı eksi durumu),aradaki anahtarı göremedim.araya anahtar koymasak ,mp3 taktığımızda sadece mp3,çıkardığımızda radyomu çalacak.iki tarafı jaklı kablonun bağlantı resmini koyarsan çok memnun olurum.birde usb giriş yapabilirmiyiz.aradım bulamadım.tabii resimli tşk.
CAR 300 AUX GIRISI YAPMAK RESIMLI

----> AUX VIDEO <----
durumu
Anlatmaya grek yok resimler herşeyi anlatıyor zaten.. Elektronikten Anlayana
TDA 7348D entegresine giden şemada işaretli 1mF lık resimdeki kondansatörlerin ( - ) uçlarını Havya ile yukarı alıp kaboya baglıyoruz.
Bunlar teybin preanfi ses girişleri.
Bunları seçmeli bi tuş üzerinen geçirip tuşun diğer bacaklarını standart 3,5mm stereo jaka baglayıp resimde gösterilen yerlere monte ediyoruz.
Böylece mavi tuşa bastığınızda jaka bagladığınız mp3 playerin sesini HP verecek. mavi tuşa bidaha basınca radyo yada kasetçalara geçer.
20080304014814_img.jpg

Swıch değiştirme baglantılarını dikkatli yapın
przelacznik.jpg

Baglantıları yapmak için kaset mekanizmasını söküyoruz.
radio01.jpg

Resimdeki baglanıya dikkat ( KONDANSATÖRLERİN ( - ) UÇLARINI AYIRIP ALIYORUZ
YINE (-) UCLARIN PLAKETE BAGLI OLDUGU YERLERİ KABLO İLE SWICH E ALIYORUZ

car300.jpg

swıch den 12mm Sterio jak a AUX baglantımızı yapıyoruz.
radio03.jpg

radio04.jpg

resim009x.jpg

Mavi aux radio change tuşu burada aceleye gelmiş. daha orjinal bi swıch takılabilir.

EVET HAYIRLI OLSUN CAR 300 TEYBINIZ ARTIK SON MODEL BI MP3 PLAYER OLABILIR.

dscn2131.jpg

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
mokia dostum.car300 aux bağlantısını tam anlyamadım.jaktaki bağlantı nasıl olacak (artı eksi durumu),aradaki anahtarı göremedim.araya anahtar koymasak ,mp3 taktığımızda sadece mp3,çıkardığımızda radyomu çalacak.iki tarafı jaklı kablonun bağlantı resmini koyarsan çok memnun olurum.birde usb giriş yapabilirmiyiz.aradım bulamadım.tabii resimli tşk.

Hasan resim ekleyemem teyp yok şu anda.
Gördüğün kondansatör uçları plaketten ayrık dikkat edersen.
Ayrılan kondansatör uçlarını Sıwıtch ile ister plakete ister teybe takacağınız aux jakına yönlendireceksiniz.
Kondansatör uçları canlı ıçlar left rıght - ucu teybin şasesi pkadar.
Swıtch takmazsan radyo ve mp3 playerin sesi birbirine karışır.

hasanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demekki araya mutlaka swiç(6 bacaklı) koyacağız,fakat en son resimde sanki arada anahtar yok gibi direk bağlantı gözüküyor.birde mavi tuştan bahsediyon bu hangi tuş acaba.anahtarı nereye monte edicez.tşk.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
demekki araya mutlaka swiç(6 bacaklı) koyacağız,fakat en son resimde sanki arada anahtar yok gibi direk bağlantı gözüküyor.birde mavi tuştan bahsediyon bu hangi tuş acaba.anahtarı nereye monte edicez.tşk.

resimler silindiği için göremiyorsun.
o swıtch i de ön pabeli delip çıkarman gerek
resimde takılan mavi renkli oldugu için konuda mavi geçiyor. Sen ne renk istyorsan onu tak.
Resimdeki kaset yeri ileri geri sarma butonlarının kaset tarafındaki boşluğu.
Ama sen kendine uygun gelen yerden de çıkarabilişrsin. sana kalmış.

hasanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://forum.donanimhaber.com/m_30406409/mpage_2/key_/tm.htm
mokia dostum,verdiğim linkte teyplere aux giriş yapmışlar.yapan kişi jakı takınca mp3 çıkartınca radyo çalar diyor.sende araya anahtar koymadan sesler birbirine karışır diyorsun.kafam karıştı ,acaba entegreye bağlantıda mı farklılık var.resimler aynı sizdeki gibi gözüküyor.anahtarsız olması avantajlı tabi olursa ..tşk.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
http://forum.donanimhaber.com/m_30406409/mpage_2/key_/tm.htm
mokia dostum,verdiğim linkte teyplere aux giriş yapmışlar.yapan kişi jakı takınca mp3 çıkartınca radyo çalar diyor.sende araya anahtar koymadan sesler birbirine karışır diyorsun.kafam karıştı ,acaba entegreye bağlantıda mı farklılık var.resimler aynı sizdeki gibi gözüküyor.anahtarsız olması avantajlı tabi olursa ..tşk.

Hasan mantıklı olmak lazım sen teybe mp3 bagladığında radyonun sesin nereye gitmesini bekliyorsun. Teyp aa bu mp3 baglamış sesi keseyimmi ben desin. Bunu fiziksel olarak senin yapman gerek, Verdiğin linkte şema filan yok.O adamların yaptığı anatarlı sterio jak kullanmak. Dilersen sende o şekilde anahtarlı jak kullanabilirsin.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya benim car 300 üm bozuldu car 400 taktım ama car 300 ün ses çıkısı çok daha iyiydi ankarada ucuz yollu teyp tamir etcek kim var?