Cam filmi ile ilgili bir haber

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihtiyaca göre izin verilmeli..

arkadaşlar geçenlerde saçımın kenarları ve kollarımda yanma için doktora gittiğimde, ki güneş altında fazla durmamama rağmen araç içinde beklediğimden kaynaklandığını söyledi. Araba yıkama için sırada araç içinde beklemiştim. bu arada klima çalışıyordu. aracın camlarına film çektirirsem düzeleceğini söyledi. ayrıca benim bildiğim koyu renk cam filmi 1-2 derece daha düşük tutuyor ve klima-yakıt tasarruf faydası sağlıyor.

ama esas olan niçin cam filmi:
1- güvenlik sebebi ki günümüzde birçok büyük şehirde elzem,
2- sıcak olan bölgeler için klima-yakıt-sağlık tasarrufu,
3- çarpmalar için güvenlik açısından ön camlara kesinlikle film tavsiye edilmiyor ve çoğunlukla ön camlar zararlı ışınları süzen camlarolarak üretiliyor.

bence araç için modifiyede kanunların belli ölçülerde müsade etmesi gerekir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir çoğumuzun araçlarının camları zaten fabrikasyon olarak renkli üretim. Bazılarımız şu ya da bu sebepten renkli camların üzerlerine film çektiriyorlar. Bence renkli camların üzerine tekrar renkli film çekilmesi durumu tartışılır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçenlerde saçımın kenarları ve kollarımda yanma için doktora gittiğimde, ki güneş altında fazla durmamama rağmen araç içinde beklediğimden kaynaklandığını söyledi. Araba yıkama için sırada araç içinde beklemiştim. bu arada klima çalışıyordu. aracın camlarına film çektirirsem düzeleceğini söyledi. ayrıca benim bildiğim koyu renk cam filmi 1-2 derece daha düşük tutuyor ve klima-yakıt tasarruf faydası sağlıyor.

ama esas olan niçin cam filmi:
1- güvenlik sebebi ki günümüzde birçok büyük şehirde elzem,
2- sıcak olan bölgeler için klima-yakıt-sağlık tasarrufu,
3- çarpmalar için güvenlik açısından ön camlara kesinlikle film tavsiye edilmiyor ve çoğunlukla ön camlar zararlı ışınları süzen camlarolarak üretiliyor.

bence araç için modifiyede kanunların belli ölçülerde müsade etmesi gerekir.

Bende bu konu hakkında sizinle aynı fikirdeydim ama bazıları gerçekten işin .......... çıkardıkları için artık eskisi kadar sıcak bakmıyorum. Modifiye yapıyoruz diye hem kendiklerinin canlarını hem de başkalarının canlarını tehlikeye atıyorlar, saygısızca davranarak çevreyi rahatsız ediyorlar. Geçenlerde gecenin 3 ünde 15-20 km hızla giden zibidinin biri aracında son seste müzik dinliyordu. Camdan ne oluyor diye bağırdım duymadı bile, cam kenarında Allahtan saksı felan bulunmuyor. Aynı şeyi aynı saatte ben onun balkonunun altında yapsam kendisi, ailesi ne der acaba.

bariskaratas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok yanlis bir haber

20 yila yakın cam filmi sektorunde olan biri olarak cok net söyleyebilirim ki coook yanlıs bir haber. profesör olabilirsin ama bilmediğin şeylere burnunu sokmayacaksın.

tüm gelişmiş ülkelerde cam filmi standartlar doğrultusunda serbest ve teşvik ediliyor. En güvenli otomobilleri ürten Volvo camlarını ya lamine yapıyor ya da cam filmi kullanıyor. cam filmi hem kırılması daha kolay hem de renkli olabildiği için tercih ediliyor.

arkadaslarımızdan bazıları soylemiş ufak parçalarda dağılan cam cok daha tehlikeli. gecin filmli bi de filmiz camın arkasına, patlatalım. hanginde daha güvende hissedersiniz.

bunun için kendime ait bi sayfa yapmıstım. cam filmini bilgilendirmek için.
www.camfilminedir.com

tesekkurler ve saygılar

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katılıyorum

Bende bu konu hakkında sizinle aynı fikirdeydim ama bazıları gerçekten işin .......... çıkardıkları için artık eskisi kadar sıcak bakmıyorum. Modifiye yapıyoruz diye hem kendiklerinin canlarını hem de başkalarının canlarını tehlikeye atıyorlar, saygısızca davranarak çevreyi rahatsız ediyorlar. Geçenlerde gecenin 3 ünde 15-20 km hızla giden zibidinin biri aracında son seste müzik dinliyordu. Camdan ne oluyor diye bağırdım duymadı bile, cam kenarında Allahtan saksı felan bulunmuyor. Aynı şeyi aynı saatte ben onun balkonunun altında yapsam kendisi, ailesi ne der acaba.

daha önce bazı avrupa ülkelerinde modifiye konusunda belli ölçüler olduğunu duymuştum..
örneğin eksoz için şehiriçi-otoban-şehirdışı belli desibel oranlarının olduğu ve bunlar aşılırsa ceza işlemi yapıldğı gibi..
mesela araç sürücüsünü göstermeyecek kadar film yanlış mesela..

ekicimert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koyu filmleri bilmiyorum ama açık filmler tüv den geçiyor artık hafif kusurlu olarak

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı guzel gosterıyormus,modıfıye ıcın yapılıyormus,yok tasarruf saglıyormus,kaza yapınca camdan cıkılmıyormus zararlı veya yararlı ben bunların hepsını gectım umrumdada degıl ama ılerde esım ,kız kardesıme araba aldıgımda kesınlıkle ve kesınlıkle dısardan gorunmemesını saglıcam cezası neysede gerekırse ödicem dısarda o kadar cok ınsan kılıklı hayvan varkı arabanın ıcınde bayan oldugunu fark edınce kendınden gecıyor dıkkat cekmek ılgı cekmek ugruna bayan suruculerı sıkıstırıp kaza yapmalarına sebeb oluyorlar veya rahatsız edıyorlar kendım buna kac kez sahıt oldum onu bırakın gazetelerde bır cok kaza haberı cıktı bu yamyamlar yuzunden oyuzden bızım ulkemızde bu zıhnıyette ınsanlar oldugu surece ben esımın de kardesımınde arabasını kapkara yaparım...saygılar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arabayı guzel gosterıyormus,modıfıye ıcın yapılıyormus,yok tasarruf saglıyormus,kaza yapınca camdan cıkılmıyormus zararlı veya yararlı ben bunların hepsını gectım umrumdada degıl ama ılerde esım ,kız kardesıme araba aldıgımda kesınlıkle ve kesınlıkle dısardan gorunmemesını saglıcam cezası neysede gerekırse ödicem dısarda o kadar cok ınsan kılıklı hayvan varkı arabanın ıcınde bayan oldugunu fark edınce kendınden gecıyor dıkkat cekmek ılgı cekmek ugruna bayan suruculerı sıkıstırıp kaza yapmalarına sebeb oluyorlar veya rahatsız edıyorlar kendım buna kac kez sahıt oldum onu bırakın gazetelerde bır cok kaza haberı cıktı bu yamyamlar yuzunden oyuzden bızım ulkemızde bu zıhnıyette ınsanlar oldugu surece ben esımın de kardesımınde arabasını kapkara yaparım...saygılar

Gerçekten de çok önemli bir konu. Devlet bu tür yaratıkları yakaladığında, yargılarken cinayete tam teşebbüsten yargılamalı ki bu yaratıklar biraz ders alsınlar. Kendi ailesinden birine yan baktılar diye ortalığı savaş alanına çeviren bu tür yaratıklar nedense başkalarının ailesini orta malı zannediyorlar. Bu tür yaratıkların geçmişi incelendiğinde mutlaka psikolojik bir travma veya ....... travmaya maruz kaldıkları ortaya çıkar.