Cam filmi ile ilgili bir haber

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
o zaman dermatolog raporu alıp ruhsata işletmek lazım :)
teşekkürler savaş abi...
Güneşe karşı daha duyarlı olması gereken cilt hastalarının özellikle gün ortasında yapılan uzun seyahatlerde otomobil içinde korunabilmesi için bu tür bir koruyucu zırha ihtiyaç olduğunu belirten Memişoğlu, “kullanımı yasak olan bu filmler, dermatolog raporu doğrultusunda kullanılabilmeli” dedi

Satırlardan anlayabildiğim kadarıyla dermatolog raporu ile kullanılabilir denmiyor, kullanılabilmeli diyor. Raporla kullanılabilir olsaydı uzman doktor daha net bir ifade kullanırdı. (Bu doktorumuzu asistanlığından beri tanırım bildiği konularda net konuşur)

uurmanigidi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiqim ise cam tuz buz oluo ama film bunları bi arada tutuoo yani pekte bi bilgim yok acıkcası teşekkürler paylaşım için.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu haberi okudum okadar mantıksız ve saçma buldum ki anlatamam şimdi cilt sorunu olanların ve rapor ile cam filmi kullanmaları gerekenlerin aracının camlarının kaza anında kırılmıycağı mı anlamına geliyor ya da büyük parça halinde kırılmayacağı. :D ülkemiz de ne kadar kendiyle çelişen boş konuşan prof. war :) yazk yazık

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu cam dağılmasın diye güvenlik için film yaparlar cama renk işi fantaziye girer yada güneşten korunmaya.
ayrıca yeni muayene sisteminde bir çok arkadaşım hafif kusurla muayeneden gecti madem yasak ve para cezası var neden muayeneden hafif kusurlu olarak geçiyorlar hayret.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Allah kimsenin başına kaza vermesin. Burada atıp tutmak kolay. 5-6 sene evvel kardeşim trafik kazası geçirdi. Araç Bursa metrosu için yapılan çalışmaların olduğu bölgede takla atınca kapılar sıkışmış, aracın içinden uzun süre çıkamamışlar. Eşi tekme ile ön cam kıramayınca yanlarında bulunan küçük TV ile camı kırarak içeriden çıkabilmişler.
Bir araç denize-suya düşmüş olabilir, takla atıp alev alabilir, darbe sonucu kapılar sıkışıp içinden çıkamayabiliriz, bu tür tatsız bir olay neticesi bir yakınımızı kaybetmek mi önemli yoksa güzel görünüyor diye zevkimiz mi?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şu haberi okudum okadar mantıksız ve saçma buldum ki anlatamam şimdi cilt sorunu olanların ve rapor ile cam filmi kullanmaları gerekenlerin aracının camlarının kaza anında kırılmıycağı mı anlamına geliyor ya da büyük parça halinde kırılmayacağı. :D ülkemiz de ne kadar kendiyle çelişen boş konuşan prof. war :) yazk yazık

Ülkemizde siyasi danışmanlar bile çalma çırpma bilgilerle profesör olabiliyor. Her profesörü gözümüzde fazla büyütmeyelim ama gerçek profesörlere de saygı duymaya devam edelim.

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Güzel yazı teşekkür ederim.
Ben filime karşıyım.

Birincisi görüşü azaltıyor, üstelik bu görüşü azaltma filim süper süper kaliteli değilse zamanla çizile çizile iyicene azalıyor.

İkincisi camın tuz buz olamayacağı hele, suya düşme, yangın gibi durumlarda da vurarak kırmanın neredeyse imkansız hale gelebileceğine kesinlikle katılıyorum. Saniyelerin önemi olan bu durumlarda malesef düşünmeye vakit kalmaz.

Üçüncü nokta tuz buz olan cam parçalanınca, büyük parçanın kopup saplanması ve kesip geçmesinden daha az zarar verir diye düşünüyorum. Büyük bir camın derin kesik veya saplanmasındansa camın parçalanıp çok minik parçalara ayrılması daha yüzeysel kesikler daha mantıklı diye düşünüyorum. Sonuçta mühendislik birini tercih etmek zorunda.

Ön camdaki filimleri söktüm. hiç sevmedim benden önceki yapıştırmış. görüşü çok ciddi azaltıyordu.

Arka camlarda ve arkada hala filim var.

Arka camdakileri içeriyi göstermediği çanta felan koysak hırsızlık tehlikesini azalttığı için sökmedim. Ama söksem iyi olacak diye de düşünüyorum şuan.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah kimsenin başına kaza vermesin. Burada atıp tutmak kolay. 5-6 sene evvel kardeşim trafik kazası geçirdi. Araç Bursa metrosu için yapılan çalışmaların olduğu bölgede takla atınca kapılar sıkışmış, aracın içinden uzun süre çıkamamışlar. Eşi tekme ile ön cam kıramayınca yanlarında bulunan küçük TV ile camı kırarak içeriden çıkabilmişler.
Bir araç denize-suya düşmüş olabilir, takla atıp alev alabilir, darbe sonucu kapılar sıkışıp içinden çıkamayabiliriz, bu tür tatsız bir olay neticesi bir yakınımızı kaybetmek mi önemli yoksa güzel görünüyor diye zevkimiz mi?

güzel düşünmüşsün abi cam filmi yok...
ışıklarda duruyosun biri kırdı camı arka koltukta olan çocuğunun olduğu taraf içerden çanta yada başka bişeyi kaptı bu esnada patlayan dağalan camdan çıkan parça çocuğunu kör etti al işte buda olabilir. göz zevki kısmı adamın problemidir isterse şeffaf isterse renkli ama kesin bu böledir böle olabilir diyebileceğimiz bi olay olduğunu düşünmüyorum.
yazın filimli cam çok rahat oluyor arabanın içinde pişmiyosun.
he nedir benim arabamda varmı yok ama ben kesin hatalı yanlış olmaz tehlikeli denmesine katılmıyorum...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İstanbul'da yaşamak gerçekten zor. Hırsızın, arsızın cirit attığı bir kent oldu. Allah yardımcınız olsun. Bugüne kadar ne Ankara'da ne de İzmir'de kırmızı ışıkta beklerken camı kırılıp soyulan araç duymadım.