BRC mi ZAVOLİ mi

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geleneksel Türk hassasiyeti ve yardım severliği ile diğer arkadaşlarının da kendi memnun olduğu markayı kullanmasını salık veriyor diye düşünüyorum :)

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sa
Abdulkadir aldık arabayı işçilik temiz ..tanıdık yerdi zaten bi de ben tepesinde durdum hep.. Cumartesinden beri bir sıkıntısı yoktu ama dün rampa çıkarken başlamış horon tepmeye. Sarsıntı akabinde çekişten düşmüş ve Beylikdüzünü biirsiniz belki tepenin üzerindedir. çıkana kadar bi tarafı çıkmış arabanın. akşamdan bıraktım servise sabah aradılar abi sildik arızayı birşeyi yok.. LPG de az bir sarsıntı oluyor lakin benzinde bi sorun yok dediler. Usta bak bu 2. oluyor LPG den önce de bu sarsıntıdan sebep gelmiştim gine çekişten düşmüştü, sen bi ateşleme bobinine bak dedimse de adam arıza yok neyi değişelim hocam dedi gönderdi beni LPG ciye. tam oraya varacakken gine aynı musibet oldu .LPGcimi taa Tokattan tanırımç Bir Tipom vardı 2.0 148hp idi makine. onu az tamir etmemişti ..samimiyiz yani..Hocam bu bobinden , kesin günde kaç tanes,ini değişiyoruz burda , yıllardır kullanılan parça haliyle eskiyor. bwnzinde kendini hemen belli etmez ama LPG affetmez anında su üstüne çıkartır bobin arızasını dedi... ve ben de doğru opel özele gittim. Bir bobin sipariş ettiler. aracı da bıraktım geldim. İşte böyle .. forumlarda okumuştum sizin de bilginiz vardır lpg bobin arızasına sebebiyet veriyormuş ya işte benim de başıma geldi. parça fiyatı 185 tl .15 de işçilik alırlar etti sana 200 kaime. kısa günün zararı. nasip..

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujileride değisebilirsiniz birlikte bence değisin kablolara da baktırın
ateslemedeki bazı aksaklıklar benzinde belli olmuyor ancak ustanızında dediği gibi LPG affetmiyor arabanıza yatırım yapıyorsunuz zarar diye düsünmeyin

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senedir 70.000 km dir zavoli kullanıyorum.Sadece 10.000 kmde bir filtre değişimi ve ayarlarının kontrolü yapılıyor.Çok memnunum.Tabiki önemli olan montaj yapan usta.

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler yeniydi zaten. serviste deneme yaptık ; benzinde araba normal çalışıyor ..gaz veriyoruz sesi güzel..gaza geçiriyoruz gaz verince ilk devirlerde hafif pırpır ediyor motor- sonrasında bi sıkıntısı kalmıyor ama... sorun lpg den deyip gönderdiler beni ustaya. motoru iki sistemde de denedik orda da aynı%

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşta iken ilk gaz verince hafif bir sarsıntıoluyor ama çekişte gidişte bir sıkıntı yok çok şükür.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi araçlarımda Voltran Lovato Zavoli kullandım. Şu anki aracımda Zavoli var.

Lovato distribütör değişiminden önce takılmıştı, çok iyiydi, yeni distribütörden sonra fazla bi montaj yapmadılar, yorum yapmak yanlış olur.
Kullanmakta olduğum aracımda 50.000 km dir Zavoli var. Daha arıza ışığı hiç yanmadı, gaz geçişleri sorunsuz, bazen yüksek devirde (6000 den sonra ) benzine geçiyor geçici olarak, oda lpg nin yanıcılığı oktan olarak benzinden düşük olmasından kaynaklanıyormuş.

Bana Sorarsanız ZAVOLİ derim. Bayisi değilim ama Stepne Kılıflarını şirketimde ben dikiyorum. Dolayısıyla reklam yapıyor diyebilirsiniz. Burda yazdıklarım sadece kullanım tecrübelerimdir. Bilgilerinize...

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker taktırmayın. o ucuz kit diğerlerine göre cok daha kısa sürede arıza yapar ve o ucuz sandıgınız kit size pahalı dediğiniz markadan daha pahalıya gelir. prins en kaliteli kittir. brc ye 1600 lira vereceğinize map sensorsuz (pek önemli bir sensor değil) prins i 1700 lira civarına taktırın. taktırmaya calısın. beni dinleyin siz boşa yazmıyorum bu satırları. ankarada olanlara özbek opel i öneririm hatta baska hiçbir yere gitmeyin derim.