BRC mi ZAVOLİ mi

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar forumda daha çok BRC ve ATİKER kitlerine rastladım ama ZAVOLİ pek nadir.. Teknik servis bölümünde de aynı soruyu sordum cevap alamadığım için burda da konuyu açmak ihtiyacı hissettim. LPG taktırmayı düşündüğüm serviste 2 adet marka var atiker ve zavoli. Atikerden tavsiyeler/ tecrübeler hasebiyle vaz geçtim. Zavoliyi kullanan veya kusurlarını bilen arkadaşlardan bilgi paylaşımı, BRC ile ZAVOLİ yi kıyaslamalarını ve sonucuna göre de tercihte bulunmak istiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisini de kullanmadım,ama sorunsuz bi landirenzo kullanıcısıyım..herkes sana ikisinden birini seç sorun değil diyecektir..ayrıca multivalfin yerli olmasın ona dikkat et diyecektir ve son olarak ustan kaliteli ve işinin ehli olsun diyecektir..umarım yardımım olmuştur.

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa bey ben aracıma geçen yıl brc taktırdım gayet iyi,memnun kalırsınız.Tabi uygulamayı yapacak olan ekibinde tecrübeli olması gerekir.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim merak ettiğim birşey var bu LPG teknolojisi genelde italyan neden aceba yoksa orda da mı bizdeki gibi benzin fiyatları çok yüksek yoksa ben mi yanlış biliyorum. Bizim memleketin ilginçliği de bu benzin pahalı sonuçta LPG teknolojisiyle uğraşan bir Türk firma olması lazım hatta dünyada bir numara olmamız lazım ama bunu bile gidip dışardan alıyoruz. Gerçi hiç araba üretemeyen bir ülkeyiz o başka mesele ama en azından parçasını yapalım. ZAVOLİ daha çok reklam yapıyor sanki

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim merak ettiğim birşey var bu LPG teknolojisi genelde italyan neden aceba yoksa orda da mı bizdeki gibi benzin fiyatları çok yüksek yoksa ben mi yanlış biliyorum. Bizim memleketin ilginçliği de bu benzin pahalı sonuçta LPG teknolojisiyle uğraşan bir Türk firma olması lazım hatta dünyada bir numara olmamız lazım ama bunu bile gidip dışardan alıyoruz. Gerçi hiç araba üretemeyen bir ülkeyiz o başka mesele ama en azından parçasını yapalım. ZAVOLİ daha çok reklam yapıyor sanki

bende gerçekten aylardır bunu dusunuyorum.. ama hıc araştırma yolunu seçmedim.

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker var ya işte yerli...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herseyden once usta onemlı olan bızım arkdsta 2005 model corolla var 2 sene olmustur zavollı taktırdık aracına usta arastırdık bulduk 2 senedır hıc bır problem cıkarmadı 120000 km dır kullanılıyor arac yazın klıma acık sadece fılıtre degısımı ve gereklı bakımları yapılıyor o kadar...
soyle bısey var ben bunlara zavollıyı ararken bı fırmaya goturmusler takılsın dıye adam koca gunde sadece pıpoları takmıs manıfoltu delıp bunlarda gerı almıstı aracı zavollı taktırmaya goturdugumuzde onceden montaj yapmaya calısan usta denılen şahısın manıfoltu kafasına gore deldığı hatta yanlıs delıp tekrar deldıgı ortaya cıktı bıde o usta yuzunden manıfolta tamır yapılmıstı..

salih69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun araştırmalar sonucunda Atiker taktırdım. Hiçbir problem yaşamadım. Atiker artık eski atiker değil. Adamlar sınırlı sayıda kiti üretip geri dönütten sonra değiştirerek yeni kitleri piyasaya sürüyorlar. Yinede atikerdeki şikayet brc den fazla ama tüm montajların yarısının Atiker olmasından kaynaklanıyor.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence BRC veya Landirenzo , bunlar da kesmez derseniz Telefex veya Prins