BRC mi ZAVOLİ mi

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abdulkadir abi ayda ne kadar lpg tüketiyorsun ?
atikere 1000 lira dersen hadi prins i geçelim brc taktırın desen brc de 1500 lira hadi 1600 olsun tanıdık bulamazsanız. arada 600 lira fark var ya.. şimdi o dandik regulator 2 sene boyunca bozulmayıp 2 sene 2. gün bozulunca biliyorsun ki garanti dışı. ne kadar olduğunu yazmayayım siz araştırın da size kaça gelecek görün. sonra enjektör takımından bir tanesi genelde bozulur. 3 enjektor çalıştıkca da conta yakmaya kadar gidersiniz.. enjektor takımının da fiyatını yazmayayım siz araştırın veya bilmeyin. ama şunu bilin daha bu 2 parça ile aradaki fark kapandı bile :)

ecuya ve diğer çok arıza yapan parçalara girmedim bile. yani aracınınızın değerini degilde ayda veya yılda ne kadarlık yakıt tükettiğinizi hesaplayın. kısacası şu an size fazla gelen 500-600 lira farkın niye olduğunu yaşadığınız sorunlardan sonra anlıyorsunuz. son cümle; hiçbir şey boş yere ucuz veya boş yere diğerine göre pahalı değildir..

çok fazla değil 100-120 lt arası oynar tükettiğim LPG Baştada söyledim LPG reklamında veya tartışma pesinde değilim, malzeme kaliteleri de aynı demiyorum tabii ki
Anlamadığım şu diğer markalar ömür boyu garantili mi Teleflex kullanıyor çok yakın bi arkadasım 2-3 ay içinde regülatörü ve şamandırası arıza yaptı bu da bir örnek 2-3 ayda yapan telefleksinde 2 yılın hemen ardından arıza yapma ihtimali var
Birde aklıma takılan enjektör nasıl bozulur ve nereden anlarız ( Conta yakmadan önce ) bizimkiler için mi söyledin acaba valf diyorlar bizimkilere
durum budur
hem bak seninle farklı düşünmek bize biseyler öğretiyor onun için bundan sonra her dedğinin karşısındayım :)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok fazla değil 100-120 lt arası oynar tükettiğim LPG Baştada söyledim LPG reklamında veya tartışma pesinde değilim, malzeme kaliteleri de aynı demiyorum tabii ki
Anlamadığım şu diğer markalar ömür boyu garantili mi Teleflex kullanıyor çok yakın bi arkadasım 2-3 ay içinde regülatörü ve şamandırası arıza yaptı bu da bir örnek 2-3 ayda yapan telefleksinde 2 yılın hemen ardından arıza yapma ihtimali var
Birde aklıma takılan enjektör nasıl bozulur ve nereden anlarız ( Conta yakmadan önce ) bizimkiler için mi söyledin acaba valf diyorlar bizimkilere
durum budur
hem bak seninle farklı düşünmek bize biseyler öğretiyor onun için bundan sonra her dedğinin karşısındayım :)

teleflex için de niye iyi diyorlar anlamış degilim. iyi olsaydı ben prins taktırın demezdim. gidin teleflex taktırın derdim :)

atiker in enjektörünün birinin arızalı olup olmadığını çıkardığı ve kulağa nahoş gelen sert bir "çıt" sesiyle anlarsınız. yani normal sesin dışında o arızalı valf hep çıt çıt diye sert bir ses çıkarır. zaten laptop ile bağladığınızda enjektörlerin hangisi gitmiş anlaşılır.

farklı düşünen olsun isterim tabii ne demek. her zaman abi. illa aynı fikirde olmak zorunda degiliz. ama dikkat edin ben burada fikirden öte bilgi vermeye çalışıyorum. veya tecrübe diyeyim.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben öğretiyor dedim zaten sıkıntı yok verdiğin bilgiler için teşekkür ederim teşekkürler
Teleflexi de beğenmedin bu arada Prince ile aşağı yukarı aynıdırlar diye düsünüyordum ben kalite olarak tabi

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de şu açıdan bakmakta fayda var arkadaşlar; bazılarımız sürekli hareket halinde iş gereği, değilmi. istanbulda kıydık paraya taktırdık prinsi veya teleflexi çıktık yola. Allah yapısı değil ya bir arıza yaptı , misal Düzce'de.. veya Merzifon'da...N'olacak şimdi. servisini veya parçasını hemen bulmak kolay olacakmı? Benim memleket Tokat ve sanmıyorum ki orda bu iki markanın servisi olsun.lpg taktırırken ''Yedek parçası heryerde varmı ve ucuzmu?'' sorusunu da kendimimize sormamız lazım değilmi?

Son düzenleme:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi o da önemli onu hiç düşünmemiştik Atiker ve BRc o anlamda baya öndedir herhalde

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BRC ilçelerde çok yaygın değil. İl merkezlerinde genelde oturmuş bir firma.
Atiker en yaygın bayi ağına sahip, ama Atiker de garanti kapsamında biçok parça değişmiyor. Genelde kullanım hatası ya da yakıttan kaynaklı diye parça parası istiyorlar.
Zavoli Atiker le bayi ağında kafa kafaya gider, genelde aynı bayide Zavoli ve Atiker tabelaları yan yanadır. Ama Zavoli parça garantisinde ve ücretsiz serviste diğerlerinden daha iyi.
Tabii burda Zavoli montajına verdiğiniz fazladan 400 tL yi hesaba katmak gerekir. Kimi arkadaşlar Atiker taktırayım tamir gerekirse parayı cebimden vereyim diyebilir. Tercih tüketicinin.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek kelime ile brc

rebel_police

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kartaldan başka kuş tanımam...illaki BRC Gas Equipment

İstanbulda da 2A Mühendislik...BMW marka aracıma takdırmıştım.16000 km hiç sorunsuz bindikten sonra satmıştım ve bu zaman zarfında ne çekişte azalma ne titreme ne stop etme ne ayarsızlık...benzınden gaza geçişini anlıyamıyorudm bile...sadece ayar için 2-3 kere brc servisine gitmişimdir...

Diğerleride BRC kadar iyi olabilirler, birşey diyemem..BRC markası Türkiyeye ilk girme şansını bulan şirket olduğundan, eski, tanınan ve müşteri memnuniyetinde yüksek seviyede olmasından çok tercih ediliyor...

Tercih sizin..Lpg bir kere takılır...iyi düşünün...

Son düzenleme: