Bosch Super4 performans bujileri Aracıma Uymadı Galiba

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlara bakarak sipariş verdiğim Bosch Super4 performans bujileri aracıma iyi gelmedi. Şöyleki; araçta klima açıkken ve ısı yüksekken aracın ivmelenmesi diye bişey kalmıyor, düşük viteste dahi devirlenmekte güçlük çekiyordu. Aracım geçen yılın yazında böyle değildi. Düşündüm ben bu araca ne yaptırdımki böyle oldu diye, aklıma gelen tek şey büyük bir iştahla aldığım bujilerdi. Bugün bujileri çıkardım ve GM çift tırnak bujileri taktım ve aracı bizzat test ettim. Test sonucu, araç kendine geldi diyebilirim. Hususi düşük devirde rapma ve klima açık gittim, aracın harareti bariz bir şekilde, eskisinden çok uzun sürede yükseldi. Yine bu ısılarda ivmelenmesine baktım, yine eskisinden çok farklı bir şekilde ivme kazandı. Şundan eminimki aslında aracın yakıtıda yükselmişti. Yapılan yorumlara bakınca birşey diyemiyor insan, iyidir herhalde, yoksa bu kadar insan olumlu yorum yapmaz gibi akla geliyor.

Benim yaşadığım tecrübede bu. Belki erken görüş belirtiyorum ama birkaç gün daha böyle deneyeceğim, yanılmışsamda yine yazacağım. Sonuçta bujilerin parasını opel garajdan bu kadar insan olumlu yorum yapmışken iade isteyecek değiliz.

Yaklaşık 1 ayı aşan süre içindekullanıyorum bu bujileri, şimdilik düşüncem yazık etmişim aracıma.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı ilk aldığımda çift tırnaklı bujileri götürdüğüm usta sökmüştü yerine tek tırnaklı buji takmıştı lpg de tek tırnak olur diye bende öle sürüyorum 4 ün faydası neki?

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam aslında araçlarımıza uygun bi buji bulsak çok güzel olacak.Hem performans hem yakıt baya etkiliyor buji .Benimde bujilerin zamanı geldi değişicem ama karar vermedim.Şuan üzerinde GM çift tırnaklı orjinalleri duruyor.Bu gidişle yine orjinale devam edicem galiba.

Başka buji deneyenler görüşlerini de burda paylaşırsa herkes açısından güzel olacak:)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çift tırnakta araç çok yakıyodu bi ara 20 tl lik gaz ile (Gaz 1.96 civarı) 60 km götürüyordu.Ozaman bakım yaptırırken ilk aldığımda ustaya dedim çok yakıyor oda bujileri açtı direk dedi bunlar çift tırnak tek olması lazım yukarda dediğim gibi , değiştirdi daha sonra şimdi 20 tl lik gaz ile (Gaz shell 2.01 total 1.98) 90 ile 100 hatta arada sakin kullanımda 110 km götürüyor.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çift tırnakta araç çok yakıyodu bi ara 20 tl lik gaz ile (Gaz 1.96 civarı) 60 km götürüyordu.Ozaman bakım yaptırırken ilk aldığımda ustaya dedim çok yakıyor oda bujileri açtı direk dedi bunlar çift tırnak tek olması lazım yukarda dediğim gibi , değiştirdi daha sonra şimdi 20 tl lik gaz ile (Gaz shell 2.01 total 1.98) 90 ile 100 hatta arada sakin kullanımda 110 km götürüyor.

Tek tırnak marka olarak ne taktırdınız?

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede çift tırnak var yakıtta fazla lpg de değiştireyim bakalım birde bunu deneyelim

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim usta sanayide çalışıyor. kullandıgı bir program var tum oto parcalarının kendilerine geliş fiyatları orda. bana dedi gm buji takalım. hiç fiyata bakmadan taktık. sonra meraktan gittik fiyatlara online baktık
GM yaklaşık 10 TL
Bosch yaklasık 3.5 TL idi . tabi adet bazda geliş fiyatları. Gm fiyattada farkediyor. ve yakıtım dustu kalkışım hızlandı.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, yapılan yorumlar beni çok kötü yanılttı. Bu süper 4 dediklerini opel garajdan temin ettim 1.5 aydır kullandım, bujiye verdiğim paraya değilde araca verdiğim eziyete üzülüyorum. Lpg de kullanmam gereken buji tipi https://www.oto-parca.net/CNGLPG-Buji-0242236571,PR-59.html budur. http://ecat-online.bosch.de/toc/tr/0000fAZ72HUu4w-uz0VNAvBcLW9:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp bu adrestende aracınıza ve yakıt tipine uygun bujiyi seçebilirsiniz.

Doğru bilginin kölesi olayım, yanlış bilginin ta ne..........