Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kirici oldugumun bende farkindayim ama bazi laflar Turkiye Cumhuriyetine hakaret seviyesine gelince haliyle tepki veriyor insan.Benim baba parasi derken altinda yatan dusunceyi su an maalesef anlamiyorsunuz. Hazir parayi harcamak kolay. Insan kendi emegiyle para kazanip birseylere sahip oldugu zaman Malkocoglu tarzi yigitlikler yaparken iki kere dusunuyor.
Sunu unutmayinki kanunlari devlet koyar, devleti halk olusturur, halkida sen ben olustururuz. Yani o begenmediginiz kanunlari koyan sonuc olarak bizizdir. Turkiye gibi ulkelerin en buyuk hatasidir aglanip sizlanip hep sucluyu baska yerde aramak. Kimsede elini tasin altina koyupta demezki, o unuformayi cikardigi an o trafik poliside senden benden biri. Eger o polis seni durdururken senden rusvet almak icin durduruyorsa demekki biz rusvetci bir toplumuz. Tekrar soyluyorum, devlet, yoneticiler vs. toplumun aynasidir. Eger aynada gordugunuzu begenmiyrsaniz ilk once yeni nesil olarak siz kendinizi degistirin, okuyun, devletin basina siz gecin, dogru duzeni siz kurun. Ama o ana kadarda olan duzene saygili olmak zorundayiz.

Benim Rusyada yasadigima dair bir yazi gordum. Evet, Rusya da yasiyorum. Burada hersey rusvetle donuyor.Siz Moskova da bir hafta araba kullanin, geri dondugunuzde o begenmediginiz Turk polislerinin boynuna sarilip opersiniz. Burada herkesin tabiri caizse Allahi para. Bizdeki polislerin en azindan icinde birazda olsa insanlik var. Alttan aldigin zaman, abi dedigin zaman birakma sansi var. Burada oda yok. O yuzden siz halinize sukredin.

Hakaret olarak ne var anlayamadım ben? Hazır parayı harcamanın kesilen abuk subuk cezalar ile ne ilgisi var? Hazır para da olsa,çalışıp kazandıgım para da olsa araca taktıgım parça aynı,kesilen ceza aynı.Hala anlamış degilim ne demek istediğinizi.Ancak arkdaşın da dediği gibi kara para dahi olsa bu benim bileceğim iştir.Bu konuda yanlış konustugunuzu düşünüyorum..sonucta kimse kimsenin neyi nasıl kazandıgını ve aldıgını bilmiyor.Ve dediğim gibi belki okumamıssınızdır,aracımı babam yardım etmiş de olsa kendim aldım sayılabilir.

İkincisi bu devleti ben olsuturmadım.Benim gibi düşünmeyenlerin olsuturdugu bir devlette yaşıyorum.Bu tip bir yönetim de istemedim,istemediğim için gidip başka yönde bir oy kullandım...Ve beni yönetenler,benim rızam ile seçilmeyenler,ancak ülkemdeki çogunlugun istediği kişiler.Beğenmek zorunda değilim,yaptıklarını doğru kabul etmek zorunda değilim.Saygı duymak ve uymak zorundayım evet.<Bu sebeple çekeceğim cezalara katlanmayı kabul ediyorum ben,ama karşılığnda da istediğim şeyi yaparım diyorum aracıma.yiğitlikten kastınız bu sanırım bahsettiğiniz.Sucluyu nerede arayacağız? Suçlu kim ? Ben ülke başında olmadıgım için mi sucluyum? Kanunları değiştiren,düzenleyen veya belirleyen yöneticiler bize danışıp mı koyuyor? Ben katılmıyorum bu düşüncenize. Çok daha farklı olmasını isterdim ülkedeki herşeyin,ancak benim veya sizin istediğiniz gibi olmuyor herşey,çogunlugun istediği oluyor diyelim o zaman.

En azından Rusya'da iş rüşvetle de olsa bir düzene oturmuş o zaman...Doğru mu,tartışılır tabiki.

Bu arada Kaan abi diyeyim,benim sizinle bir alıp veremediğim veya sizinle inatlaşma gibi bir niyetim yok yanlış anlamayın,benim sorunum dediğim gibi kural ve kanunlar ile.sonucta benden büyük ve tecrübe olarak da ileride bir insansınız,siz kendi düşüncelerinizi söylüyorsnuz,ben de kendi düşüncelerimi..Belki sizinkiler doğrudur çoğu insana göre,ancak ben değiştirmeyi düşünmüyorum düşünce ve savunduklarımı..Yalnızca "baba parası" lafıyla ve "TC ye hakaret" cümlenizle kırıldığımı dile getirmek isterim.

Son düzenleme:

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Hakaret olarak ne var anlayamadэm ben? Hazэr parayэ harcamanэn kesilen abuk subuk cezalar ile ne ilgisi var? Hazэr para da olsa,зalэюэp kazandэgэm para da olsa araca taktэgэm parзa aynэ,kesilen ceza aynэ.Hala anlamэю degilim ne demek istediрinizi.Ancak arkdaюэn da dediрi gibi kara para dahi olsa bu benim bileceрim iюtir.Bu konuda yanlэю konustugunuzu dьюьnьyorum..sonucta kimse kimsenin neyi nasэl kazandэgэnэ ve aldэgэnэ bilmiyor.Ve dediрim gibi belki okumamэssэnэzdэr,aracэmэ babam yardэm etmiю de olsa kendim aldэm sayэlabilir.

Эkincisi bu devleti ben olsuturmadэm.Benim gibi dьюьnmeyenlerin olsuturdugu bir devlette yaюэyorum.Bu tip bir yцnetim de istemedim,istemediрim iзin gidip baюka yцnde bir oy kullandэm...Ve beni yцnetenler,benim rэzam ile seзilmeyenler,ancak ьlkemdeki зogunlugun istediрi kiюiler.Beрenmek zorunda deрilim,yaptэklarэnэ doрru kabul etmek zorunda deрilim.Saygэ duymak ve uymak zorundayэm evet.<Bu sebeple зekeceрim cezalara katlanmayэ kabul ediyorum ben,ama karюэlэрnda da istediрim юeyi yaparэm diyorum aracэma.yiрitlikten kastэnэz bu sanэrэm bahsettiрiniz.Sucluyu nerede arayacaрэz? Suзlu kim ? Ben ьlke baюэnda olmadэgэm iзin mi sucluyum? Kanunlarэ deрiюtiren,dьzenleyen veya belirleyen yцneticiler bize danэюэp mэ koyuyor? Ben katэlmэyorum bu dьюьncenize. Зok daha farklэ olmasэnэ isterdim ьlkedeki herюeyin,ancak benim veya sizin istediрiniz gibi olmuyor herюey,зogunlugun istediрi oluyor diyelim o zaman.

En azэndan Rusya'da iю rьюvetle de olsa bir dьzene oturmuю o zaman...Doрru mu,tartэюэlэr tabiki.

Bu arada Kaan abi diyeyim,benim sizinle bir alэp veremediрim veya sizinle inatlaюma gibi bir niyetim yok yanlэю anlamayэn,benim sorunum dediрim gibi kural ve kanunlar ile.sonucta benden bьyьk ve tecrьbe olarak da ileride bir insansэnэz,siz kendi dьюьncelerinizi sцylьyorsnuz,ben de kendi dьюьncelerimi..Belki sizinkiler doрrudur зoрu insana gцre,ancak ben deрiюtirmeyi dьюьnmьyorum dьюьnce ve savunduklarэmэ..Yalnэzca "baba parasэ" lafэyla ve "TC ye hakaret" cьmlenizle kэrэldэрэmэ dile getirmek isterim.
Yazidiklarina tepki olarak bende gereksiz tepkide bulunup bam teli bastim, baba parasini ortaya attim, ozur dilerim. Tabikii kimin parasiyla alindigi beni ilgilendirmez. Ama emi ol, ne zamanki kendi paranla ayaklarinin uzerinde durmaya baslarsin, butun bu goruslerin degisir. Ama tekrar soyluyorum, bu beni ilgilendirmez, o yuzden ozur diliyorum.
Ama hakaret konusuna gelince kusura bakma, ozur falan dilemiyorum ) “Kanunlar ne saзmalarsa saзmalasэn” lafi senin lafin. O kanunlar eninde sonunda Turkiye Cumhuriyeti nin kanunlari, fazla elestiriye acik bir konu degil, bu laftan sana hakaret davasi bile acilabilir,emin ol.

Bir diger konuya gelince. Basta olanlara oy vermemis olabilirsin. Ama toplum yasaminin geregi olarak cogunlugun sectiginin koydugu kurallara sende uymak ve kabul etmek zorundasin. Yok kabullenemem diyorsanda meshur “Ya sev ya terket “ lafindaki gibi terketmek zorundasin. Ben maalesef oyle yaptim. Turkiye deki bircok seyi degistirmeye gucum yetmeyeceginden, kabullenmekte agir geldiginden terketmek zorunda kaldim. Kalip savasacagina kacmayi tercih etmissin diyende cikabilir ki, kismen hakli olur. He Turkiye yi terkettimde daha iyi bir yeremi geldim, o apayri bir tartisma konusu.

Baba parasi lafiyla kirdigim icin tekrar ozur diliyorum ))))

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Bende Bunu Düşünmüştüm Yukarıdaki Arkadaşın yada Abimin dediğine katılıyorum bu devleti biz kurmadık ben şimdi başta olanları istemedim başkasına oy verdim ama o başımızdakiler oraya nasıl çıktı?Hakkıylamı Çıktı? Bu soruları Düşünelim birde...
Savaş Abi Ve Kaan Abi Yaşca Büyük İnsanlar Bazı şeyleri Görmüş geçirmiş insanlar mesela Savaş Abiye Gel arabanı Modifiye edelim şunu yapalım falan dese biri gerek yok bizden geçti diyecek Kaaan Abide Böyle Diyecek Büyük ihtimal...
Ama Modifiyeyi Arabayı Falan geçtim ben hiç birini istemiyorum...Ailemde Annem Babam Kardeşim Sağlıklımı Yana yakın Cevrem Teyzem Yengem bunlar sağlıklımı o bana yeter ben başka hiç bişi istemiyorum tartıştığımız konular modifiye Türkiye Cumhuriyeti Baba Parası Bunlar Boş konular En önemlisi Sağlık mutluluk Herşey modifiye değil Herşey para değil O kadar Parası olan Var Ama Çocuğu akrabası sakat olan ve mutsuz olan var ki o kadarda fakir olan var onlarda mutlu bugunde boğazımdan 2 yudum ekmek geçti diye sevinenler var sorarım size onlar modifiyeyi baba parasını vs şeyleri düşünüyorlarmı??

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hemşerim.Ne yazık ki bu tip olaylar ülkemizde oluyor.Gözüne battığı en ufak detayı bile büyütür.Kendisine pay çıkarmaya çalışır.Arkadaşların da dediği gibi 34 plaka olsaydı kesinlikle bağlarlardı.59 olmanın avantajlarından biri de bu olsa gerek. :D

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazidiklarina tepki olarak bende gereksiz tepkide bulunup bam teli bastim, baba parasini ortaya attim, ozur dilerim. Tabikii kimin parasiyla alindigi beni ilgilendirmez. Ama emi ol, ne zamanki kendi paranla ayaklarinin uzerinde durmaya baslarsin, butun bu goruslerin degisir. Ama tekrar soyluyorum, bu beni ilgilendirmez, o yuzden ozur diliyorum.
Ama hakaret konusuna gelince kusura bakma, ozur falan dilemiyorum ) “Kanunlar ne saзmalarsa saзmalasэ lafi senin lafin. O kanunlar eninde sonunda Turkiye Cumhuriyeti nin kanunlari, fazla elestiriye acik bir konu degil, bu laftan sana hakaret davasi bile acilabilir,emin ol.

Bir diger konuya gelince. Basta olanlara oy vermemis olabilirsin. Ama toplum yasaminin geregi olarak cogunlugun sectiginin koydugu kurallara sende uymak ve kabul etmek zorundasin. Yok kabullenemem diyorsanda meshur “Ya sev ya terket “ lafindaki gibi terketmek zorundasin. Ben maalesef oyle yaptim. Turkiye deki bircok seyi degistirmeye gucum yetmeyeceginden, kabullenmekte agir geldiginden terketmek zorunda kaldim. Kalip savasacagina kacmayi tercih etmissin diyende cikabilir ki, kismen hakli olur. He Turkiye yi terkettimde daha iyi bir yeremi geldim, o apayri bir tartisma konusu.

Baba parasi lafiyla kirdigim icin tekrar ozur diliyorum ))))

Tamam abi problem değil,canın sağolsun ;) insanlar sinirliyken,veya benim gibi başkası onlar gibi düşünmeyince sinirlenip yanlış şeyler söyleyebiliyor.Ben de "saçma kanunlar" lafı ile öyle bir olay yapmışım,kusura bakma sende :eek: haklısın aslında,sonuçta sevsek de sevmesek de bu kanunlar ülkemizin :rolleyes: O yüzden daha uzatmadan konuyu kapatıyorum bende :)

İkinci dediğin de doğru,"ya sev ya terk et" .. Sanırım ben de senin gibi yapacağım ileride,ama ne kadar mutlu olurum o ayrı ülkemin dışında.

Evet Bende Bunu Düşünmüştüm Yukarıdaki Arkadaşın yada Abimin dediğine katılıyorum bu devleti biz kurmadık ben şimdi başta olanları istemedim başkasına oy verdim ama o başımızdakiler oraya nasıl çıktı?Hakkıylamı Çıktı? Bu soruları Düşünelim birde...
Savaş Abi Ve Kaan Abi Yaşca Büyük İnsanlar Bazı şeyleri Görmüş geçirmiş insanlar mesela Savaş Abiye Gel arabanı Modifiye edelim şunu yapalım falan dese biri gerek yok bizden geçti diyecek Kaaan Abide Böyle Diyecek Büyük ihtimal...
Ama Modifiyeyi Arabayı Falan geçtim ben hiç birini istemiyorum...Ailemde Annem Babam Kardeşim Sağlıklımı Yana yakın Cevrem Teyzem Yengem bunlar sağlıklımı o bana yeter ben başka hiç bişi istemiyorum tartıştığımız konular modifiye Türkiye Cumhuriyeti Baba Parası Bunlar Boş konular En önemlisi Sağlık mutluluk Herşey modifiye değil Herşey para değil O kadar Parası olan Var Ama Çocuğu akrabası sakat olan ve mutsuz olan var ki o kadarda fakir olan var onlarda mutlu bugunde boğazımdan 2 yudum ekmek geçti diye sevinenler var sorarım size onlar modifiyeyi baba parasını vs şeyleri düşünüyorlarmı??

Sen de haklısın kardeşim..Herşeyin başı sağlık..Gerisi lüks şeyler ile uğraşıyoruz.Aslına bakarsan bugun burada tartıştıgımız şeyin,yarın yolda full modifiye aracımızla 200 ile giderken patladıgımızda pek bir önemi kalmıyor ;)
Önce sağlık ve mutluluk versin Allah gerisi olmasa da olur dediğin gibi..

Neyse yarattığım gergin ortamdan dolayı da özür dilerim forumdan,belki yanlışım olmuştur kusura bakmasın kimse :)

BBERKAYY

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O aldığımız modifiye parçalarının satılması ülkeye girişi ve aldığımız her parçanın vergisini ödememizin sebebi bu tip malzemelerin mesela performans egzozlar vs. Sokakta değil pistte kullanma amacıyla getiriliyor o ben bunun vergisini veriyorum şunu yapıyorum bunu yapıyorum trye girmesin o zaman demeyin. Eğer yapabiliyorsanız bir pistle anlaşın çekme belgeli yada hurdaya ayrılmışta olur bi araç alın sonra istediğiniz her parçayı istediğiniz şekilde hiçbir yasaya uyma zorunluluğu olmadan takıp sürün. Hatta başka bi araçla yarışmadığınız sürece ehliyete ve yarış lisansı gibi şeylere bile ihtiyacınız yok. Trafiğe kapalı alan çünkü. Eğer bunları yapamıyorsanız polisler neden pistte kullanmak için getirilmiş malzemeleri trafikte kullanıyoruz diye ceza kesiyor diye beyninizi yormayın. Buna rağmen yinede belirli malzemeleri trafikte kullanabiliyoruz buda tamamen polislerin göz yumması emin olun. Orjinal jantı çıkarıp aynı ebatta aynı offsette başka jant takın arabanın her yeri stock olsun onun için bağlayıp jantları söktürme yetkisine sahipler bunu bilin.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
henüz başıma böyle bişey gelmedi inş. gelmezde 2 yıldır camların filmli çok fazla çevirmeye girdim arkadaşlarımlada girdim gecenin yarılarında sabaha karşı yunuslar tarafından olsun trafik tarafından olsun ama hiçbişey demediler inş. demezlerde 4 yıldır aktif olarak araç kullanıyourm hiç üstünden inmiyorum denilebilir ALLAHA şükür hiç ceza yemedim sadece bi kere araç çektirdim inş. yememde sans işi bence bunlar iyi polise denk gelmemişsin biras cins bi adama denk gelmişsin geçmiş olsun

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O aldığımız modifiye parçalarının satılması ülkeye girişi ve aldığımız her parçanın vergisini ödememizin sebebi bu tip malzemelerin mesela performans egzozlar vs. Sokakta değil pistte kullanma amacıyla getiriliyor o ben bunun vergisini veriyorum şunu yapıyorum bunu yapıyorum trye girmesin o zaman demeyin. Eğer yapabiliyorsanız bir pistle anlaşın çekme belgeli yada hurdaya ayrılmışta olur bi araç alın sonra istediğiniz her parçayı istediğiniz şekilde hiçbir yasaya uyma zorunluluğu olmadan takıp sürün. Hatta başka bi araçla yarışmadığınız sürece ehliyete ve yarış lisansı gibi şeylere bile ihtiyacınız yok. Trafiğe kapalı alan çünkü. Eğer bunları yapamıyorsanız polisler neden pistte kullanmak için getirilmiş malzemeleri trafikte kullanıyoruz diye ceza kesiyor diye beyninizi yormayın. Buna rağmen yinede belirli malzemeleri trafikte kullanabiliyoruz buda tamamen polislerin göz yumması emin olun. Orjinal jantı çıkarıp aynı ebatta aynı offsette başka jant takın arabanın her yeri stock olsun onun için bağlayıp jantları söktürme yetkisine sahipler bunu bilin.
Abi Biz Arabalarımızı pistte binmek icin yapmıyoruz biz zevk için yapıp şehir içi şehir dışı biniyoruz pistte yapıcak olsak ben ruhsat bile almam istediğimi yaparım garajıma sokarım biniceğim zaman giderim pistte istediğimi yaparım sora tekrar sokarım bu böyle değil bundan hiç bi zevk alamazsın modifiyenin amacı bu değildir..Biz Hem bunları yaptırmak ve yapmak icin bize milli piyangodan para cıkmadı gerekli ben kendi harclıklarım çalıştıklarımla taktırdığım parcaları ceza yediğim için söktürüp sattım ki onları nasıl çalışıp biriktirdiğimide tahmin edebiliyorsundur...Bizim Amacımız ufak tefek şeyler yapıp gezmek biz arabatılı şeyler yapmıyoruz öle bişi yapıcak arkadaşlarada dedim ruhsata işletin sokaklarda gezin ama buda mümkün değil neden derseniz Türkiyenin her yeri yollar köstebek yuvası gibi gezebiliyorlarsa gezsinler...

Cifteksoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yanflut.org
Arabamdaki filim camları hic hesaba katmadım bile demekki polis onlarıda farketseydi way halimize :D