Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

Cifteksoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yanflut.org
Mrb opelci arkadaslar.
Gecen hafta pazar gunu oglen 12 civarlarında maltepe guzergahına dogru seyir halinde iken e5 in yan yolundan e5 e cıkmak uzereydimki tam polis otoları yolu kesmis ve rutin kontrollerini yapmaktaydılar.Arabaa 3 kisiydik teyzemin ogulları da vardı benimle beraber.
polis kenara cek isareti verdi ve arabayı saga cektim.
ehliyet ruhsat istediler verdim.
ve ekip otosundaki polise goturduler evrakları sorgulama icin evrakları.
biraz bekledikten sonra polis evraklardan hic bir sorun cıkmadıgı icin ekip otosundaki polisten evrakları aldı ve arabama dogru yururken arabamdaki eksozları farketti ve bana arabayı calıstır ve gaza bas dedi.
arandıgını anlamıstım o an :D
ve gaza basmaya basladım.
ilker bey arabanızda performans eksoz var ve aracınız tam bir oto parklık dedi bana.
bende hayır memur bey o eksozlar sus olsun diye arabaya guzel bir hava katsın diye ekletilmis metal parcalarından baska birsey dememe kalmadı bu durumda arabanız baglamamız gerekmekte diyerek elindeki ruhsata bakıp bana imalı bir sekilde birseyler anlatmaya calısması beni cok uzdu.
her neyse sonra arabadan cıkarak sen nerelisin memur bey dedim bana hala ezberledigi lafları gevelemeye devam etti ve usteleyerek birazda allttan almayarak ehliyetimi ve ruhsatımı alıp olay yerinden ayrıldık.
Bu cok vahim bir tablo idi benim icin.
yabancı plaka olusumuzmu suc yoksa sesi bile cıkmayan 2 tane metal parcası arabamdaki sorun diye dusunmek gerek.
kısacası pek bir merak edip sorup sorusturmadım bu gune kadar ama performans eksoz dahi olmayan bu cift eksozun polisler nazarında oto parklık olusuna halen inanmak istemiyorum .
trafik kuralları cercevesinde beni bu konuda biraz bilinclendirecek arkadaslara seslenmek istiyorum.
bir dahaki sefere polisi gorunce kacmalımıyım yoksa uzerine uzerine igneleyici ve haklı kelimelerimle polise tavrımımı koymalıyım.
simdiden basınızı agrıttıgım icin hepinizden ozur diliyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun. aracın orjınalinden başka aracın uzerine sonradan eklenen ve ruhsata ıslenmeyen tum parcalar, kontrol sırasında ya aractasm men edilir edilemiyorsa arac trafikten men edilir. bu böyle ancak maalesef ülkede herşeyde olduğu gibi burdada standart oturmadığı için birşey söylemek zor. Bakarsınız başka bir yerde karşılaştığınız polis size bu duurm hakkında daha fyadalı ve neden yasak olduğu ile ilgili mantıklı bir şeyler anlatır ve uayayrak yolunuza "iyi yolculuklar" diyerek devam etmenizi sağlar.

"elindeki ruhsata bakıp bana imalı bir sekilde birseyler anlatmaya calışması beni cok uzdu." :(

bu durum ınanın benı sızden katbekat daha fazla üzdü. İyi geceler...

Cifteksoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yanflut.org
Bu konuya duyarlı oldugun icin cok tesekkurler.
ve ayrıntılara onem veridigin icinde ayrıca tesekkurler.
ama gunumuz turkiyesinde gunumuz polisleri.
yinede sukur ki turkiyede dogduk bu topraklarda yasıyoru ve bu memleket bizim bizim oldugu icinde hep bazı seylere pozitif yonde bakmalıyız bu bizim hakkımızı ihlal etse bile.
sağol kardesim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde her ne şekilde olursa olsun, trafiği tehlikeye düşürsün veya düşürmesin standart dışı ekipmanlara ne yazıkki pek iyi gözle bakılmıyor. Galiba bunun sebebi de bazı şeylerin dozunu fazla kaçırıp abartıya özenen bir toplum olmamızdan kaynaklanıyor. Örneğin neredeyse cam filmlerinde siyahı tercih ediyoruz, geniş taban jant ve lastiklerde vur deyince öldürüyoruz, müzik sistemlerimizin gücü diskolarla yarışacak tarzda, egzoslarımızda susturucu neredeyse yok gibi, xenon farlarımız git gide morarmaya başladı. Eeee bunun yanında görevlilerimiz de boş durmuyor, denetim yapıyoruz diye vur deyince öldürüyorlar. Fakat bunun yanında masum trafiğe saygılı sürücülerle, görevini adam gibi yapan, namuslu saygıyı hak eden görevlilerimizde haksızlığa uyruyor.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi ankara dan selamlar saygılar. Namuslu ve saygıyı hakeden devlet görevlilerimiz emeğiyle bu ülke ayakta. hepsine saygılar sunuyorum.... Allah devletimize zeval vermesin. başımızdan eksik etmesin...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi ankara dan selamlar saygılar. Namuslu ve saygıyı hakeden devlet görevlilerimiz emeğiyle bu ülke ayakta. hepsine saygılar sunuyorum.... Allah devletimize zeval vermesin. başımızdan eksik etmesin...
İyi akşamlar Barış. Dediğin gibi bir avuç fedekar insan ülkeyi sırtlamış götürüyor. Bu bir avuç insanın yanına birkaç avuç insan daha katılsa bu ülkeyi kim tutar ki.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada Gecen Yazdılar Ceza Çekmediler ama Sizin ordakiler Baya bi Kötüymüş bende Ferrari Eksozu Vardı bayada bağırıyordu ondan Spor yaylardan götüntü kirliliği dedi Flimlerden böle şeylerden ceza yazdılar ve peşimden gelerek söktürdüler Böle Olmasını istemezdim dedim hevesimi aldım cezamıda aldım ödedim gittim parayı önlerine attım bi dahada takmadım şimdi remus marka son susturuculu bi eksozum var bunada bişi derlerse eksozu burnuna sokucam artık yeter bu böle olmaz arkadaşlar ne bu böle arabana sadece bin sanane kardeşim benim arabama yaptırdığım aksesuardan görüntü kirliliği diyor adamlar arabama bakıyorlar yoldan gelen gecen adam bana görüntü kirliliği diyor çok yanlış bu konu yüzünden ağzım yandı ama bi daha yanarsa bende onları yakarım emin olun...Geçmiş olsun Abi sanada Unuttum söylemeyi...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem yasak neden bu ürünlerin satılması,ülkeye sokulması yasak değil hala anlamış değilim.Veya oradaki metal parçasının topluma,trafiğe ve polis memuruna ne gibi bir zararı var o da meçhul.Arabama taktığım göstergeye bile karışıyorlar , artık iyice birşeyini çıkardılar olayın. Kimse alınmasın ama bütün trafik görevlilerinden nefret ediyorum,sırf arabası güzel ve biraz modifiyeli olduğu için arkadaşımı dövmeye kalktılar,araç orjinal dediği için memura.Sen benimle dalga mı geçiyorsun diyip tartaklamışlardı...
Gerçi bu ülkede artık herhangi birşeyi anlamak zaten mümkün değil,varsın bunu da anlamayalım...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada Gecen Yazdılar Ceza Çekmediler ama Sizin ordakiler Baya bi Kötüymüş bende Ferrari Eksozu Vardı bayada bağırıyordu ondan Spor yaylardan götüntü kirliliği dedi Flimlerden böle şeylerden ceza yazdılar ve peşimden gelerek söktürdüler Böle Olmasını istemezdim dedim hevesimi aldım cezamıda aldım ödedim gittim parayı önlerine attım bi dahada takmadım şimdi remus marka son susturuculu bi eksozum var bunada bişi derlerse eksozu burnuna sokucam artık yeter bu böle olmaz arkadaşlar ne bu böle arabana sadece bin sanane kardeşim benim arabama yaptırdığım aksesuardan görüntü kirliliği diyor adamlar arabama bakıyorlar yoldan gelen gecen adam bana görüntü kirliliği diyor çok yanlış bu konu yüzünden ağzım yandı ama bi daha yanarsa bende onları yakarım emin olun...Geçmiş olsun Abi sanada Unuttum söylemeyi...

+1...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ve sormadan geçemeyeceğim,Barış ve Savaş Bey'in bahsettiği fedakar devlet görevlilerinden kasıt nedir acaba? Polis memuru arkadaşlar mı,yoksa ülkenin başındakilerden mi bahsediyorsunuz? Ülkenin kim neyini sırtlamış götürüyor onu anlayamadım ben? Yoksa benim yanlış anladığım bir şey mi?