Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem yasak neden bu ürünlerin satılması,ülkeye sokulması yasak değil hala anlamış değilim.Veya oradaki metal parçasının topluma,trafiğe ve polis memuruna ne gibi bir zararı var o da meçhul.Arabama taktığım göstergeye bile karışıyorlar , artık iyice birşeyini çıkardılar olayın. Kimse alınmasın ama bütün trafik görevlilerinden nefret ediyorum,sırf arabası güzel ve biraz modifiyeli olduğu için arkadaşımı dövmeye kalktılar,araç orjinal dediği için memura.Sen benimle dalga mı geçiyorsun diyip tartaklamışlardı...
Gerçi bu ülkede artık herhangi birşeyi anlamak zaten mümkün değil,varsın bunu da anlamayalım...
+1903 Aynen dediğin gibi Abi dava açsan senin üstüne patlar napmamız gerekiyor anlamıyorum bana dedikleride ''git ruhsatına işlet'' bende ver ruhsat değiştirme parasını işletiyim dedim yaptığım ne var burda dedim fuara çıkmıcak bu araba dedim bu benim zevkim karışamazsın dedim bak arabanı bağlarım arkasından ağlarsın dedi tamam abi ya dedim gittim sanayiyi gecicektim plakayı söyledi sanayiye gir dedi yapıcakta bişi yoktu girdik söktüler...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
+1903 Aynen dediğin gibi Abi dava açsan senin üstüne patlar napmamız gerekiyor anlamıyorum bana dedikleride ''git ruhsatına işlet'' bende ver ruhsat değiştirme parasını işletiyim dedim yaptığım ne var burda dedim fuara çıkmıcak bu araba dedim bu benim zevkim karışamazsın dedim bak arabanı bağlarım arkasından ağlarsın dedi tamam abi ya dedim gittim sanayiyi gecicektim plakayı söyledi sanayiye gir dedi yapıcakta bişi yoktu girdik söktüler...

Öyle valla..Benim de 1.3 dizel aracımı bağlamaya kalkmıştı egzozdan...ses yok birşey yok dersin...Hele ki , önümü kesip,in lan aşağı dediği günden beri,tüm susturucuları çıkarttım , çıkabilen maximum sesi çıkarmaya çalışıyoruım şu an araçtan :D inşallah bir gün Ferrari gibi birşey alıp Tubi takarım,bağırta bağırta trafik denetiminden geçer , camı açar sırıtırım :D

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benide çevirdiLer Rutin KonroL Srasında.. Aracımda cam fiLmi Ve egzos Kafası Var.. Ankarada Shiye KprSnun üzerinde oldu bu olay. Trafik sıkışık ama hafif ilerliyor. Bende kız arkadaŞlarımLa seyir halindeyim. Önümde dolmuş vardı 7-8 bin Devrde hava fiLtreSinin sesiyle dolmuşun arkasından sErt bi cıkış yaptım Baktm karşmda Trafik polisi sağa cek diyor. EhLiyet ruhsat sorguLadı.. Tabi Ben ruhsatı almak için araca bindiğimde 4 Camıda indirdim FiLmleri belki gormemiştir diye. Ruhası vermeye donduqumde Ben 20 yıldır bu işi yapıyorum genç adam Cam filmlerini Görmediğimimi sanıyorsun Dedi :D
Abi öğrenciyim ben $imdi kaLbim nasıl carpıyor arabayı cekiceksin diye bir bilsen dedim Güldü :D
Egzos kafasını gosterdi ne bu dedi Sadece metal parça abi gösteriş için Ses vermiyor dedim Hmm tmam o zman sorun yok dedi. Sonra Filmleri söktürüyorsun birDahada karşıma cıkma dedi Ve gönderdi.. Yani biraz güler yüz ve alttan almak şart.. Maqlum onlarda akşama kadar güneşin altında Bekliyorlar. binbirtürLü insanla karşılaşıyorlar herkez kendini haklı cıkarmak için bir yalan uyDuruyor. onlarda kimin ne oldugunu biliyorlar.. Ben ehliyetsizde yakalandım defalarca ama kaçmadım tatlı dille izah ettim. Anlayış gösteren memurLar cok.. Ama baqzılarının hiç Eywallahı yok :(

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı Abi Senin dediğinde doğruda bizim gibi zararsız iş yapanlarda hep eyvallahı olmuyor nedendir bilmiyorum ama bu böyle ben kaç yere güler yüz gösterdim tepeme çıktılar ama bişi demiorum artık allaha havale ediyorum bizim gibi genclerin bunları yapmaları normaldir diyorum yani bu kadar :D

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünya Özgür bir yer,benim ülkem de özgür bir ülke oldugu sürece,(diğer insanların özgürlük alanlarını ihlal etmedikçe) aracıma istediğim herşeyi yapar,her parçayı takar,her türlü süslerim..Kimse de buna karışamaz,illa karışırsa cezamı öder,tekrar yaparım...benim felsefem bu :) Kanunlar ne saçmalarsa saçmalasın,ben aldığım ve alacağım tüm araçlarımı modifiye edip istediğim şekilde bineceğim.Aracıma taktığım stickerin,jantın,içerideki göstergenin,ekranın,taktığım 280 taban lastiğin,dışına yaptırdığım alev desenli airbrush'un,angel farın,yarış koltuğunun kimseye bir zararı yok.Çünkü zararı olsaydı,hiçbirinin üzerinde TÜV belgesi olmazdı :) Apache tuning'e karşıyım o ayrı :)

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ghent süpersin aßi Aynen katılıyorum.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi yazmışsın abi yine döktürmüşsün vallaha aynı bende sana katılıyorum bi dahakine polisler cevirirse bunu sölicem :D

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
eski bir ağır vasıta sürücüsü olarak içinizde en çok trafikle yüzleşen ve onların olumlu yada olumsuz psikolojisini tartmak zorunda kalan ,galiba benim...:( araca takılan ekzoza kimseyi müdahale ettirmem! gürültü yapmadığı sürece !
maalesef polislerimizi sistem bu hale getirdi..
bir tarafta kurallara uymayan ve karşılığında polisten taviz bekleyen ,ama kuralları yaşamak için çiyneyen yurdum insanı...agır vasıta sürücüleri..!
bi tarafta ise zevk için aracına güzellik yapan yurdum insanı...
diğer bir tarafta'da insanların içerisinde bulunduğu durumdan kendisine pay çıkartmaya çalışan yurdum trafik ......
bu durumda yapılacak en güzel şey..haklı olmak...!hakkını aramak...!

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla sürücüler de haklı polislerde..

Akşama kadar Allah bilir adamlara göz göre göre ne yalanlar söyleyenler oluyor. Bi süre sonra bu durum memuru sıkıyor ve acımasız olmaya başlıyor.

Biz ise herkesi kendimiz gibi sanıyoruz. Herkes bizim gibi bu işi zevk için yapıyor, herkes bu işi dozajında yapıyor sanıyoruz... Herkesi de bizim gibi iyi niyetli sanıyoruz...

Herkes bizim gibi iyi niyetli değil. Her poliste her sürücü de...

semin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmiyorum ama arkadaşlar bende polislerden nefret edenler arasındayım.ben film cam dan 2 kere xenon dan 1 kere yolda çevrildim.ataturk havalimanının orda polis cevirdi sadece beni ama arabada film cam var dedi evet dedm aracı yeni aldım sokturmeye fırsatım olmadı dedim o arada diger polis ceza yazmaya başladı bile dedim ne cezası bu valla dedi kemer yok film cam var aracını baglarız ama sana en ucuz ceza telefon yazalım 65 tl dedi yani dedim illa ceza yazılcak oyle mi sadece sırıttı yuzume....sonucta trafikte ceza yazmak istedkten sonra herkese bi kulp takıyolar o yuzden eksozla falan alakası yok cogu durumun inadına tuning :)