Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BahçéLide Denk geLdi Bana da Yunus Hemde.. Yasak bir Yee park ettim Arabayı.. Cafede arkada$LarLa oturuyorduk. Araba benim değiL yüklü bi 106 GTI arkadaşımındı. Camdan yunusu gördüm Kaputa ayagını koymuş dizinin üzerinde ceza yazıor.. o kadar ukala ve havalı görünüyorduki uzaktan Bütün sinirlerim tepeme cıktı. Aracın başına gittim. Sizinmi arac dedi evet dedim. Ceza yazıyorum dedi. Görüyorum dedim. Sonra bi kere kıl oldum adama Ayagını çek arabanın üstünden Birliktemi kazandık arabanın parasını dedim Yazıcaksan yaz cezanı yapıştır sileceğime dedim. Sen ne ukala bişeysin Dedi. Arabanın arkasına dolandı egzosu gordu Baglıyorum aracı dedi. Dedim bağla sorun değil cıkarırız. Bkalım cıkarabiliyomusun flan ukalalık yapıyor hala bana. Tmam gorusuruaz dedim. günlerdende cumartesi bliorsunuz hafta sonu araba cıkmaz otoparktan. Cekici geldi Aracı cektiAtlatım taksiye bende peşlerinden gittim. Balgatta otoparka cektiler arabayı.Allah'tan maaş almıştım cebimde param var. Otopark gorevLisiyle konuştum dedim Cenazem var yola cıkıcam benm bugun bu arabayı burdan cıkarmam lazım yoksa buran biyere ayyrılmam. İnandırıcı bi oyunla ikna ettim Bedelini ödedim arabayı aLdım. Bahçeliye aynı yere gittim ve aynı polis Orda bekliyor.. polisin Tam onune geLdim camı indirdim pis pis baktım.. Oda neye uğradığını şaşırdı. Egzosu patLata patLata bLow off sesiyLe uzakLaştım.. sanırım benim cok önemli bi tanıdıqm oldugunu ve Arabayı o şekilde cıkartıqımı dşündü ve birşey diyemedi. Benm arabamı da emekli Trafik müdüründen almıştım onu aradım abi boyle boyle bi ceza yazdılar dedim. Kafanı yorma sildiririm dedi.Sucum olmasın Evraqım arabam herşeyim tam olsun.. sonuna kadar hakkımı ararım ve aslada Polise oyun eğmem. :D

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Helal olsun kardeşim sana en iyisini yapmışsın burda bende polise el sallıyorum artık Yazarım bak diyo işaret yapıyor bende istediğin kadar yaz diyorum :D

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
26 ağustos 2009 tarihli açıklama ile cadde yaşamnında bazı düzenlemelere gidildi. Çevre ve Orman Bakanı Hüsnü Türeci'nin öngördüğü değişiklikler şöyle:

-BMW Coupe ve Spor mercedesler 40 mm den daha fazla basılamayacak
-Turbo arabalar yasaklanacak ayrıca standart araçlar için de downpipe çapı sınırlaması düşünülüyor
-E30 ların arkadaki kamber açıları 1.5 derece ile sınırlandırılacak
-Fiatların filtre sesleri kısılacak ya da rezonatör takılacak
-Civiclerde artık arka basılıacak ön havada olacak
-Imprezalarda ise ön aksların sökülmesi gündemde
-4G63 lerde 1.5 barın üzerinde basılan her 0.1 bar için vergilendirme uygulanacak
-Filtre, çip ve egzozu olmayan 106 ve Saxo sahipleri TÜV onayı alamayacaklar
-Teyze ve yaşlı amcaların altındaki VTI lar alınarak hakkını verebilecek arkadaşlara tahsil edilecek

Alıntı: ntvmsnbc.com

HAHA :D başka bir forumda bir arkadaştan alıntı :D

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes yazmis "Burasi Turkiye " diye. Acaba yazanlardan kac kisi yurtdisinda yasamista Turkiye'ye not veriyor !?!? Yurt disinda degil tuning, arabanin lastiginin havasi az bir sonuk olsun yersin cezayi ! Oyle " Ben istedigimi yaparim, kimse karisamaz " mantigiyla dayilanmak yerine yaptiginiz degisiklikleri yasalara uygun olarak ruhsata isletmeyi deneseniz ???? Bu urunler yasakta niye satisi serbest diyenlere. Ornegin bicaginda satisi serbest ama uzerinde tasimasi yasak. Satisi yapilan malzemeyi arabana takarsin, gercekten belirli normlari ihlal etmiyorsa, tehlike arz etmiyorsa islerler ruhsatina..... Unutmayinki bu ulkeyi yonetenlerde,yonetenleri secenlerde, o kurallari koyanlarda vs. bizleriz. Ilerlemis toplumlari o duzeye getiren en buyuk etken disiplinli, kuralli yasamalaridir. Kurallari ihlal edipte ondan sonra bazi seylerin duzelmesini beklemek komikliktir.

+1987

Dedem (kendisi gurbetçi, bi süre Opel fabrikasında çalışmış biri) çok anlatırdı, aracını boş yere çalıştırdığı için ceza yiyenleri, lastiği eski diye ceza yiyenleri... vs vs...

Onları bu hale getiren şey, disiplinli ve vurdumduymaz olmamaları...
Biz bu zihniyetle serimizde sayarız...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
+1987

Dedem (kendisi gurbetçi, bi süre Opel fabrikasında çalışmış biri) çok anlatırdı, aracını boş yere çalıştırdığı için ceza yiyenleri, lastiği eski diye ceza yiyenleri... vs vs...

Onları bu hale getiren şey, disiplinli ve vurdumduymaz olmamaları...
Biz bu zihniyetle yerimizde sayarız...

Hiç birşeyi beğenmiyoruz, sağduyuyu kaybettik, saygımızı yitirdik, kurallara uymamayı amaç edindik, kötüyü örnek alır olduk. Sonuçta dediğin gibi yerimizde saymaya mahkumuz. Bu gün bir kanalda seyrettim. Amerikada birisi bahçesine koyduğu terkedilmiş karavanını komşusuyla ortak kullanılan bahçe duvarına fazla yakın koydu diye yetkililer karavanın oradan kaldırılmasını karar verdi. Bizde olsa sanane kardeşim burası benim bahçem kimse karışamaz der. Görüldüğü gibi medeni ülkeler komşu haklarına da saygılı.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maalesef böyle olmak ğzere gdülendik zamanında. "bzden adam olmaz" gibi sapkın ve başkaları tarafından uydurulan bu gibi laflar ve öğretiler sayersinde maalesef. Bizden adam olur. Adam sabah lambada kona basıyo dat dattt" yürüsene kardeşim." "ee ben yürüsem sen bi yere gidemezsinki araç yolun ortasında kalır" dedim. "baktı neeeee" dedi. "ışık diyorum ışıkk. kırmızı yanıyo." "ya o hep öle yanıyo baksnaa herkes gidiyor sende git." gitmedim sinirden geberdi. Birazdan soldan gazxladı geçti. İlerde kırmzızı ışık uygulaması yapıyormuş polsi. Baktım makbuzunu okuyordu. Kızım diyorki arka koltuktan "baba neden geçmedik herkes geçiyormuş." " usulnce anlattım tabi. ama maalesef genel ve yaygın kanı bu. Düzelecek Allah ın izniyle.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi düzelse herşey Rayına otururda Türk zihniyeti böyle adam üniversite sınavında korna çalmıcaksın düğün olmucak diyo heryerde şen şakrak düğünler adam ısık yanar yanmaz daaat daaat asılıyor hemen kornaya bizim milletimizde saygı yok olanlar var ondalardan örnek alsalar düzelicekte bizde örnek almada yok...

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Ne tirajikomik muhabbetler. Yasalara kafa tuttugunu, nasil kanunlara karsi geldigini ballandira ballandira alnlatanlar,anlatanlara destek verenler ondan sonrada baskalarinin saygisizliklarindan bahsedip sikayet ediyorlar. Hakkaten tirajikomik ....... Bu arada lafin kimlere oldugunu anlayanlar anladi ....