Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepsi iyi hoş da gözden kaçan bir nokta var ki kimse bu noktaya değinmedi. Kimse ferdi olarak üzerine alınmasın, sizler de kötü amaçlı kullanımlar için modifiye yapıyorsunuz demiyorum. Tamamen genelleme yapacağım. Ülkemizde genellikle kimler aracına modifiye yapar diye bir soru sormak lazım. Aracımı süratli kullanmayacaksam, yolda diğer araçlara makas atmayacaksam, lastik yakmayacaksam, yanlama yapmayacaksam ne diye motoruna ekstra güç amaçlı eklentiler yaptırayım ki, gazı köklerken homurtular duymayacaksam ne diye ses çıkaran egzosa para vereyim ki, mahalle aralarında teyibimi sonuna kadar açıp hava atmayacaksam neden ses düzeni kurayım ki. Bu yazdıklarım tamamen genellemeden ibarettir. Toplumun bir çok kesimi modifiye diye maalesef bunları biliyor, bunları yapanları da aynı kefeye koyuyor. Görevliler de bu toplumun bir ferdi olduğuna göre onlarda aynı düşüncede olabilirler. Acı ama gerçek olanda bu. Abim dediğim profesör bir yakınım var, klasik müzik hastası, bu nedenle aracına ses düzeni yaptırdı. Yaptırırken de şimdi benle dalga geçerler diye kendi gitmedi başkasını gönderip yaptırdı. Sonuçta aracında belli bir ses tonunda kaliteli klasik müzik dinleyecek ama bile yanlış anlaşılmaktan korktu. Yani durum bu kadar vahim.

Cifteksoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yanflut.org
Demekki insanlar her zaman olayların uzerine neyi nerde ve nasıl yapacakları noktasında hep bir telas cekinme ve korkularını buyuterek yaklasmayı seciyorlar.
Buda bizi biz yapan bazı deger yargıları noktasında evetmi hayırmı dedirtmeye itiyor.
Evet demek cokmuz zor yada hayır demek cokmu kolay?
Ben buyum ve bunu bunu yapmak istiyorum demesini bilmeliyiz.
Bunu yapabiliyorsak ne ala.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepsi iyi hoş da gözden kaçan bir nokta var ki kimse bu noktaya değinmedi. Kimse ferdi olarak üzerine alınmasın, sizler de kötü amaçlı kullanımlar için modifiye yapıyorsunuz demiyorum. Tamamen genelleme yapacağım. Ülkemizde genellikle kimler aracına modifiye yapar diye bir soru sormak lazım. Aracımı süratli kullanmayacaksam, yolda diğer araçlara makas atmayacaksam, lastik yakmayacaksam, yanlama yapmayacaksam ne diye motoruna ekstra güç amaçlı eklentiler yaptırayım ki, gazı köklerken homurtular duymayacaksam ne diye ses çıkaran egzosa para vereyim ki, mahalle aralarında teyibimi sonuna kadar açıp hava atmayacaksam neden ses düzeni kurayım ki. Bu yazdıklarım tamamen genellemeden ibarettir. Toplumun bir çok kesimi modifiye diye maalesef bunları biliyor, bunları yapanları da aynı kefeye koyuyor. Görevliler de bu toplumun bir ferdi olduğuna göre onlarda aynı düşüncede olabilirler. Acı ama gerçek olanda bu. Abim dediğim profesör bir yakınım var, klasik müzik hastası, bu nedenle aracına ses düzeni yaptırdı. Yaptırırken de şimdi benle dalga geçerler diye kendi gitmedi başkasını gönderip yaptırdı. Sonuçta aracında belli bir ses tonunda kaliteli klasik müzik dinleyecek ama bile yanlış anlaşılmaktan korktu. Yani durum bu kadar vahim.

savaş abi çok güzel diyosun bende motoruma modifiye yapcak olsaydım daha hızlı gidebilmek için yapardım önümde diilde herkezi arkamda bırakmak için takardım bende modifeyiyi çok seviyorum ama yerli yerinde yapmayada başladım ufak tefek tekerlek aldım angel alıcam aracımın daha güzel gözükmesi için alıcam egsoz alıcam sesinin biras daha güzel bi şekilde çıkması için ama motoro hiç bi zaman dokunmam hızlı bi araba istesem astra değilde vectra kullanırdım zaten 2000 motor her modifiye hız tutkusu yada başkalarına zarar verecek otomobil değil.

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu fazlasyla dallanıp budaklandı ama aslında herkez birbirinin aynı şeylerden bahsediyor. Bi farklılık yok. Herkez kendi yorumuyla anlattıgı için kimi yerlerde fikir ayrımına düştük. Burası Türkiye özgür bir ülkede yaşıyorsak ve Özgürüz diyorsak Bence bağzı konulardaki katı kurallar Gereksz ve yersizdir. Bu yaş gözetmeksizin bir tutku işi. 7'den 70'e herkez modifiye olayına sıcak ılımlı bakar. Cunki kimseye bir zararı yok.. Ha eğer motor modifiyesinden bahsediyorsak ve kimi kendini bilmezler bunu Yapıpta Trafige atlayıp başkalarının can ve mal güvenliğini Hiçe sayıyorsa, aLtındaki makinaya güvenipte başkalarına alaycı şekilde oyun oynadıqını sanıyorsa buda işin çakallık kısmı. Burda iş bence bize düşüyor. Her Ferd eğer kendini biliyo olsa, kendilerini pistler dışında bir yerde gosterme cabası içine girmese sanırım devletimizde bu olaya biraz muamma gösterirdi. Serbest olsa bu modifiye işi Adım kdar eminimki Kimse bundan hoşnut kalmaz. Bi özelliği kalmazdı. bu konudaki Yasaklar biraz daha esnerSe o zmn herkezin gönlü hoşnut olur thminim.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel Açıklama yapmışsın suç bizim değil kendini bilmezlerin biz zararsızca arabamızın hoş görünmesini sağlamak icin modifiye yapıyoruz yoksa ben sokağa giriceğim zaman sinyalimi yakar girerim yalnlayıpta girmem öyle biri olsam burda bu kadar konuşmazdım bile bizim yaptıklarımız başkalarını yaptıkları yanında belki bi hiç biz motor modifiyesi yapsak bu konu burda açılmazdı bile ama motor modifiyesi yapıcaklarda varsa sokak cadde anayol arayol buraları değil direk pistlere çıksınlar madem kendilerine güveniyorlar gidip oralarda yarışıp derece yapsınlar bizim gibi modifiye tutkusu olan insanlarıda bu duruma düşünmesinler diyorum..! :mad:

burack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
burakcakirel.wordpress.com
Abi Biz Arabalarımızı pistte binmek icin yapmıyoruz biz zevk için yapıp şehir içi şehir dışı biniyoruz pistte yapıcak olsak ben ruhsat bile almam istediğimi yaparım garajıma sokarım biniceğim zaman giderim pistte istediğimi yaparım sora tekrar sokarım bu böyle değil bundan hiç bi zevk alamazsın modifiyenin amacı bu değildir..Biz Hem bunları yaptırmak ve yapmak icin bize milli piyangodan para cıkmadı gerekli ben kendi harclıklarım çalıştıklarımla taktırdığım parcaları ceza yediğim için söktürüp sattım ki onları nasıl çalışıp biriktirdiğimide tahmin edebiliyorsundur...Bizim Amacımız ufak tefek şeyler yapıp gezmek biz arabatılı şeyler yapmıyoruz öle bişi yapıcak arkadaşlarada dedim ruhsata işletin sokaklarda gezin ama buda mümkün değil neden derseniz Türkiyenin her yeri yollar köstebek yuvası gibi gezebiliyorlarsa gezsinler...
Ben lisede babamın verdiği haftalıklarla(haftada 20 lira) öğle yemeğini yemeyip,günde sadece eve gidiş geliş için otobüse para verip film çektirdiğimi bilirim.sadece zevk ve arabamız hoş gözüksün diye.ama bir akşam araba eve geldi ve filmin olmağını görünce çok moralim bozulmuştu.anlatamam ya...halbuki o kara kağıt parçası için aç kalmıştım ben(şimdi düşünüyorumda benimki manyaklıkmış:).ama pişman değilim seviyorum ne yapıyım:D.) ama polis amca onu bi dakikada söküp yolun ortasına atmış.O an,o içimdeki kini,siniri anlatamam...
Bu yüzden şu etrafa hiç bi zararı olmayan cam filminin yasak olması çok sinir bozucu bi durum.

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde aynı olay başıma geldi kücükken babama illa yaptıralım yaptıralım dedim ağlıcaktım ama yaptıralım derken neyse babam kıyamadım yaptırmıştı ama baya abartılı arka cam arka iki cam 7 numara ön camlar 5 numaraydı neyse 1 2 ay böyle gezdik çok hoş duruyordu ondan sonra çevirmede polis dedi bunlar ne film dedi babam arabada bebek varmı dedi polis babamda yok dedi o zaman ya onları cıkar yada cezayı yazıyım dedi bizde tırnaklarımızla cıkartmıştık çok sinirim bozuldu ama babamdan bi dünya fırca yemiştim :D

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel Açıklama yapmışsın suç bizim değil kendini bilmezlerin biz zararsızca arabamızın hoş görünmesini sağlamak icin modifiye yapıyoruz yoksa ben sokağa giriceğim zaman sinyalimi yakar girerim yalnlayıpta girmem öyle biri olsam burda bu kadar konuşmazdım bile bizim yaptıklarımız başkalarını yaptıkları yanında belki bi hiç biz motor modifiyesi yapsak bu konu burda açılmazdı bile ama motor modifiyesi yapıcaklarda varsa sokak cadde anayol arayol buraları değil direk pistlere çıksınlar madem kendilerine güveniyorlar gidip oralarda yarışıp derece yapsınlar bizim gibi modifiye tutkusu olan insanlarıda bu duruma düşünmesinler diyorum..! :mad:

Ben motora da bir iki birşey yaptırdım,Allah nasip ederse daha da yüklemeyi düşünüyorum zamanla,amacım da time trial'dır , drag day'dir , bu tür organizasyonlara katılıp bu işi hobi amaçlı yapmak..Yani aracımı yarış için hazırlıyorum evet,ancak bu araba da benim günlük kullandıgım araç oldugu için trafiğe çıkıyor..Bu sebeple her zaman olmasa da , bazen ben de şeytana uyuyorum, çoğunlukla ağır ağır ve kurallara uyarak seyir etmeye özen gösteriyorum..Artık gerisi için yapabileceğim birşey yok,ceza falan gelirse ödemek zorundayım :)

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonuçta Yapılanlar Modifikasyona Giriyor..
Ruhsata Bakar Yazıyomu Diye Yapılanlar Hayır Yazılmamış o zaman iLLegaL olmuş oluyo Direk ceza yazma bağlama olanaği var..

benimde çifr egzostlu aracım vardı banada agız yapmışlardı..

en fazla yazacağı bi ceza olur..;)

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende öyle diyorumda abi ben modifikasyonları yaptırdım yaptırdığım paradan fazla ceza ödedim :D