Basıma gelen bir olay hakkında sizin fikirlerinizi almak istiyorum!

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seni çeviren normal polis değilde trafik polisi olsaydı ve plakan 34 olsaydı eksoz dan kesin bağlardı.

cortez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem yasak neden bu ürünlerin satılması,ülkeye sokulması yasak değil hala anlamış değilim.Veya oradaki metal parçasının topluma,trafiğe ve polis memuruna ne gibi bir zararı var o da meçhul.Arabama taktığım göstergeye bile karışıyorlar , artık iyice birşeyini çıkardılar olayın. Kimse alınmasın ama bütün trafik görevlilerinden nefret ediyorum,sırf arabası güzel ve biraz modifiyeli olduğu için arkadaşımı dövmeye kalktılar,araç orjinal dediği için memura.Sen benimle dalga mı geçiyorsun diyip tartaklamışlardı...
Gerçi bu ülkede artık herhangi birşeyi anlamak zaten mümkün değil,varsın bunu da anlamayalım...

benim düşüncelerim aynısı... artık polislerin çevirmesindeki amaç açık açık rüşvet almak yani bağlama gibi bir düşüncesi yok

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bu yüzden 400 küsüratlı bi ceza yedim polislerden nefret ediyorum kim ne derse desin iyi niyetlisindende kötü niyetlisindende...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ve sormadan geçemeyeceğim,Barış ve Savaş Bey'in bahsettiği fedakar devlet görevlilerinden kasıt nedir acaba? Polis memuru arkadaşlar mı,yoksa ülkenin başındakilerden mi bahsediyorsunuz? Ülkenin kim neyini sırtlamış götürüyor onu anlayamadım ben? Yoksa benim yanlış anladığım bir şey mi?
Fedakar devlet görevlisi demek sadece polis ve ülkenin başındakiler değildir. Bu kategoride görev yapanlar içerisinde iyisi de vardır, kötüsü de. Fedakar devlet görevlisi demek; kendisine verilen yasalarla belirlenmiş görevleri en iyi şekilde yapan, yetkilerini kötü amaç için kullanmayan, kraldan çok kralcı olmayan, rüşvet yemeyen, ona buna yalakalık yapmayan, çoluğunun çucuğunun boğazından haram lokma geçirmeyen, akşam başını yastığa koyunca huzur içerisinde uyuyabilen, kul hakkı yemeyen her kademedeki devlet görevlisi kişilerdir. Bunda anlaşılmayan ne var anlamadım. Adam gibi adam olmayanlara değil devlet görevlisi, insan bile denmiyor. Bunun yanında modifiye ile ilgili zaten çok fikirler ürettik. Ortak fikrimiz; devlet modifiye işleri için yasal bir düzenleme yapsın, sürücüler gerekli yerlerden izin alarak bu işlemlerini resmiyete dönüştürsün değil miydi? Böyle bir ünitenin kurulması hepimizin ortak arzusu değil miydi? Ama ben aracıma istediğim, beğendiğim, gözüme güzel görünen her şeyi yaparım, kimse de bu konuda bana karışamaz demek bence çok yanlış. Kanunlar toplumun huzurunu bozmak için değil, ortak faydada birleşmek için koyulurlar. Tartışmasız bu kanunlara uyup uymamak insanların elindedir. Uyanlar için sorun yoktur ama uymayanlar için devlet bir takım yaptırımlar uygular. Ama ülkemizde bazı şeyler yanlış uygulanıyor, devlet bazen kantarın dozunu kaçırıyor, halkını gereksiz yere huzursuz ediyor dersen ben de sana sonuna kadar haklısın derim.

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Herkes yazmis "Burasi Turkiye " diye. Acaba yazanlardan kac kisi yurtdisinda yasamista Turkiye'ye not veriyor !?!? Yurt disinda degil tuning, arabanin lastiginin havasi az bir sonuk olsun yersin cezayi ! Oyle " Ben istedigimi yaparim, kimse karisamaz " mantigiyla dayilanmak yerine yaptiginiz degisiklikleri yasalara uygun olarak ruhsata isletmeyi deneseniz ???? Bu urunler yasakta niye satisi serbest diyenlere. Ornegin bicaginda satisi serbest ama uzerinde tasimasi yasak. Satisi yapilan malzemeyi arabana takarsin, gercekten belirli normlari ihlal etmiyorsa, tehlike arz etmiyorsa islerler ruhsatina..... Unutmayinki bu ulkeyi yonetenlerde,yonetenleri secenlerde, o kurallari koyanlarda vs. bizleriz. Ilerlemis toplumlari o duzeye getiren en buyuk etken disiplinli, kuralli yasamalaridir. Kurallari ihlal edipte ondan sonra bazi seylerin duzelmesini beklemek komikliktir.

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılan egzost ucunun neyını ısletıcez kı ruhsata ses yapmıo goruntu kırlılıgı desen yok :(

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Dünya Özgür bir yer,benim ülkem de özgür bir ülke oldugu sürece,(diğer insanların özgürlük alanlarını ihlal etmedikçe) aracıma istediğim herşeyi yapar,her parçayı takar,her türlü süslerim..Kimse de buna karışamaz,illa karışırsa cezamı öder,tekrar yaparım...benim felsefem bu :) Kanunlar ne saçmalarsa saçmalasın,ben aldığım ve alacağım tüm araçlarımı modifiye edip istediğim şekilde bineceğim.Aracıma taktığım stickerin,jantın,içerideki göstergenin,ekranın,taktığım 280 taban lastiğin,dışına yaptırdığım alev desenli airbrush'un,angel farın,yarış koltuğunun kimseye bir zararı yok.Çünkü zararı olsaydı,hiçbirinin üzerinde TÜV belgesi olmazdı :) Apache tuning'e karşıyım o ayrı :)
Yazdiklarinizi gondermeden once bir kere daha okusaniz? Kanunlar sacmalamaz genc arkadasim. Yaptiginin adina hakaret denir. Sen ilk once bir okulunu bitir, universiteyi oku, ondan sonra kanunlari degistirecek kadar kariyer yapip Bu sacma" der, kanunu degistirirsin . O vakte kadarda kullandigin kelimeleri biraz daha olcup bicip kullan.
PS : Bu arada aldigim araclar derken kendi emeginle aldiklarindanmi yoksa baba parasiyla alinanlardanmi bahsediyorsun ?

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkes yazmis "Burasi Turkiye " diye. Acaba yazanlardan kac kisi yurtdisinda yasamista Turkiye'ye not veriyor !?!? Yurt disinda degil tuning, arabanin lastiginin havasi az bir sonuk olsun yersin cezayi ! Oyle " Ben istedigimi yaparim, kimse karisamaz " mantigiyla dayilanmak yerine yaptiginiz degisiklikleri yasalara uygun olarak ruhsata isletmeyi deneseniz ???? Bu urunler yasakta niye satisi serbest diyenlere. Ornegin bicaginda satisi serbest ama uzerinde tasimasi yasak. Satisi yapilan malzemeyi arabana takarsin, gercekten belirli normlari ihlal etmiyorsa, tehlike arz etmiyorsa islerler ruhsatina..... Unutmayinki bu ulkeyi yonetenlerde,yonetenleri secenlerde, o kurallari koyanlarda vs. bizleriz. Ilerlemis toplumlari o duzeye getiren en buyuk etken disiplinli, kuralli yasamalaridir. Kurallari ihlal edipte ondan sonra bazi seylerin duzelmesini beklemek komikliktir.

+1905

bende almanyada yaşamış biri olarak aynen katılıyorum. hatta gözümle gördüm polis arabanın birini durdurmuş elinde metre ile arabanın yere yakınlığını ölçüyordu. yani yay takanlar bile ceza yiyolardı.

ya ruhsata işleteceksin ya da yapmayacaksın sonuç bu .....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:alkis:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
takılan egzost ucunun neyını ısletıcez kı ruhsata ses yapmıo goruntu kırlılıgı desen yok :(
Görüntü kirliliği adı üzerinde görsel bir kavram. Size göre uygun olan bana göre kirlilik, bana göre uygun olan da size göre kirlilik olabilir. Bu tür eklentiler için bir ölçü belirlenirse zaten ortada sorun morun kalmaz. Son susturucunun ucu eğri olduğu için ben de eğri yerini kestirip yerine nikelajlı paslanmaz cinste egzos uçu taktırdım. Susturucuyu değiştirirken zamanım kısıtlı olduğu için almış olduğum uç biraz genişti. Muayenede TÜV onaylı değil diye hafif kusurlu saydılar. Aradan iki sene kadar geçti, bu süre zarfında birkaç kere polis kontrolüne denk geldim ama bu ne diyen olmadı. Belkide aracımdaki standart dışı olan tek eklenti bu olduğu için birşey denmedi. Bu uç için fırtına kopartırlarsa derhal söker daha uygununu takarım. Diğer aracımdaki egzos ucu daha ince ve kibar, muayenede kaile bile almadılar. Sonuç olarak, abartı olmadığı sürece sorun çıkmıyor.