Bakım yaptırmalı mıyım?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç daha 10500 de.2. senesi geldi ama daha kmsi gelmedi ben de  bakım yaptırmadım.Araçta herhangi bir sıkıntı vs yok.Servis 600 tl fiyat verdi gıcık oldum.Yazın tatile çıkmadan önce yaptırmayı düşünüyorum.Açıkcası bakımdan sonra 5000 km bindiğim araca tekrar bakım yaptırmak istemiyorum.4-5 ay daha böyle binsem sıkıntı olur mu?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bakım yaptırmalı mıyım?

Bende ayni durumdaydim disarda sadece yag ve yag filtresini degistirttim.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Bakım yaptırmalı mıyım?

sallierim link' Alıntı:
Araç daha 10500 de.2. senesi geldi ama daha kmsi gelmedi ben de  bakım yaptırmadım.Araçta herhangi bir sıkıntı vs yok.Servis 600 tl fiyat verdi gıcık oldum.Yazın tatile çıkmadan önce yaptırmayı düşünüyorum.Açıkcası bakımdan sonra 5000 km bindiğim araca tekrar bakım yaptırmak istemiyorum.4-5 ay daha böyle binsem sıkıntı olur mu?
Garanti dışına çıkması haricinde bir sıkıntı olmayacaktır.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Bakım yaptırmalı mıyım?

WeReWoLF link' Alıntı:
Garanti dışına çıkması haricinde bir sıkıntı olmayacaktır.
Garantisi bitti zaten abi :D

hosta1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Bende ayni durumdaydim disarda sadece yag ve yag filtresini degistirttim.
Dışarıda yaptır kafan rahat olsun. Sonuçta az km yapsan da 1 yıldır motor yağını kullanıyorsundur.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hosta link' Alıntı:
Dışarıda yaptır kafan rahat olsun. Sonuçta az km yapsan da 1 yıldır motor yağını kullanıyorsundur.
Dışarda 250 tl gibi bir fiyata yaptırırım diye tahmin ediyorum.Önemli olan iyi bir özel servis bulmak

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Filtrelerin ve motor yağının ömrü 1 senedir.Zaten bilerek ömrünü 1 sene dayanabilecek kadar üretiyolarki elindekileri satsın ;) Serviste bakımını yaptır derim 600 den aşağı yapan yokmu ? Hiç değilse aracın servis bakımlı olur :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deniz Ben serviste yaptırdım 20binde ama bujileri değiştirmedim. Servisten bujisiz bir fiyat al bence, serviste yaptırmasanda yağ ve filtreleri değiştir, yağ km dolmasada zamandan dolayı özellîğini kaybetmeye başlıyor, aynı yağı 2 yıldır kullanan arkadaşlarıda tanıyorum, şimdilik tek şikayetleri dizel gibi gelen motor sesi :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Deniz Ben serviste yaptırdım 20binde ama bujileri değiştirmedim. Servisten bujisiz bir fiyat al bence, serviste yaptırmasanda yağ ve filtreleri değiştir, yağ km dolmasada zamandan dolayı özellÖ®ğini kaybetmeye başlıyor, aynı yağı 2 yıldır kullanan arkadaşlarıda tanıyorum, şimdilik tek şikayetleri dizel gibi gelen motor sesi :)
֖zdemir abi bujilerin zaten niye değişeceğini hiç anlamadım  :D .Resmen para kazanmak için taktik 10 bindeki aracın bujisi mi değişirmiş..Yağ ve filtreleri değiştirmeyi düşünüyorum ben de

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fordda çalışan bir tanıdıkla görüştüm.Yağa 1 buçuk sene birşey olmaz diyor özellikle kış aylarında daha az yıpranırmış.Mayısa kadar idare eder seni dedi.Seviyesini kontrol edecem arada eğer sıkıntı yoksa böyle binecem.Araç bayiden çıkmış gibi maşallah  ;D