Astranın Yeni Dizel Motoru

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astranın Yeni Dizel Motoru

Şimdi bana çok bağıran çağıran da çıkacak ama, genel olarak söliym bu forumda astra sahibi olmayan ve olmaya da niyeti olmayan, fakat olayları alttan alttan kızıştıran birkaç kişi var benim gözlemim, kimse kusura bakmasın. Şimdi burda sayın diagnoticsten bahsetmiyorum, sakın üstüne alınma diagnotics,sizin araç sahibi olup olmadınızı da bilmiyorum zaten, ama konu bu noktaya geldiği için söliym dedim. Siz fikrini söylemişsnz, sizle alakası yok bahsettiğim durumun. Ama tamamen tartışma çıkarmaya yönelik, olayları kızıştıran yazılar yazan birkaçkişi var.Özellikle benzin-dizel muabbetlernde bu kişiler çok belli oluyordu.Çok farklı konularda birkaç arkadaş yapıyor bunu malesef.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başımızdan geçen olayı anlatayım GM nin politikası az çok anlaşılır zaten... Bayi tanıdık olduğu için oldu bunlar;

Biz Baldıza araba alırken dizel olsun otomatik olsun dedik... Astra alacağımızdan dolayı tek seçeneğimiz vardı classic 3... Böylece bayiye vardık.. bizim arabanın pazarlığ bitti classic 3ê geldi... o zaman arkadaş dedi ki.. biz size benzinli otomatik verelim araba 5000 TL fark var... birisi 34.000 TL ye verecekler diğeri 39000 TL... dedi ki araç çok kullanılmayacak benzinli olsun... aslında bayi dizel satmaya çalışır... neyse biz benzinli siparişini verdik kredi ona göre ayarlandı... 7 şubatta geri arandık.. dediler ki benzinli araç gelmiyor... hadeee.. neden fiyat verdiniz...kredi ona göre çıktı vs...derken 39.000 TL ye dizel otomatikte anlaşıldı tekrar... güç bela... sonra söylediler ki GM Yeni AStra benzinli otomatik versiyonu satamadığı için classic 3 benzinli otomatiği kaldırmış...... Buradan çıkan sonuç şu

Siz otomatik bir araç almaya gidiyorsunuz... Benzinli ile anlaşıyorsunuz(ama GM politikasından haberiniz yok) fiyat 33.000 TL, sonra aranıyorsunuz Dizel otomatik olduğu söyleniyor... O sırada bu aracın geldiği fiyat 43.000 TL pazarlıkla 39.000 TL ye anlaşıyorsunuz.. ama sonra aklınızda madem ben bu kadar para veriyorum neden Yeni Astra dizel almayayım.. otomatik olmasın(biz bu konuda ısrarcı olduğumuz için aynı şeyi düşündük ama baldız kullanamam deyince yeni astra dizelden vazgeçildi).... Yeni Astra dizel de anlaşıyorsunuz enjoy plus, sonra bakıyorsunuz ki, astra classic 3 benzinli alacakken yeni astra almışsınız fiyat farkı 12.000 TL civarında...

İşte durum bu arkadaşlar... pazar politikası nedeniyle aslında vermeyeceğiniz 12.000 TL yi size opel verdirtir...... Bunu da segment aralıklarında oynamalarla yapar... Ben 1.6 motor çıkacğaına inanıyorum ama bu segment değişikliği ile olur ki... Fiyat aralığı biraz yüksekten başlar... Bunun belirtisi gelen zamlardır... Şu an Focus için konuşuyorum; Ocak ayında Focus'un satış fiyatı 45.000 TL idi ve 43000 TL sedan alınıyordu... şimdi 52000 bandında... Yeni Focusun çıkacağı aralıkta...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Şimdi bana çok bağıran çağıran da çıkacak ama, genel olarak söliym bu forumda astra sahibi olmayan ve olmaya da niyeti olmayan, fakat olayları alttan alttan kızıştıran birkaç kişi var benim gözlemim, kimse kusura bakmasın. Şimdi burda sayın diagnoticsten bahsetmiyorum, sakın üstüne alınma diagnotics,sizin araç sahibi olup olmadınızı da bilmiyorum zaten, ama konu bu noktaya geldiği için söliym dedim. Siz fikrini söylemişsnz, sizle alakası yok bahsettiğim durumun. Ama tamamen tartışma çıkarmaya yönelik, olayları kızıştıran yazılar yazan birkaçkişi var.Özellikle benzin-dizel muabbetlernde bu kişiler çok belli oluyordu.Çok farklı konularda birkaç arkadaş yapıyor bunu malesef.

sayın markopaşa ben miyim o :) valla ben astra mı savunuyorum...

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=1100.msg23383#msg23383 date=1302073348]

sayın markopaşa ben miyim o :) valla ben astra mı savunuyorum...
[/quote]
yok sayın warlordares, bahsettiğim bu kişiler çok nadir aralıklarla siteye giren kişiler, sitenin tanınan üyeleri değil yani.Belkide bana öyle gelmiştr bilmiyorum. her neyse fazla uzatıp konu başlığı dışına çıkmayalım

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başımızdan geçen olayı anlatayım GM nin politikası az çok anlaşılır zaten... Bayi tanıdık olduğu için oldu bunlar;

Biz Baldıza araba alırken dizel olsun otomatik olsun dedik... Astra alacağımızdan dolayı tek seçeneğimiz vardı classic 3... Böylece bayiye vardık.. bizim arabanın pazarlığ bitti classic 3ê geldi... o zaman arkadaş dedi ki.. biz size benzinli otomatik verelim araba 5000 TL fark var... birisi 34.000 TL ye verecekler diğeri 39000 TL... dedi ki araç çok kullanılmayacak benzinli olsun... aslında bayi dizel satmaya çalışır... neyse biz benzinli siparişini verdik kredi ona göre ayarlandı... 7 şubatta geri arandık.. dediler ki benzinli araç gelmiyor... hadeee.. neden fiyat verdiniz...kredi ona göre çıktı vs...derken 39.000 TL ye dizel otomatikte anlaşıldı tekrar... güç bela... sonra söylediler ki GM Yeni AStra benzinli otomatik versiyonu satamadığı için classic 3 benzinli otomatiği kaldırmış...... Buradan çıkan sonuç şu

Siz otomatik bir araç almaya gidiyorsunuz... Benzinli ile anlaşıyorsunuz(ama GM politikasından haberiniz yok) fiyat 33.000 TL, sonra aranıyorsunuz Dizel otomatik olduğu söyleniyor... O sırada bu aracın geldiği fiyat 43.000 TL pazarlıkla 39.000 TL ye anlaşıyorsunuz.. ama sonra aklınızda madem ben bu kadar para veriyorum neden Yeni Astra dizel almayayım.. otomatik olmasın(biz bu konuda ısrarcı olduğumuz için aynı şeyi düşündük ama baldız kullanamam deyince yeni astra dizelden vazgeçildi).... Yeni Astra dizel de anlaşıyorsunuz enjoy plus, sonra bakıyorsunuz ki, astra classic 3 benzinli alacakken yeni astra almışsınız fiyat farkı 12.000 TL civarında...

İşte durum bu arkadaşlar... pazar politikası nedeniyle aslında vermeyeceğiniz 12.000 TL yi size opel verdirtir...... Bunu da segment aralıklarında oynamalarla yapar... Ben 1.6 motor çıkacğaına inanıyorum ama bu segment değişikliği ile olur ki... Fiyat aralığı biraz yüksekten başlar... Bunun belirtisi gelen zamlardır... Şu an Focus için konuşuyorum; Ocak ayında Focus'un satış fiyatı 45.000 TL idi ve 43000 TL sedan alınıyordu... şimdi 52000 bandında... Yeni Focusun çıkacağı aralıkta...
Çok mantıklı bir yorum olmuş.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

markopasa86 link' Alıntı:

+1

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte cevabı
Aracınız

* Focus
   * Gövde: 4 Kapı
   * Donanım Seviyesi: Titanium
   * Motor: 1.6TDCi 109PS
   * şanzıman: Manuel

Baz Araç Fiyatı

50,864 TL

Renk

Mürekkep Mavi
Döşeme

Siyah Kumaş
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı

54.431,00 TL
Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili)

52.826,00 TL
Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)

51.756,00 TL

bu arabayı alır mısınız ? Boş esp yok, tcs yok, güvenlik yok, kalitesiz malzeme..Ford'un kendi sayfasından alınmıştır... Yeni Focus nereden çıkacak merak ettiniz mi ? Fiesta konsolu ile..  Bu arada bu fiyat yeni Focus'un değil arkadaşlar yalnış anlaşılmasın.
sn warlordares ben dikat ederseniz yeni focus yazdım.. yani new focus 2012.. gidin google new focus 2012 yazın bakın bakalım esp tcs var mı yokmu?? tork vectoring system yazın sonra ona da bakın bi ne işe yarıyor..ayrıca birde ecoboost engine yazıp yakıt tüketimi ve 0-100 hızlanmasına bir bakın.. powershift şanzımanla active select arasındaki farka bir bakın.. yani özellikler uzayıp gider.. sayfalar yetmez.. o yüzden siz ford.uk den bence özelliklerine bakın..ben o arabadan bahsediyorum.. siz buraya eski makyajlı focusun özelliklerini yapıştırmışsınız..

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"sn warlordares ben dikat ederseniz yeni focus yazdım.. yani new focus 2012.. gidin google new focus 2012 yazın bakın bakalım esp tcs var mı yokmu?? tork vectoring system yazın sonra ona da bakın bi ne işe yarıyor.. ben o arabadan bahsediyorum.. siz buraya eski makyajlı focusun özelliklerini yapıştırmışsınız.."

bakın şimdi konuyu uzatmayacağım 1. ikincisi nasıl arama yapmam gerektiğini biliyorum 3. burası astra forumu focus değil 4. yeni gelecek focusun TC ye böyle sokulacağına inanıyor musunuz.. hali hazırda eski focusun fiyatının 50 bin TL yi geçtiği düşünülürse çakma fiesta konsollu Focus herhalde kaç bin olur.. ben bunu anlatmaya çalıştım... konu uzamasın artık burası astra dizel forumu... tamam paşam git onu al... sana karışan var mı?

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"sn warlordares ben dikat ederseniz yeni focus yazdım.. yani new focus 2012.. gidin google new focus 2012 yazın bakın bakalım esp tcs var mı yokmu?? tork vectoring system yazın sonra ona da bakın bi ne işe yarıyor.. ben o arabadan bahsediyorum.. siz buraya eski makyajlı focusun özelliklerini yapıştırmışsınız.."

bakın şimdi konuyu uzatmayacağım 1. ikincisi nasıl arama yapmam gerektiğini biliyorum 3. burası astra forumu focus değil 4. yeni gelecek focusun TC ye böyle sokulacağına inanıyor musunuz.. hali hazırda eski focusun fiyatının 50 bin TL yi geçtiği düşünülürse çakma fiesta konsollu Focus herhalde kaç bin olur.. ben bunu anlatmaya çalıştım... konu uzamasın artık burası astra dizel forumu... tamam paşam git onu al... sana karışan var mı?

ben de uzatmıyorum.. burası astra j forumu.. ben sadece tüketicinin yanındayım.. opel gm nin değil.. eğer 1.6 motor getirirlerse eğer rekabet etmek istiyorlarsa fiyatlarını düşük tutmalılar.. ben onu savunuyorum.. yoksa sizin arabanızı kötülemiyorum..kim ne derse desin c kategorisi araç 60 bin tl olmaz.. yoksa vw dan ne farkı kaldı?? ben burada tüketicileri savunuyorum ford u değil..ayrıca saygı çerçevesinde tamam paşam gibi tabirler kullanmazsanız sevinirim.. ben sizin paşanız falan değilim lütfen söylediklerinize dikkat edin  general_non_non

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

diagnotics link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=1100.msg23406#msg23406 date=1302084153]

ben de uzatmıyorum.. burası astra j forumu.. ben sadece tüketicinin yanındayım.. opel gm nin değil.. eğer 1.6 motor getirirlerse eğer rekabet etmek istiyorlarsa fiyatlarını düşük tutmalılar.. ben onu savunuyorum.. yoksa sizin arabanızı kötülemiyorum..kim ne derse desin c kategorisi araç 60 bin tl olmaz.. yoksa vw dan ne farkı kaldı?? ben burada tüketicileri savunuyorum ford u değil..
[/quote]
bak bir önceki mesajıma neden segmentten bahsettiğimi anlarsın o zaman... oku bence...