Astranın Yeni Dizel Motoru

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astranın Yeni Dizel Motoru

türk_187 link' Alıntı:
sn akın bu haber direk piyasayı düşürür.... kapatalım konuyu
burada konuların açılmasının nedeni yeni araba alacakları bilgilendirmek ve ayrıca arabası olanlar ile de karşılıklı iletişim mi yoksa opel astra j aracınızın piyasa değerini mi arttırmak sn türk 187..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

diagnotics link' Alıntı:
[quote author=türk_187 link=topic=1100.msg23201#msg23201 date=1302034090]
sn akın bu haber direk piyasayı düşürür.... kapatalım konuyu
burada konuların açılmasının nedeni yeni araba alacakları bilgilendirmek ve ayrıca arabası olanlar ile de karşılıklı iletişim mi yoksa opel astra j aracınızın piyasa değerini mi arttırmak sn türk 187..
[/quote]
piyasa degerini mi dusurmek gerekir...

spekülasyonları ortaya atıyoruz, sonra bunun adı bilgilendirme oluyor.... 

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla burada açılan konuların sizin aracınızın piyasa değerini düşüreceğini düşünmüyorum..zaten aracınızı daha yeni almışsınız ve keyifle kullanıyorsunuz.. 2012 de 1.6 motor çıkarsa eğer sizin aracınızın değeri otomatikman düşer.. tabi daha önce söylediğim gibi fiyatı 60 bin gibi olmazsa.. eğer öyle bir fiyat çekerlerse sizde aracınızı aldığınız paraya yakın bir fiyata satarsınız.. yani burda açılan konuya bakmaz..

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

diagnotics link' Alıntı:
valla burada açılan konuların sizin aracınızın piyasa değerini düşüreceğini düşünmüyorum..zaten aracınızı daha yeni almışsınız ve keyifle kullanıyorsunuz.. 2012 de 1.6 motor çıkarsa eğer sizin aracınızın değeri otomatikman düşer.. tabi daha önce söylediğim gibi fiyatı 60 bin gibi olmazsa.. eğer öyle bir fiyat çekerlerse sizde aracınızı aldığınız paraya yakın bir fiyata satarsınız.. yani burda açılan konuya bakmaz..

ben zannetmiyorum 1.6 motor seçeneğini, yarın GM Türkiye'den arayacaklar soracagım... zaten boyle bir sey olsa da bilgi vermezler ama... neyse hayırlısı bakalım.. ben de zaten kar ediyim diye almadım aracımı... kullanmak için aldım.. fakat boyle bilgi kirliliğinin de hem kafalarımızı karıştırdığı hem de yeni araç alacakları olumsuz etkileyebileceği kanaatindeyim. inanın konu çok etkiliyor... ikinci el araç satış kanallarında araçlarını satışa çıkaran arkadaşlarımıza forumda konuştuğumuz araçlarımızın sorunları soruluyor. ve adres olarak bizim forum gösteriliyor...

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

obaaa bi bu eksikti 1.6 mı geliyor  ??? haberi çıktı allahım sen bana mükayet ol ::)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=1100.msg23109#msg23109 date=1302027366]
not: eğer konuyu gerekli uslup çerçevesinde tartışıcaksanız konu devam edecektir
buna -1 ortada bişey yokken ikaz etmek abartılı olmuş :)
[/quote]

halil bey forumu takip ediyorsanız ne demek istediğimi çok iyi anlamış olmanız lazım
bu konunun provoke edildiğinde nerelere varılacağı aşikardır.
bazen dek geldiyseniz saygı çerçevesini aşan cümleler oluyor
ki daha önce uyarmıştım hatırlarsınız dizel ve benzin provoke eden konular hakkında
siz belki uygun bir şekilde tartışacaksınız ama konunun ucu açık olduğundan
nasıl ters tepkiler gelip konunun başka yerlere çekileceği görülebilir
not: başlıktan devam edin, konu dışına çıkmayalım.

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konu bence gerçekleşmez. nedenleri çok..... ş(ahsi fikrimdir polemik konusu olmasın :) )

1. Vergilendirme durumu
2. 1.6 motor yerine aynı vergilendirme kıyasında neden 1.7 varken sokulmadı
3. Pazar stratejisi (Şöyleki sadece yeni astranın benzinli otomatik versiyonu satılmıyor diye astra classic 3 benzinli otomatiği GM getirmiyor fiyat vermesine rağmen - dolayısıyla yeni astranın 1.6 dizel versiyonu ile hem insignia hem de diğer araçları pazardan düşebilir) hem de yeni gelecek olan araç yeterince talep görmeyebilir.. bu sonuçta bir risktir... Bunu Opel yıllardır bilir ama şimdiye kadar nedne yapmadı
4. Bu durum markanın segment araçlarının değişimi ile mümkün olur.. yani astra insignia ile daha düşük olan corsanın arasına otruru insignia ya da herneyse yeni bir model üst segmente çıkar... o zaman böyle bir durum olur.. o zaman da aracın fiyatı 60-70 bini bulur böylece yine 1.3 dizel satılır

kaldı ki hali hazırdaki durum bunu gösteriyor... 1.3 dizeller patlyacak durumu söz konusu olamaz... şu durumda 1,3 dizel sports toruer araç 56 bin tl... 1,6 motor araç 65 bin tl civarından çıkar ki... 46000 tl ye alınmış 1.3 dizel ile arasında 20bin tl olur...

Pazar stratejisine aykırı bir durum

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

ancak markanın stratejisini guclendirmeye giderek, hedefe 1.6 dizel rakipleri alabilir... belki temel pazarlama stratejisinde bir değişiklik söz konusu olabilir. bu da sport tourer'in yeni piyasaya girdiği bir dönemde olmaz diye dusunuyorum... ama yeni astralar makyajlanacağı zaman bu degisme gundeme gelebilir...

1.7 dizel ust vergi dilimine girmiyorsa.. o zaman 1.7 motor seçeneği varken adamlar neden 1.6 getirsinler...

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
ancak markanın stratejisini guclendirmeye giderek, hedefe 1.6 dizel rakipleri alabilir... belki temel pazarlama stratejisinde bir değişiklik söz konusu olabilir. bu da sport tourer'in yeni piyasaya girdiği bir dönemde olmaz diye dusunuyorum... ama yeni astralar makyajlanacağı zaman bu degisme gundeme gelebilir...

1.7 dizel ust vergi dilimine girmiyorsa.. o zaman 1.7 motor seçeneği varken adamlar neden 1.6 getirsinler...

bu durum olur ama tamamen model değişikliği olması lazım... yani daha doğrusu segment değişikliği.. uzun vadede... ama 1.6 astra nın oturduğu yer şimdinin insignia düzeyi olur... bu da zaten astra yerine corsanın ya da adları değiştirin her neyse bir üst segmente yani astra nın şimdiki düzeyine gelmesiyle olur ki alıcı açısından değişiklik olmaz...

Soru;
Şİmdi siz 2.0 dizel insignia neden almıyorsuınuz... Burada yatar... Çünkü pahalı ikincisi de verginden dolayı... aynı durum astra 1.6 için de geçerli olur bu kadar basit... yani segment atlamış olursunuz... daha doğrusu şirket pazar stratejisi olarak segment atlatır...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

eger 1.6 dusuk fuygun fiyattan piyasaya sokulursa tercih edilir.