Astra j sağ torpidodan gelen ses

Vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb.aracim 2016 astra j kasa 20.000km de yaklaşık iki aydır sağ torpido tarafında bozuk yolda luk luk şeklinde çok rahatsız edici ses gelmektedir.Bu ses bazen çok az bazende çok fazla geliyor.Gecenlerde yetkili servise götürdüm usta servis bahçesinde bir kac tur attı kasislerden gecti hic belirti vermedi servis yoğunluktan dolayı bir veya iki gün aracın kendilerinde kalmasını istedi iş dolayısıyla aracbırakamıyorum.servisten çıktıktan sonra ses tekrar gelmeye başladı.bu arada garantisinin bitmesine bir ay var.Boyle bir sorun yaşayan var mı yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ses gelirken torpido kapağını tutmayı deneyin kapak yapabiliyor bazen

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı tuttum açık bıraktım içini boşalttım yine ses geliyor arkasından bir yerden geliyor tam çözemedim

Vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benzer sorun yaşayan yok mu?Bozuk yollarda torpidonun olduğu taraftan gelen luk luk sesi ne olabilir

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 120den sonra dediğiniz ses var sinyal kablosunu uzun yapmışlar o kabloyu sabitlerseniz geçebilir. Yada sağ çamurluğu serviste açtırın orada yumuşak bir malzeme var adını bilmiyorum o kaymıştır belki her çukurdada kablo çamurluğa çarpıyo olabilir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses kesin konsol, torpido kısmından geliyorsa iç trim aksamda aranır.

Ama bozuk yol, lokurtu sesi deyince akla amortisör takozları da geliyor. Araç kaç km'de, en son ne zaman ön düzen kontrolü yapıldı? Bu ihtimali de bir köşede tutun.

Torpidonun sökülme video'ları internet'te var. Sağ taraftaki yan kapatma kapağını sökmek biraz el mahareti gerektiriyor. Eliniz yatkınsa söküp bakın diyecem.

Vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardimlariniz icin teşekkürler arac 20.000km de 2016 model

max_tork

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb.aracim 2016 astra j kasa 20.000km de yaklaşık iki aydır sağ torpido tarafında bozuk yolda luk luk şeklinde çok rahatsız edici ses gelmektedir.bu ses bazen çok az bazende çok fazla geliyor.gecenlerde yetkili servise götürdüm usta servis bahçesinde bir kac tur attı kasislerden gecti hic belirti vermedi servis yoğunluktan dolayı bir veya iki gün aracın kendilerinde kalmasını istedi iş dolayısıyla aracbırakamıyorum.servisten çıktıktan sonra ses tekrar gelmeye başladı.bu arada garantisinin bitmesine bir ay var.boyle bir sorun yaşayan var mı yorumlarinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

torpido kapağından ve torpıdodan gelmediğinine eminseniz eğer arkada havalandırma yerleri var ufak dupellere takılı göz muhtemelen orda cıkıklık vardır o da bozuk yolda tıkırtı gibi ses yapabilir usta torpido kapağını sökerse sıkıntıyı görebilir eğer var ise imkan soktukten sonra sprey silikon ile etrafını sağlamlaştırsın boş gözenekler dolsun kı sıkıntı yaratmasın.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
O ses büyük ihtimal ile fren kaliperlerinin pimlerinden geliyor. Astra j lerde bu kaliper pimlerinden ses gelme olayı vardı ve garantiden değiştiriyorlardı. Benimki garantiden değişmişti.

Vefa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler servise bi gideyim sonucu yazarım