Astra J 1.4T Sağ Önden Gelen Zırıltı(Video Eklendi)

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar, Astra J 1.4t 2020 model aracımda henüz daha 15 bin km de sağ önden gaza basınca gelen bir zırıltı mevcut.Rölantide ne kadar gaza basarsam basayım hiçbir şekilde bu ses yok.Serviste check-up yaptılar birşey çıkmadı.Arabada arıza ışığı da yanmıyor.Hava filtresini kontrol ettim herşey normal arabada lpg de yok.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Fren kaliperlerinin kaydığı pimler var onlardan ses gelebilir mi @Hasip hocamda yanlış hatırlamıyorsam aynı sorunu yaşamıştı

• Beğen
Tepkiler: Hasip

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Fren kaliperlerinin kaydığı pimler var onlardan ses gelebilir mi @Hasip hocamda yanlış hatırlamıyorsam aynı sorunu yaşamıştı
Hocam şöyle anlatayım normal gaza sabit basıp giderken bu ses gelmiyor ama gaza azıcık yüklenince böyle motor sağ tarafından ince zırıltı sesi yükseliyor.Gazdan ayağımı çekince yine ses ortadan kayboluyor.Turbo manifold yada hortum patlattığımı düşünüp serviste cihaza bağlandı hiçbir arıza kodu yok.Hatta kendim hava filtresini söküp kazan tarafını temizledim belki toz pislik vardır diye yine o dizelimsi zırıltı devam ediyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam şöyle anlatayım normal gaza sabit basıp giderken bu ses gelmiyor ama gaza azıcık yüklenince böyle motor sağ tarafından ince zırıltı sesi yükseliyor.Gazdan ayağımı çekince yine ses ortadan kayboluyor.Turbo manifold yada hortum patlattığımı düşünüp serviste cihaza bağlandı hiçbir arıza kodu yok.Hatta kendim hava filtresini söküp kazan tarafını temizledim belki toz pislik vardır diye yine o dizelimsi zırıltı devam ediyor
Vkayışı ve çevreside ses yapabilir yazdığım pimlerde o sesi yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kış gelince bu tür sesler çoğalıyor. parçalar soğuktan dolayı büzülüyor. haliyle sesler artıyor. yazın da esneyip yerine tam oturuyor.

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kış gelince bu tür sesler çoğalıyor. parçalar soğuktan dolayı büzülüyor. haliyle sesler artıyor. yazın da esneyip yerine tam oturuyor.
Yazın dediğiniz gibi bu ses yoktu hatta turbodan şüphelendim ilk başta fakat arıza kodu da yok araçta.Böyle emiş sesi gibi bir ses hava filtresi bakımda değişince belki düzelir.Sistem hava yapsa rölanti de gaza basınca da duyulur sanırım bu ses

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yazın dediğiniz gibi bu ses yoktu hatta turbodan şüphelendim ilk başta fakat arıza kodu da yok araçta.Böyle emiş sesi gibi bir ses hava filtresi bakımda değişince belki düzelir.Sistem hava yapsa rölanti de gaza basınca da duyulur sanırım bu ses
Video çekebilir misiniz

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
fıslama sesi gibi bir ses ise ve özellikle de gaza basınca ve belli bir seviyede yapıyorsa lpg den gelir özellikle kışın gelir her zaman yapmaz, lpg filtresi ile alakalı olma ihtimali yüksek.

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
fıslama sesi gibi bir ses ise ve özellikle de gaza basınca ve belli bir seviyede yapıyorsa lpg den gelir özellikle kışın gelir her zaman yapmaz, lpg filtresi ile alakalı olma ihtimali yüksek.
Araç benzinli hocam lpg hiç yok.Acaba sistem hava yapsa bu sesi yapar mı ? Birazdan video da atacağım