Astra J Motordan Gelen Kayış Sesine Benzer Ses

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Daha önce başıma gelen bir olayı faydası olur düşüncesi ile sizinle paylaşmak istedim. Özellikle havaların sıcak olduğu zamanlarda Klimayı açınca veya fan devreye girince "V" kayışının olduğu yerden tıpkı kayış sesine benzer bir ses geliyordu. Ankara da ivedik te emin olamadıkları için üç ustaya gösterdim üçü de kayıştan geldiğini ve kayışın değişmesi gerektiğini söylediler. En son gösterdiğim usta(yetkili servisten ayrılma imiş) sesin kayıştan geldiğini ancak eğer kayışı değiştirmek istersen yetkili serviste değiştir diyerek bana tavsiyede bulundu. Bende tavsiyesine uydum ve yetkili servise gittim. Yetkili servis; sesin kayıştan değil Yağ Pompa Keçesinden geldiğini, keçenin değişmesi halinde sesin kesileceğini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam eğer 137 TL karşılığında aşağıda resmi bulunan keçeyi değiştirdiler ve ses kesildi. Tabi bir kez daha Yetkili Servisi taktir ettim. (Astra J 1.4 Turbo 2013 model Km:25 bin)

WhatsApp Image 2017-12-31 at 17.20.05.jpeg WhatsApp Image 2017-12-31 at 17.20.05 (1).jpeg WhatsApp Image 2017-12-31 at 17.20.06.jpeg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Araçlarımız maşallah bulmaca gibi hergün birşeyler öğreniyoruz :)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ pompa contasımı keçesimi..Conta gibi bu parça..Ama açıkçası bende ilk defa duydum..Dönen bir parçadamı takılıymış,kayış sesi gibi ses yapıyormuş?

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Tam olarak nerede olduğunu bilmiyorum. Ustaya sorduğumda yağ pompasında hareketli bir parçanın olduğunu söyledi. Fazla detaya inmedi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini bizimle paylaşırsa bizde bilgi edinmiş oluruz.

impartant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar ikra71 benim aracımın motorundan ses geliyor kayış sesinden cok bilye sesi gibi geliyor. Aynı zamanda devirdaimin ustunde bulunan usk kısımda hafif bir yağ sızınntısı var parmak ucumu ıslatacak kadar. Geçen hafta aracın devir daim pompasını değiştim ses iki gün kesildi üçüncü gün yine başladı ama çok rahatsız edici bir ses değil. sizinle iletişim kurabilir miyim cepten. sesi size dinletsem sizden gelen bu ses mi ona göre bende aynı parcayı değişeceğim

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Arızalı parçalar da ses kaydı ile gerçek ses arasında bayağı bir fark oluyor o yüzden sesi çekip bana göndermenizin bir Anlamı Olmaz Ben de ilk önce sizin gibi devirdaim su pompasını değiştirdim Tabii ben devirdaim pompasını ses geldiği için değil mi su kaçırdığı için değiştirmiştim. benim size tavsiyem servise göstermeniz yönünde olur. Gelen sesini videosunu çekerek Burada yayınlarsanız hep birlikte bakabiliriz.

Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Daha önce başıma gelen bir olayı faydası olur düşüncesi ile sizinle paylaşmak istedim. Özellikle havaların sıcak olduğu zamanlarda Klimayı açınca veya fan devreye girince "V" kayışının olduğu yerden tıpkı kayış sesine benzer bir ses geliyordu. Ankara da ivedik te emin olamadıkları için üç ustaya gösterdim üçü de kayıştan geldiğini ve kayışın değişmesi gerektiğini söylediler. En son gösterdiğim usta(yetkili servisten ayrılma imiş) sesin kayıştan geldiğini ancak eğer kayışı değiştirmek istersen yetkili serviste değiştir diyerek bana tavsiyede bulundu. Bende tavsiyesine uydum ve yetkili servise gittim. Yetkili servis; sesin kayıştan değil Yağ Pompa Keçesinden geldiğini, keçenin değişmesi halinde sesin kesileceğini söylediler. Yanlış hatırlamıyorsam eğer 137 TL karşılığında aşağıda resmi bulunan keçeyi değiştirdiler ve ses kesildi. Tabi bir kez daha Yetkili Servisi taktir ettim. (Astra J 1.4 Turbo 2013 model Km:25 bin)

Ekli dosyayı görüntüle 189Ekli dosyayı görüntüle 190Ekli dosyayı görüntüle 191

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Merhabalar 15 bin km de aracı ikinci el olarak aldım ve bir süre sonra aracımım motorundan kılime devreye girdiginde ve motor devrini zorlayan bir durumda mesela farların yanması ile birlikte kayış sesine benze gıcır gıcır ötercesine ses gelmeye başladı bu ses gittikce artı ve ne yaptıysam olmadı V kayışını triger setini devirdaim gergi bilyasını şarj dinamasunun bilyalarını ve testler arasında klımadan geldigini düşünerek onu bile degiştirip ordan gelmedigini anladık. Kısacası arkadaşımın şikayeti ile benzer olan bir sıkıntı halen bende devam etmekte artık bu konuda çok canımı sıkmaya başladı demiş oldugu keceyi degiştiricem bakalım hayırlısı olsun inşallah dogru bir teşhis olacaktır.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Yüksel hocam inş. sorununuz çözülür, sonucu bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Atilla Baysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aracı yeni aldım 2013 1.4 sport aracın sesi sanki dizel gibi benzinli demezsin acaba sorun bu olabili mi dizel gibi tır tır diye calisiyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bende aracı yeni aldım 2013 1.4 sport aracın sesi sanki dizel gibi benzinli demezsin acaba sorun bu olabili mi dizel gibi tır tır diye calisiyor
Arabanin calisma sesi oyle bende dizel aractan benzinliye gecince hakkaten bu niye boyle dizel gibi calisiyo dedim normalde oyleymis