Astra J Sağ Önden Gelen Ses Sorunu

34012g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar öncelikle merhaba. Aracım 1.3 cdti 2014 92 binde.

Araçta sağ tarafta dışardan motor gürültüsünden duyulmayan fakat içerden gaz verince duyulan bir ses var. Tarif etmek gerekirse plakanın titremesi, camın titremesi, klima ızgarasının titremesi, iki metal parçanın birbirne değmesi vb. Şekillerde olan bir ses.

Kelimeyle tarif etmek gerekirse vuruntu, uğultu, üfleme ya da takırtı şeklinde değilde zırıltı şeklinde bir ses.

Bu yürürken bazı zamanlarda ve rölantide çalışırken gaza belli seviyede basıp, pedalı o seviyede sabit tutup ve sürekli aynı seviyede gaz verince oluyor. Tam yeri torpido arkası ve sağ klima paneli arkası.

Rölantide gazı belli seviyede veriyorum zırrrrr şeklinde bir ses. Sanki kapı ceplerinde anahtar varmışta belli seviyede gaz verince o anahtarın zırıldaması gibi. Az daha gaz verip ya da gazdan çekince kesiliyor.

V kayışı rulmanını değiştirdik ses devam ediyor.

Daha önce başına gelen ya da şurdan yapabilir oraya bak diye fikir verecek olan arkadaşlar yardımlarınız çok önemli. Umarım sorunu anlatabilmişimdir. Video ya da ses kaydında net duyulmadığı için bu şekilde anlatmaya çalıştım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

halil_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli dostum tam da böyle bir sesten dolayı neredeyse arabanın motorunu açtırıp bakacaktık. Ben subap erimesinden dolayı motoru açtırdım. tabi bu işlemden dolayı lpg sistemi söküldü tekrar takılırken lpg hortumlarını yerine tam takmamışlar yani hortum boşta sallanıyormuş. gaza bastıkça zırıltı şeklinde ses geliyordu. Zar zor sesi duyan bir usta buldum sağ olsun dikkatle dinlerken buldu lpg hortumunu yerine oturttu da ses kesildi yoksa kafayı yiyecektim. araba lpg li ise bunları kontrol ettir değilse rotilleri falan alt tablayı kontrol etsinler

34012g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli dostum tam da böyle bir sesten dolayı neredeyse arabanın motorunu açtırıp bakacaktık. Ben subap erimesinden dolayı motoru açtırdım. tabi bu işlemden dolayı lpg sistemi söküldü tekrar takılırken lpg hortumlarını yerine tam takmamışlar yani hortum boşta sallanıyormuş. gaza bastıkça zırıltı şeklinde ses geliyordu. Zar zor sesi duyan bir usta buldum sağ olsun dikkatle dinlerken buldu lpg hortumunu yerine oturttu da ses kesildi yoksa kafayı yiyecektim. araba lpg li ise bunları kontrol ettir değilse rotilleri falan alt tablayı kontrol etsinler

Araç dizel. Bugün periyodik bakım yapıldı usta sesi duydu fakat tespiti yapamadık. Yani öyle bişey ki sanki torpidoyla motor arasında görülmeyen biyerde metal bir parça düşmüş ve gazı verdikçe titriyor. Ve gerçekten kulak biraz hassas ve takılma durumu varsa insan motoru sökme noktasına geliyor

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç dizel. Bugün periyodik bakım yapıldı usta sesi duydu fakat tespiti yapamadık. Yani öyle bişey ki sanki torpidoyla motor arasında görülmeyen biyerde metal bir parça düşmüş ve gazı verdikçe titriyor. Ve gerçekten kulak biraz hassas ve takılma durumu varsa insan motoru sökme noktasına geliyor

Birader ustalar umursamaz ama hava filitresi kutusu yerine oturmuş mu herhangi bir sabitlememiş kaporta aksamına değen kelepce vb şey varmı siz kontrol edin. Özellikle hava filitresi ayaklarını, motor bölmesinde sabitlememiş bir parça özellikle gaza basınca içeriye rahatsız edici bir ses verir. Kartel muhafaza saçı varsa bağlantı vidalarına baktırın.

tekhid

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, torpido tarafından 1750 ve 2000 devir arasında dururken veya hareket halinde gelen zırıltı,tırlam sesini .Motor ön altından çıkan hava filitresinin altından geçen aluminyum klima hortumu.usta knu biraz büktü veya kasarak esnetti ses kesildi.çok raharsız edici bir ses 1 hafta aradım .

selcuk666

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı bendede var direkten geliyo diye söküp takmadığım yer kalmadı.bu bahsedilen borunun yerı neresı nereyı kastırcaz bırısı yardım etsın lütfen

R.Kayabasli

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aynı ses bende de var. Benim araç da LPG’li başta torpidoda bişey var zannettim ama değil. Hala ara ara geliyor bağlantı noktalarına bakmakta fayda var anlaşılan.