Astra J Motordan Gelen Kayış Sesine Benzer Ses

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Merhabalar 15 bin km de aracı ikinci el olarak aldım ve bir süre sonra aracımım motorundan kılime devreye girdiginde ve motor devrini zorlayan bir durumda mesela farların yanması ile birlikte kayış sesine benze gıcır gıcır ötercesine ses gelmeye başladı bu ses gittikce artı ve ne yaptıysam olmadı V kayışını triger setini devirdaim gergi bilyasını şarj dinamasunun bilyalarını ve testler arasında klımadan geldigini düşünerek onu bile degiştirip ordan gelmedigini anladık. Kısacası arkadaşımın şikayeti ile benzer olan bir sıkıntı halen bende devam etmekte artık bu konuda çok canımı sıkmaya başladı demiş oldugu keceyi degiştiricem bakalım hayırlısı olsun inşallah dogru bir teşhis olacaktır.
Anlattığınız sorun Benimki ile aynı görünüyor yağ pompa keçesi ni değiştirmenizi tavsiye ederim

Atilla Baysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlattığınız sorun Benimki ile aynı görünüyor yağ pompa keçesi ni değiştirmenizi tavsiye ederim
Aklımda şu an o var yağ kecesi yazmis herkez bakalım insalllah daha sessiz calisir

Atilla Baysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüntüleme: https://youtu.be/X1r_uZ72uxY
arkadaşlar bu sesi dinleyebilir mısınız 1.4 turbo arac 100 binde 2013 genel de on krank yağ kecesi denmiş ama

Atilla Baysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arızalı parçalar da ses kaydı ile gerçek ses arasında bayağı bir fark oluyor o yüzden sesi çekip bana göndermenizin bir Anlamı Olmaz Ben de ilk önce sizin gibi devirdaim su pompasını değiştirdim Tabii ben devirdaim pompasını ses geldiği için değil mi su kaçırdığı için değiştirmiştim. benim size tavsiyem servise göstermeniz yönünde olur. Gelen sesini videosunu çekerek Burada yayınlarsanız hep birlikte bakabiliriz.
Görüntüleme: https://youtu.be/X1r_uZ72uxY

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et

cemox

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Merhabalar 15 bin km de aracı ikinci el olarak aldım ve bir süre sonra aracımım motorundan kılime devreye girdiginde ve motor devrini zorlayan bir durumda mesela farların yanması ile birlikte kayış sesine benze gıcır gıcır ötercesine ses gelmeye başladı bu ses gittikce artı ve ne yaptıysam olmadı V kayışını triger setini devirdaim gergi bilyasını şarj dinamasunun bilyalarını ve testler arasında klımadan geldigini düşünerek onu bile degiştirip ordan gelmedigini anladık. Kısacası arkadaşımın şikayeti ile benzer olan bir sıkıntı halen bende devam etmekte artık bu konuda çok canımı sıkmaya başladı demiş oldugu keceyi degiştiricem bakalım hayırlısı olsun inşallah dogru bir teşhis olacaktır.
Yüksel Bey aynı sorun bende de var aynı şekilde ne yaptıysam düzelmedi, ses kesilmedi. Siz keceyi değiştirdiniz mi? Sonuç ne oldu acaba?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
yag olarak ne kullandiniz bu ses iticilerden,geliyor

Hayri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçtaki ses kayış sesi gibi geliyor. Vicir vicir ötüyor. Özellikle yüke girdiği zaman. Klima açıkken ya da D modunda iken frene basınca ses artıyor. Aracı ikinci el olarak aldım, ses vardı. Yağ değişimini yaptım ses kesilmedi. Lubex 5 30 yağ koyduk.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Lubex nedir ilk defa duydum. Kayis sesi olduguna eminseniz kayisi degistirin ucuz,v kayisi. ben videodaki traktor gibi calisan sesten bahsettim. Fincanlarin yaglanmasi yapilmazsa yagsiz,kalirsa,ariza yaparsa,aractan traktir gibi ses gelir. Bunun sebebi ureticinin tavsiye ettigi yagi kullanmamaktan meydana gelir