Astra J OPC vs Honda S2000

Siz olsaydınız ne yapardınız?

• S2000'i satmazdım.

Oy: 9 45.0%
  • Satıp Astra Opc alırdım.

Oy: 11 55.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben opc'ye hayran kaldım. Mert'in attığı videoda mükemmel bi şekilde anlatılmış...
S2000 artık bana serseri arabası gibi geliyor, opc ise genç adama da gider yetişkine de...
Ben opc diyorum...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde sadece yanlama aracı olarak kullanılan ama aslında ileri seviyede yol tutuşu olan s2000 için yol tutuşu zayıf diyorsanız bence OPC almalısınız. Honda s2000'in efsanevi karizması vardır ona itirazım yok ancak turbo motorlar geleceğin işi. S2000de olmayan ve aratmayan tatlar olabilir, hiç binmedim ancak bu işi yıllardır yapan her arabayı acımasızca eleştiren kişilerin yorumlarını bir duyun derim, kimisi çok laçka, çok lakait diyorlar ama bence çok samimi yorumlar var, iyi seyirler :D

S2000 için yol tutuşu zayıf demedim, S2000 tam bir "drivers car", her türlü hazzı,zevki,deneyimi yaşatıyor. Bu sebeple düşündürüyor zaten, çünkü S2000 satan her tanıdığım yeniden S2000'e dönmeye çalışıyor. Satarsam benimki kadar temiz araba bulamam,bulsam da 100 bin TL vermem artık S2000'e :)

Bu arada VXRonline.com'dan biri şöyle birşey demiş, 2012 model oldugu için o arabaların kilitli differansiyeli yanlış üretilmiş, fabrika tüm 2012 model Astra Opc'leri geri çağırmış; Türkiye'de geçerli olur mu bu acaba.?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilemiyorum o konuyu ancak sorun yaşarsanız daha profesyönel malzemelerle yeni kilitli diferansiyel uygulaması yapabilirsiniz, bu arabayı çok daha ileriye taşıyacaktır. Motor kapasitesi zaten standart organlarla 400hpye yakınını kaldıracaktır, bişey demiyorum başka çünkü her ikisi de farklı klasmanlarda arabalar. Vtec sesine ve özellikle atmosferik motordaki emme sesine takıntım olsa da astra opc'yi seçerdim.

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S2000 satılıp Astra OPC alınır da, ESS satılıp OPC alınmaz. Yani Emre'deki araç Türkiye'deki en temiz birkaç S2000'den biri. Bana göre en iyisi hatta. Zaten S2000'den önce Corsa OPC kullandın. Az çok biliyorsun gidişini, egsoz patırdamalarını. Bence tekrar hiç girişme. ESS'i turbolayalım :D

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen opc yi çok üzdüler. Youtube da falan videoları var, test aracı olarak kullanıldı..

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU mesele biraz teknik ile kara düzen arasındaki çatışmalara benziyor...Yani yine bir honda olan civic 1999-2002 arası ile astra opc kıyası yapsak yorumlar şimdiki opc astra ile honda s2000 kıyasına paralel düşünceler ortaya çıkacaktır eminim...Yani araç güçlü ve hafif...Elbette yürür gider...Ama astra opc sınıfındaki en ağır araç...Ağır yapmışlar ki aracın son hıza ulaşma ile problemi yok..Daha doğrusu araç zaten 250 yi paşalar gibi görüyor...Astra OPC nin derdi ya da onu tasarlayanların meselesi bence en iyi aracı yapmak olmuş...Biraz daha açacak olursam; en iyi rollcu değil mesela ya da en konforlusu değil ama her kulvarda en yüksek ortalamalara sahip olan bir araç...Ortalaması yüksek yani...

S2000 Dendiğinde de Türkiye'de herkes bir durur, önünü ilikler, orası ayrı ama sanki artık niadı doldu gibi geliyor bana...Hani;

-OOoo!Hacı baksana? -s2000 mi o?
-Aynen hacı, s2000...Allah'ına kadar...
-Renk de fena ama...
-Öyle diyorsun da hacı, 10 sene önce rakipsizdi,şimdi pek dönüp bakan yok bizim gibi anlayan olmadıkça...

gibisinden diyaloglar geliyor aklıma...Fakat aracınızın kıymetini geçrekten çok büyük..Yani bir astra opc eder mi Türkiye de :confused:?Durup düşünürüm...Fakat söylediğim gibi astra opc bence en iyi ortalamalara sahip...Yani örn 1200 kg megane coupe ye 2.0 motor takıp yürütmek,bana göre pek de başarı değil...

Yorumlara katılıyorum; eğer opc ye niyetlenirseniz, harcanmamış bir opc bulun derim...

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her şeyi bir kenara bırakacak olursak..

ilanı acınca beyaz renk bi astra gördüm bu ne biçim opc dedim. :) şaka bi yana j kasa astralara zaten bi ısınamadım..ilanı açınca beyaz renk ve görmekten bıktığım jant modelinde ..ne bodysi ne rengi ne karizması OPC karakterine uyduramadıgım bir araç..motorun hakkını yemeyecegim.yorumlarım görsellik adına..

sizinde corsa opc vardı en mavisinden harika tamponlara sahip ve onunla bütünleşmiş üçgen egzozuyla..Allah aşkına şimdi söyleyin.bu beyaz araçmı daha karizma duruyor yoksa eski aracınız corsa opc mı? şahsen bizim h kasanın opclerine her baktığımda içim giderdi.kar tanesi jantlar mavi rengi o sert duruşu keskin hatları ve body kiti ile..

şahsen ben olsam.. elinizdeki nadide bir arac olan s2000 i kurban etmezdim bu araç için

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra OPC , bildiğin J kasa temelinden geliştirme sonuçta.Elbette Astra J 1.6 ile aynı demiyorum ama aynı kokpit, aynı kasa , aynı altyapıyı kullanıyorsun.Ama S2000 sadece kendisi için tasarlanmış bir araç.Kısaca her anlamda kendisi için var. Burada Astra yı kötülemiyorum ama S2000 gibi asla safkan bir tasarım değil.Çok merakım yok ise bu kadar rafine bir aracı satıp Astra J OPC ye girmezdim.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel forumunda bile bu kadar kişi opc için S2K satılmaz diyorsa hakkaten bir durup kulak vermek lazım :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...