Astra J OPC vs Honda S2000

Siz olsaydınız ne yapardınız?

• S2000'i satmazdım.

Oy: 9 45.0%
  • Satıp Astra Opc alırdım.

Oy: 11 55.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hali hazırda genellikle hafta sonu kullandığım aracım Honda S2000. Henüz 38.000'km'de 2008 model,kazasız,boyasız,titizlikle kullanılmış,bakımları tam, modifiye edilmemiş stock bir araç kendileri. S2000 piyasası malum, altından daha değerli hale geldi 2005 modellerine 100.000 isteyen! bile var :)

Aracımdan oldukça keyif alıyorum, hele ki havalar şöyle güzelse üstünü açıp bir Ortaköy-Sarıyer yaptın mı tadından yenmiyor.

Ancak malesef yağmurlu çamurlu havalarda kullanamıyorum, VSA olmasına rağmen tehlikeli bir araç, malum kazasız oldugu için insan kıyamıyor. Kışın zaten çıkarmıyorum denebilir, konfor sıfır, donanım yok, yalnızca görüntü var ve uzun yolda inanılmaz yoruyor, bu sebeple uzun yola çıkamıyorum - yazın şöyle bir Bodrum Antalya yapası geliyor insanın. Arkadaşlarını alıp gezmeye gidemiyorsun, 2 kişilik, çok sıkıntı oluyor. 2. araç olmasa çekilecek dert değil aslında :) Fakat tabiki Türkiye'de Ferrari ilgisi görmek, herkesin "abi bir yan ver" demesini duymak, her erkeğin hayali olan bir araca binmek, VTEC sesi duymak falan paha biçilemez. He tabi bir de arkadan itişin verdiği heyecan ve köşe başında iki üç yan vermenin de zevki..

Sahibinden.com'da gezinirken 2012 model Astra Opc'ye rastladım. Aracı S2000 almadan önce çok araştırmıştım, daha önce de Corsa opc kullandığım için herşeyini biliyorum sayılır opc serisinin. Fakat fiyatının 150 bin TL'lere kadar vurduğunu öğrenince vazgeçmiştim.

Şeytan bir yandan dürtüyor, satıp üstüne para vermeden rahatça alabiliyorum Astra'yı. Konforlu,rahat,donanımlı,yüksek model, yeni kasa, görünüş olarak muazzam, gidiş olarak S2000'den bile iyi giden, yol tutuş olarak pistte Gallardo'yu ,Corvette'i, F430u geçmiş bir otomobil, fakat tabi ki S2000 kadar keyif verir mi bilemiyorum. Kategorisinde efsane olan araçlardan biri, en hızlı FWD araç idi bir ara şu an ne durumda bilmiyorum, acayip dolu, ve konforlu bir otomobil. Her gün kullanabileceğim, hem hızlı hem de rahat birşey yani.

Çok arada kaldım, bir yandan opc rüyalarıma girmeye başladı,bir yandan da Türkiye'de bir elin 5 parmağı kadar sayılı kalmış müzelik S2000'lerden birine sahibim, siz olsaydınız ne yapardınız?

Almayı düşündüğüm araç ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...opc-2.0-280-beygir-2012-model-147084498/detay

Specler, bilmeyenler için;

Honda S2000 - 2008
2.0 VTEC 4 Silindir - 240 hp @*7800 Rpm - 200 Nm Tork
0-100 : 6.8 sn
Max hız : 281 km/h (ölçebildiğim)
Yakıt sarfiyatı : Ortalama 55-65 kuruş - veya 12.0 litre civarı

Astra J Opc - 2012
2.0 ECOTEC Turbo - 280 hp - 400 Nm Tork
0-100 : 6.0 sn
Max hız : 250 demiş, 300'e kadar yolu var bence
Yakıt sarfiyatı : Ortalama 12.0 - 14.0 litre civarıdır

Son düzenleme:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
Gerçekten Hondanız türünün tek örneklerinden biri ben ilk defa oynanmamış kazasız S2000 gördüm aracınız resmen müzelik Maşallah. Bence Astra GTC OPC güzel araba öyle herkeste de yok yol tutuş, performans vs vs.de çok üstün ama bastığın zaman Ferrari kadar yakıyormuş kısaca
35-40 litreleri görüyormuş bende şaşırdım ama öyle bence böyle temiz bir Safkan Japon arabanız varken Astra Opc gereksiz diyorum 2005 modelleri galiba gaz teli olduğu için çok tutuldu. Ayrıca bence Japonla Almanı karşılaştırmak mantıksız verdiği zevk olarak S2000 çok daha önde gider 2.0 atmosferik olmasına karşın son hızlara kadar tıkanmadan giden tek araba. Honda hayat onda diye boşa demiyorlar.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakmış olduğunuz opc fuarlarda kullanıldı. Bayilerde test aracı olarak da kullanıldığını biliyorum. Ayriyetten bu aracın 1-2 parça değişeni ve boyanan parçası mevcut. Ilanda belirtilmemiş. Ben olsan değişeni ve boyananı var diye almazdım.

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kankacım ESS, S2000 dünyasının deyim yerindeyse Miranda Kerr'i. Boşver satma şu kızı :)

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsedilen opcyi bilmiyorum. ancak genel olarak senin s2000 gibi sağlam bir opc bulsam dakika durmam. çünkü sende bahsetmişsin. özellik açısından daha az durumda olan. konfor olmayan. 4 kişi seyahat edemediğim ve yıl açısından daha alt bir model aracı sırf görüntüsü güzel (ki opcyide yabana atmamışsın) diye kapıda bekletmenin amacı yok. ama opc olacaksa opc rengi olsun derim.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de corsa opc için baya bi düşünmüştüm bunu..

DÜşündüğünüz araba astra opc gerçekten çok üst speclerde bir araç. Ama günün sonunda "ASTRA" kaldıki bu arabaya da herzaman her yolda binemeyeceksiniz. Ve çok konforlu olduğunu da üdşünmüyorum. cabrionun ve arkadan itişinin tadı herzaman bir başka, özellikle bu araba S2K ise, çok ayağa düşmedi mi evet düştü. tüm gti cılar filan bir şekilde leşlerini, haşatlarını alıp biniyorlar. Ama sizin aracınız anladığım kadarıyla ender kalanlardan. Bence hiç düşünmeyin. 2. araba olarak garajınızda ve gönlünüzde yatmaya devam etsin.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bır kere sızın bakıs acınız neye gore hocam onu belırlemek gerekıyor s2000 ıle opc bence cok farklı araclar hem durus hem kullanıs acısından he bana sorarsanızz s2000 den sasmam durumunuz varsa opcyıde alın 2 aracınız olur he yoksa kesınlıkle satmayın s2000 ı derım :)

m__sonmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
eski opel opc kullanıcısısın şimdi s2k kullanıyosun o kadarda güzel anlatmış sıralamışın detayları ,

ama hala düşünüyosun !!

yazın uzun ama okumaya değer ;)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satılırmı öyle bir araba ya param olsa sat gitsin deyip müşteri olurdum :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkemizde sadece yanlama aracı olarak kullanılan ama aslında ileri seviyede yol tutuşu olan s2000 için yol tutuşu zayıf diyorsanız bence OPC almalısınız. Honda s2000'in efsanevi karizması vardır ona itirazım yok ancak turbo motorlar geleceğin işi. S2000de olmayan ve aratmayan tatlar olabilir, hiç binmedim ancak bu işi yıllardır yapan her arabayı acımasızca eleştiren kişilerin yorumlarını bir duyun derim, kimisi çok laçka, çok lakait diyorlar ama bence çok samimi yorumlar var, iyi seyirler :D

http://www.youtube.com/watch?v=2SH0l_VDxm0

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...