Astra J Lpg Montajı

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

rahmitanir link' Alıntı:
Merhabalar,

1.4t astra araca lpg takılabilir fikri bile beni çok cezbettiğinden bu aracı detaylı araştırdım.

İzmir Arkas Otomotiv Servis ve Ticaret A.ş.'den ilgili bir satış temsilcisi ile yaptığım uzun yazışmaları burada paylaşmak istiyorum.

kendilerine 1.4t motorun LPG ile uyumunu sorduğumda aşağıdaki gibi bir cevap aldım:

"Astra 1.4t LPG dönüşümü ile ilgili olarak Opel’in onayladığı herhangi bir marka bulunmamaktadır. Söz konusu araca LPG dönüşümü yapıldığında araç garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Belirttiğiniz marka (landirenzo) veya diğer markalarda LPG dönüşümü yapıldığında söz konusu markalar kendi garantilerini vermektedir. Ancak bu durum Opel’i bağlamamaktadır. Bir ihtilafa düşmeniz durumunda masrafları sizin karşılamanız gerekmektedir. Bu noktada size önerebileceğim durum; LPG dönüşümü yaptıracaksanız araştırmanızı iyi yapmanız ve garantilerinizi yazılı olarak almanızdır.
Bununla birlikte yakın bir zaman dilimi içinde Opel Insignia aracımızın 1.4T 140PS Edition Elegance donanım seviyesi düz vites modelinde fakrika çıkışlı, orjinal ve garantili LPG dönüşümü yapılmış araçları gelecektir. Bu araçları da bekleyebilirsiniz."

Buna karşılık olarak, Opel'in Almanya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde hem insignia hem astra 1.4t motor fabrika çıkışı LPG ile satıldığını belirttim. Ve de türkiyede satılan benzinli 1.4T'lerin LPG dönüşümüne direk uyumlu olup olmadığını sordum (supaplar açısından). Ya da astra 1.4t fabrika çıkışı LPG'li TR'ye gelir mi diye sordum. Yanıtları da aşağıdaki gibi oldu:

"2014 yılı içerisinde Astra modelimizde LPG’li araç getirme planımız bulunmamaktadır.
LPG sistemine sahip araçlarımızın motorlarında dayanıklılığı arttırmak için özel olarak güçlendirilmiş supap ve supap yuvaları mevcuttur."

Yani kısacası, 1.4T motor ile TR'de satılan hem insignia hem de astra'lara tüp takılırsa, supap'la 30-40.000 km sonra erimesi çok olası...
Satış temsilcisinin güçlendirilmiş diye lanse ettiği supap ve supap yatakları TR'de bulunur mu? tartışılır...

Ama Insignia 1.4T fabrika çıkışı LPG'nin TR'ye gelecek olması da birşeydir...

Daha once Astra ve İnsignia'nin  LPG li olarak gelmemesinin sebebi yasal mevzuat olarak belirtilmisti, eger insignia LPG li olarak makul bir fiyata ( benzinli + 4.000tl ye kadar) gelirse satis patlamasi yapar

Hknsdkadn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oncelikle ariza lambasi sonmuyor sondurulemiyor ariza lambasini gormemizlikten gelmen gerekiyo hadi onu gecti lpg taktirdiktan 20 dk sora alakasi ama simdiye kadar vermeyipte lpg den sora esp arizasi verdi hadi onuda gectim sadece atikere ozel olan kacak akimi sayesinde aku bitirmesi biraz arastirirsan ogrenirsin lpg beyni arac calismasa bile akim cekio buda akunu bitiriyo yani arabayi calistiramicak kadar sanirim yeterli hangi ustaya sorsam brc dio en iyisi bide yaglamali bnm lpg sistemi oda yalanmis yani pismanim hemde cok

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bagajdaki sağ taraftaki bölmeye emulator takmadilarmi?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hknsdkadn link' Alıntı:
Oncelikle ariza lambasi sonmuyor sondurulemiyor ariza lambasini gormemizlikten gelmen gerekiyo hadi onu gecti lpg taktirdiktan 20 dk sora alakasi ama simdiye kadar vermeyipte lpg den sora esp arizasi verdi hadi onuda gectim sadece atikere ozel olan kacak akimi sayesinde aku bitirmesi biraz arastirirsan ogrenirsin lpg beyni arac calismasa bile akim cekio buda akunu bitiriyo yani arabayi calistiramicak kadar sanirim yeterli hangi ustaya sorsam brc dio en iyisi bide yaglamali bnm lpg sistemi oda yalanmis yani pismanim hemde cok

Büyük geçmiş olsun hocam... LPG Atiker taktırdığınız için servis garantisi de bitti sanırım. Ben bu tür sıkıntıları servise aracı almadan sormuştum ve Landirenzo taktıklarında ne arıza lambası ne de başka bir sıkıntı yaşamayacağımı ayrıca subap vs. erime durumlarında da garanti kapsamında olduğundan halledilebileceğini söylemişlerdi.

Bu itibarla, araç 0 Km'deyken opel yetkili servisi takmıştı. Sizin sorunlarınızın da tamamının çözülebilecek şeyler olduğunu düşünüyorum. Sürekli gittiğiniz LPG ustasına değil farklı bir ustaya gitmenizde fayda var. Ve evet, BRC en iyisi diyorlar. Farklı forumlarda okuduğum kadarıyla BRC sattığı malzemenin de arkasında duruyor.

Hknsdkadn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen ole kismetse yarin araci saglam bi elektriciye goturcem neyi var neyi yoksa  yaptiricam sikildim bagaj kenarina eklenen o cihazda sikintili dedi hangi ustaya gitsem o yuzden pek yanasmadim o yuzden atiker bnm gozumden dustu hee onun disinda yakit degeri gayet iyi ona lafim yok ama cok derdi var degmez yinede

atabrb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar selam,
Opel Astra 1.4 Turbo aracım var. Otomatik vites.
Alalı henüz iki hafta oldu. Yaklaşık 1400 km yol yaptım  ::)
LPG için Beykent Sanayideki Ay Otogaz ile görüştüm. Daha önceki aracıma (Toyota Auris) Prins lpg yi o serviste taktırmıştım. Gayet memnundum servisten. Landi Renzo'nun da yetkili servisi görünüyorlar. Kiti sipariş geçtiler, yarın taktıracağım bir aksilik çıkmazsa. Turbo yağlamalı bilmemneli sistemle birlikte 2200 liraya hallediyorum.
LPG'cilerde son durumlar nedir? ֖zellikle 1.4 Turbo kullanıcıları soruma cevap verebilirse sevinirim. Tavsiyeniz, tecrübeniz nedir?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

atabrb link' Alıntı:
Arkadaşlar selam,
Opel Astra 1.4 Turbo aracım var. Otomatik vites.
Alalı henüz iki hafta oldu. Yaklaşık 1400 km yol yaptım  ::)
LPG için Beykent Sanayideki Ay Otogaz ile görüştüm. Daha önceki aracıma (Toyota Auris) Prins lpg yi o serviste taktırmıştım. Gayet memnundum servisten. Landi Renzo'nun da yetkili servisi görünüyorlar. Kiti sipariş geçtiler, yarın taktıracağım bir aksilik çıkmazsa. Turbo yağlamalı bilmemneli sistemle birlikte 2200 liraya hallediyorum.
LPG'cilerde son durumlar nedir? ֖zellikle 1.4 Turbo kullanıcıları soruma cevap verebilirse sevinirim. Tavsiyeniz, tecrübeniz nedir?
Yazdığınız diğer başlık altında cevapladım.