Acill!! Astra 1.6'ya lpg taktırmalımıyım lpg fiyatları böyle uçmuşken

tiril

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Her satıcı kendi malını över ve herzaman kendi malları en iyi mallardır reklamlarıyla övünürler. Bu sebepten dolayı lpg tasarrufludur diyorlar. Haa doğrudur tasarrufludur ama lpg li araç almak tasarruf sağlar onun dışında sırf lpg fiyatı ucuz diye bayileri sattığı ürünler de zamlandı. Ve sıfırdan lpg takmak mantıklı değil şu anki durumda.
Eyvallah hocam. En azından böyle bi kararsızlıkla lpg taktırmak çok da doğru olmayacak sanırım..

• Beğen
Tepkiler: Mhsnmtn

tiril

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Yine de 1.6 lpg kullanan arkadaşlar ortalama tüketim hakkında bilgi verirlerse sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yine de 1.6 lpg kullanan arkadaşlar ortalama tüketim hakkında bilgi verirlerse sevinirim
Şehir ici 30 35 ile şuan 70 gidiyor maksimum 2 ile 3 bin arası sürüş devri ile şuan tabi gidemem artık 1.6 105 lik benimki

borken

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Konuları epey gözden geçirdim.Lpg de ortalama 33 litre depoyla 300 km gidiyor diyo herkes. Bu durumda lpg fiyatları bukadar pahalanmışken sizce lpg taktırmak mantıklı mı.

Aracım 2015 astra j hatcback. Yakıt tüketiminden dolayı 4800 liraya lovato obd2 taktırıcam pazartesi günü. Fakat lpg fiyatları da 4.80 lere çıktığı için arada çok fark kalmıyo sanırım. Çok kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz.

Aracın yol bilgilerine baktığımda şehirlerarası 8.2 litre gibi bi değer çıkıyo karşıma ortalama 120 km hızda. Oda 65 kuruşa falan denk geliyor.
Lpg de iste şuanki hesapla 140 150 liralık bi yakıtla 300 km yi ya biraz geçiyor yada bu aralarda seyrediyor. Öyle olunca da hiç bi anlamı kalmıyor.

Bu konuda napmam gerekir sizce. Bu bilgiler hesaplamalar doğrumudur acaba
LPG taktirma fiyatlarını tam bilmiyorum tahmin yürüterek 5 bin ve üstü rakamlar olabilir hocam 5 bin TL yi ne kadar km de tasarruf olarak çıkaracaksınız hesaplayın. Daha doğrusu kaç yıl ortalama km başı 15-20 krş karınız Olabilir

oastra16

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
lpg ile kullanımda km'de 20 kuruş fark ediyor. Ortalama 60.000 km kullanımda subaplar bozuluyor. 60.000 kmde yakıt tasarrufunuz 12.000 tl. Şu an subap tamiri maliyeti yaklaşık 4000-5000 tl. LPG filtre değişimi, lpg sisteminin arızalarını ve lpgnin subap harici neden olduğu arızaları saymadığımızda bile 60.000 km için karınız 12.000-4800-4500 = 2700 tl olacak. Unutmayın ki bu hesap en iyi ihtimallere göre yapıldı. Lpg kullanan biri olarak lpg taktırmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Uzun vadede kime sorduysam, tamir masrafları sebebiyle benzin=lpg cevabını aldım. Daha geçen gün arkadaşımla hesapladık. Lpg ile 16bin tl kar etmiş, 16bin tl de arabaya mastaf etti. Ben de lpg'yi önermem.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen de öyle oluyor masraf ediyorsun ha işi anlayan biriysen kendi ayarını yapabiliyorsun bu zarar minimum oluyor ben komple sistemi kendim yaptım enjektör dür regülatör dür sorun çıkarıyor duruyordu bende konumlandırmalarını kendim ayarladım ayarimi kendim yaptım sorun yaşamıyorum ama sürekli takip ediyorum 😁 hafif teklesin gazda hemen çözüm arıyorum 😂

• Beğen
Tepkiler: omeroz