Astra J Lpg Montajı

M

mest70

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Lpg Montajı

emülatör kelime anlami yokedici .Lpg sisteminde aracın orjinal enjektörleri yerine enjektörmüş gi görünen elektroni düzenek. 1-2  röle  ve bikaç direnç.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mest70 link' Alıntı:
emülatör kelime anlami yokedici .Lpg sisteminde aracın orjinal enjektörleri yerine enjektörmüş gi görünen elektroni düzenek. 1-2  röle  ve bikaç direnç.
Peki görevi nedir?

M

mest70

Bilgi Girilmemiş

söyledimya enjektörmüş gibi davaran elektronik devre yani aracın ecunu kandırıyor :D :D

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A16XER 115Hp Astra almayı düşünüyordum ama sırf bu LPG konusundaki belirsizlik yüzünden 3 ay bekleyip GOLF VI 102hp almaya karar verdim ama aklımda hep Astra var :(

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
A16XER 115Hp Astra almayı düşünüyordum ama sırf bu LPG konusundaki belirsizlik yüzünden 3 ay bekleyip GOLF VI 102hp almaya karar verdim ama aklımda hep Astra var :(
LPG sizin için olmazsa olmaz bir seçenekse gidin başka bir araba alın.Ya da subapları da çelik subaplarla değiştirip toplamda 3000 Tl civarı bir masraf yaparak Lpg taktırabilirsiniz.Ama subapları çelikleriyle değiştirmek,bütün risklerden kurtulmak anlamına gelmeyebilir.Erime riski sadece subaplar olmayabilir.

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lundırenzo 2 yıl motor garantısıde veriyor ve aracın kendi garantısıde devam ediyor.siz bilirsiniz.ben kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok olmazda inşillah....

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık olara lpg de 4500 km yol yaptım...Opel yetkili servise gidip sağını solunu motor aksamını iyice kontrol ettirdim.herhengi bir yerinde zarar ziyan aşınma var mı diye.ama hiç bir şey çıkmadı.gayetde memnunum...80 tl ye depo doluyor.bir depo ile uzun yolda ortalama hızın 150 -160 370 km yol gitti..

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
LPG sizin için olmazsa olmaz bir seçenekse gidin başka bir araba alın.Ya da subapları da çelik subaplarla değiştirip toplamda 3000 Tl civarı bir masraf yaparak Lpg taktırabilirsiniz.Ama subapları çelikleriyle değiştirmek,bütün risklerden kurtulmak anlamına gelmeyebilir.Erime riski sadece subaplar olmayabilir.

Sıfır aracın subaplarıyla, oynamak hiç içime sinmiyor. Ayrıca -dediğiniz gibi- LPG'nin yalnızca subaplara etki ettiğini bilmiyoruz, elektronik ya da mekanik farklı  sorunlar da çıkarabilir...

Ha elbette tam tersi de olabilir, hiçbir sorun yaratmayabilir de... Ama ben bu konuda risk almak istemiyorum, ayrıca genellikle yanlış anlaşılan bir kavram var:

Bu araca LPG uygulanamaz diye bir şey yok, LPG elbette uygulanır ama ZAMANLA çeşitli sorunlar çıkarabilir...

LPG benim için şart, bu şartlarda birkaç ay bekleyip 1.6 Trend. GOLF VI almak en mantıklısı ama gönlüm OPEL'de :(

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mest70 link' Alıntı:
söyledimya enjektörmüş gibi davaran elektronik devre yani aracın ecunu kandırıyor :D :D
Onu anladık da böyle birşeye ne gerek var? Olunca ne oluyor olmayınca ne oluyor? Tamam aracı kandırdık, niye kandırdık, kandırmasak ne olacak?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serkan51 link' Alıntı:
Yaklaşık olara lpg de 4500 km yol yaptım...Opel yetkili servise gidip sağını solunu motor aksamını iyice kontrol ettirdim.herhengi bir yerinde zarar ziyan aşınma var mı diye.ama hiç bir şey çıkmadı.gayetde memnunum...80 tl ye depo doluyor.bir depo ile uzun yolda ortalama hızın 150 -160 370 km yol gitti..
Landirenzo taktırmıştınız galiba. Aynı şehirde yaşıyoruz, hayırlı olsun. BRC iki porta pipo yöntemiyle lpg yi yollayarak arıza ışığının yanmamasını sağlıyor, Landi nasıl yapıyor acaba? Emme manifoldunu delerek portun ikisine birden lpg yollanamıyor diye biliyorum.