Astra J Lpg Montajı

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

onurody link' Alıntı:
arkadalar ben opel servisinde motor bölüm şefi ile samimi olan arkadaşıma sordurdum kesinlikle  lpg önermiyor astra  j için takılmaz demiyor 35000 km sonra motoru elinize alırsınız dedi sonrada lpg takan bir arkadaşını aradı oda takılma taraftarı degil lpg ci olsa bile..

bununla kalmayıp almanya ve ingiltredeki opel servisleriyle irtibata geçtim orda özel bir kit ile takılıyor opelin kendi malı olan bir kit satınalmak istedim satışı olmadıgı sadece araç üzerine motaj yapa bileceklerini ilettiler... belki fikriniz değişir risk almak isteyen varsa

merhaba onur bey ;
konu hakkında birkaç şey sormak istiyorum .. o bahsettiğiniz kit komple lpg sistemi mi ? yoksa başka bişey mi ? ayrıcada  örneğin almanyaya araç ile gitmiş olsak , araca nasıl  ve neler takılacak ? biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha yararlı olacaktır !! eminim başka arkadaşlarda benim gibi merak etmiştir .. teşekkürler..

tunc041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kitler Lnadirenzo aracılığıyla tr ye gelecek ve garantili olarak araçlara monte edilecek.

mksarikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben bu işe cok zaman harcamış ve kafa yormuş biriyim. Bütün forumları okudum opel genel merkeziyle yazıştım. Kesin çözüm olarak şunu önerebilirim. Yağlamalı sistemlerden uzak durun sadece subap ve subap yataklarının bir miktar omrunu uzatır. o da ihtimal kesin değil. Ama kaçınılmaz son bellidir. Tavsiyem çok iyi bir ustada orta kalite bir lpg kiti taktırmanız, sunap ve subap yataklarını değiştirmeniz. Toplamda yaklaşık 3500 lira harcamanız yeterli.... Pahalı geldiyse bence de pahalı geçici cozum olarak 1500 lira kit 25000 km kullanım sonrasında 2000 liraya subap ve subap yatakları değiştirmeniz. Özetle bu araçlara lpg ile binilir. Sadece donusum maliyeti bizi üzüyor o kadar

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lpg landirenzo taktırabılırsınız.Aracın garantısınıde bozmuyor.ben taktırdım.hıc bır sorun yok gayet de guzel.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serkan51 link' Alıntı:
lpg landirenzo taktırabılırsınız.Aracın garantısınıde bozmuyor.ben taktırdım.hıc bır sorun yok gayet de guzel.
sizin aracınız 1.6 115 hp mi?
çünkü 1.4 t lerde subap erimesi problemi oluyor 30 bin km den sonra
en azından yaşanılanlar böyle

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
sizin aracınız 1.6 115 hp mi?
çünkü 1.4 t lerde subap erimesi problemi oluyor 30 bin km den sonra
en azından yaşanılanlar böyle
Hakan Bey,115'likler de euro5 tipi motor ve mağnezyum alaşımlı subaplara sahip.Dolayısıyla 20 000 km sonra subaplarda ve sahibinde erime yapabilir.  :) Ben takmıyorum benzin işini.Allahtan çok binen değilim.Hatta haftaiçi çok az kullanıp benzini haftasonu tüketiyoruz.

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar servisin onerdıgı marka.ve garntı devam edıyor.emılator takılıyor.hıc bır sıkıntı yok...

M

mest70

Bilgi Girilmemiş

Arkadaşlar merhaba .bu konuda bende bayağı araştırdım. Opelin almanya sitesini incelerseniz orada 1.4 lpg motor seçeneğinin olduğunu görürsünüz. Bu model türkiyeye ni getirilmiyor bilmem . Orada lpg motorun yakıt ,oktan ,sarfiyat değerleri var. Eğer benim gibi çok kilometre yapmayan ve agresif kullanmayan biriyseniz hiç değmez

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serkan51 link' Alıntı:
arkadaşlar servisin onerdıgı marka.ve garntı devam edıyor.emılator takılıyor.hıc bır sıkıntı yok...
Emilator ne işe yarıyor acaba?