Astra J Lpg Montajı

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Lpg Montajı

canciger link' Alıntı:
yaklaşık 15 yıldır lpg li araba kullanıyorum daha kimse landi renzo diye bir markayı bilmez ken 5 yıl önce ben clio symbol aracımda kullanıyordum.(yaşadığım sıkıntıyı bir ben bilirim) 2012 toyota corolla da brc my-11 kullanadım 2012 toyota auris te wentgas ve atiker kullandım yani bahsi geçen 3 markayıda kullandım.

atiker obd II tercih sebebim montaj yapan yerin kalitesine güvenimden dolayı. adamlar ilk 20 gün sıkıntı yaşarsam cihazı söküp istediğim markayı takma garantisi verdiler (aynı yerde landi renzo evo kit de bulunuyor. ısrarla atiker obd II tavsiye ettiler. daha sonraki dönemler içinde garanti süresi içinde en ufak bir arızada bire bir parça değişim garantisi verildi. ayrıca ben bu sübap olayının çok abartıldığına inanıyorum bizim memlekette ki arbaların %70 lpg li desem yeridir 15 yıldır daha bir kişinin çıkığta arabam sübap arızası verdi dediğini duymadım. geri dönüş yok taktım gitti burdan olumlu veya olumsuz yaşadığım tercübeleri yazarım umarım bir sıkıntı olmaz.

bu sabah şanlıurfa merkezden gaziantep havalimanına gidip döndüm e90-karayolunu kullandım gidişte 100-130 km hızla gittim dönüşte 100 km hızı hiç geçmedim. gidiş dönüş toplam 67 tl lpg tüketimim oldu 330 km yol yaptım şuan için hiçbir sorun yok gibi görünüyor 20 kuruş yakıt tüektimi var  arabam benzine göre biraz daha sessiz çalışıyor. çekişte bi düşme söz konusu değil. arabada ısınma sorunu yok gibi emin olmak için ş.urfa döner dönmez arabayı stop etmeden tamircime göstersim bu motor ısısı normalmidir diye normaldir dedi bir sıkıntı yok. umarum bir sorun yaşamam. ilerleyen günlerde şehirçi yakıt tüketimini yazarım.

22 yıldır konyadayım atiker fabrikasından tutun bütün bayileri bilirim. Bundan önceki aracımda yanlışlıkla bir taktırdım hem de fabrikada başıma gelmedik kalmadı. Yedek parça - servis- müdür herkes morona bağladı en son tüm tesisatı yenilediler sorunu çözemediler. şimdi nasıldır durum bilmem ama BRC Landi Renzo - Prince ile atiker arasında milyon fark kesin vardır.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"""22 yıldır konyadayım atiker fabrikasından tutun bütün bayileri bilirim. Bundan önceki aracımda yanlışlıkla bir taktırdım hem de fabrikada başıma gelmedik kalmadı. Yedek parça - servis- müdür herkes morona bağladı en son tüm tesisatı yenilediler sorunu çözemediler. Şimdi nasıldır durum bilmem ama BRC Landi Renzo - Prince ile atiker arasında milyon fark kesin vardır."""

derken atiden iyi olduğunu kastediyordum..

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim araclara her devirde farklı basınclarda lpg puskurtebilecek teknolojık kitler lazım aracın ecu suyle uyum saglayabilecek urunler lazım bizim motorlar akılı motorlar evro 5 emisyon oranlarını ecu ayarlar
atiker daha cok eski teknolojıde kalmıs araclarda sıkıntı cıkarmıyor
ornerk clio  :)

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
bizim araclara her devirde farklı basınclarda lpg puskurtebilecek teknolojık kitler lazım aracın ecu suyle uyum saglayabilecek urunler lazım bizim motorlar akılı motorlar evro 5 emisyon oranlarını ecu ayarlar
atiker daha cok eski teknolojıde kalmıs araclarda sıkıntı cıkarmıyor
ornerk clio  :)

Atikeri bilmiyorum ama LandiRenzo , Prins , BRC , MTM , Lovato gibi markalar
Zaten bu teknolojiyi kullanıyoruz.
şuan yeni nesil LPG'ler arcın ECU enjeksiyon değerleri %85-95 oranında kopyalanarak yapılıyor.
Aksi bir durum olsaydı hem arıza lambaları yanar, emisyon değerleri saçmalar, performansları düşer..... bir çok problem oluşurdu.

EnginBERK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende ptesi 1.4 turbo aracıma Zavoli son çıkan akıllı kitini taktıracağım.
özel yağlamalı sistem - malum subaplardan ötürü birde sigorta yapacaklarmış
toplam 1800TL

hasan_ulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese selamlar, ben de aracıma geçen hafta LPG taktırdım. Uzun süre kararsız kalmıştım ama sonunda taktırdım. Benim araç opel astra j (2010 ) sport 1.6 115hp , Landirenzo yağlama sistemli kitini taktırdım. Ankarada Landirenzonun distribütörü olan Ogun Lpg de yapıldı işlemler. saolsunlar çok ilgilendiler, ayrıca aracın montajdan sonra sızdırmazlık ve muayene işlemlerini bile yaptırdırlar (benim işten dolayı zamanım yoktu).  Gerçekten çok ilgililerdi tekrar tekrar teşekkkür ediyorum.

İlk deneyimim şehir içi 26 kuruş şehirlerararı 21 kuruş bu benim için mükemmel çünkü benzinli de bu değerler 45 kr ve 35kr civarı idi.

Taktırmayı düşünenlere bilgi olsun istedim.

İyi günler.

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasan_ulu link' Alıntı:
Herkese selamlar, ben de aracıma geçen hafta LPG taktırdım. Uzun süre kararsız kalmıştım ama sonunda taktırdım. Benim araç opel astra j (2010 ) sport 1.6 115hp , Landirenzo yağlama sistemli kitini taktırdım. Ankarada Landirenzonun distribütörü olan Ogun Lpg de yapıldı işlemler. saolsunlar çok ilgilendiler, ayrıca aracın montajdan sonra sızdırmazlık ve muayene işlemlerini bile yaptırdırlar (benim işten dolayı zamanım yoktu).  Gerçekten çok ilgililerdi tekrar tekrar teşekkkür ediyorum.

İlk deneyimim şehir içi 26 kuruş şehirlerararı 21 kuruş bu benim için mükemmel çünkü benzinli de bu değerler 45 kr ve 35kr civarı idi.

Taktırmayı düşünenlere bilgi olsun istedim.

İyi günler.
hayırlı olsun bende landirenzo düşünüyorum kaça taktırdınız