Astra J 1.3 Ecoflex Cosmo CD500 Navi ilk görüntüler...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk hesabıma göre yanlıs hesaplamıyorsam eger, ilk depo doldurmada shell in enjektörü temizliyor diye adlandırdıkları bir pahalı yakıtları var ondan koydurdum, 195tl ye depo doldu, 810km götürdü araç, 6km sini aldığımda yapılmıştı, 3km falan ben yaptım benzin istasyonuna kadar. yaklaşık olarak 790-800km gibi dusunecek olursak, 0,245tl gibi km başına bir rakam cıkıyor.

bu yakıtın %10-15 pahalı oldugunu dusunecek olursak eger, 175tl gibi bir bütceyle depo euro dizel ile doldurulur. aynı şekilde 790-800km goturdugunu dusunecek olursak eger yaklaşık olarak 0,220ulaşıyor.

sonuc olarak araç 0,20 ile 0,25 arasında ortalama saatte 90 ile 130 km hızla kullanıldığını şehirler arasında ve şehir içinde dur kalk hesabı yapıldığı taktirde, bu sonucları elde edebiliyorum. yanlısım varsa düzeltin lütfen...

Güzel değerler iyi güle güle kullanının kazasız belasız.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shell gtl galiba kullandığınız yakıtt

karışık kullanımda 22 krş olan yakıt ilerde daha da düşecektir

Lepaspascale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın

Aracınızla yaklaşık 800km yaptığınızı belirtmişsiniz. Bence ilk depo için oldukça iyi bir rakam. Bu değeri sakin kullanımda mı elde ettiniz, trafik vs. etkenler nasıldı acaba?

bir de performans olarak nasıl size göre? performanstan kastım, kasa için yeterli bir motora sahip mi? örneğin sürekli vites küçültme ihtiyacı oluyor mu aracın, yoksa kolay mı toparlıyor?

tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın...

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun hayırlısı ile kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

ağırlıklı olarak bu km yi sehir içinde kullandım, 2kez sehir dısına cıkmak kaydı ile biri mersine gittim digeri de pozantıya gittim, otobanda 120-130 seviyelerinde kullandım 90a pek inmedim ama 120nin ustune de cıkmamaya gayret ettim, aracın performansı 2007 astra dizel ile kıyaslayacak olursak kalkıs esnasındaki o hantallık bu motorda tamamen diyebilecegim kadar yok olmus ve ciddi anlamda kalkıs rahatlamıs, diger yandan aracın agırlıgı kendisini belli etmiyor bence bu 1300 bu haliyle bile cok cok ideal olmus artık, 2007 astra dizel motordan da sikayetci degildim zaten ama onun kalkısında performans sorunu vardı, birde yokus yukarı kalkıslarda sorun yasatıyordu tabii ki ama bu aracta yokus yukarı sorun yasanmayacak kadar iyilestirilmiş ve yokusta kalkıs destegi eklenmiş bu sadece cosmo larda mı var bilmiyorum ama...

sehir içinde surekli vites kucultme ve buyultme olayına giriyorum cunku adana içi yol calısmalarından dolayı insana gına getirmiş durumda, bence bu aracı tutamazlar diye 6. vitesi koymamıslar, 6.vites olsaydı cok cok iyi giderdi, 6.vitesi istiyor bu araç bence..

öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın

Aracınızla yaklaşık 800km yaptığınızı belirtmişsiniz. Bence ilk depo için oldukça iyi bir rakam. Bu değeri sakin kullanımda mı elde ettiniz, trafik vs. etkenler nasıldı acaba?

bir de performans olarak nasıl size göre? performanstan kastım, kasa için yeterli bir motora sahip mi? örneğin sürekli vites küçültme ihtiyacı oluyor mu aracın, yoksa kolay mı toparlıyor?

tekrar hayırlı olsun, güle güle kullanın...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kazasız belasız...sizinle beraber bir kaç arkadaştan daha duydum 6. vites eksikliği özellikle yüksek hızlarda ve uzun sürüşlerde kendini oldukça çok hissettiriyormuş...eee her güzelin bir kusuru olacak illaa :)

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6. vites araçta hızlanmak için gerkli ama 180ten sonrası da cok onemli degil :))