Astra j 1.3 cdtı kronik şanzıman sorunu

Kandefe

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli üyeler. 2012 Opel astra j 1.3cdtı manuel aracım var station wagon. Şanzımanında haraket halindeyken uğultu, şanzıman ısındıktan sonra vitese zor gecis ve geri vitese takarken asırı cartlama var. Sizinda basınıza geldiyse yaptıran varsa bu sorunu önerebileceğiniz servis var mı? Şimdiden fikirleriniz ve yardımlarınız icin tesekkür ederim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Valla bende benzer sorunlardan(hatta aynı diyebilirim)2012 Model Opel Astra J Hb 1.3 Cdti vardı 2 yıl önce sattım...Şanzıman yağını 2-3 kez değiştirdim daha sonra tamire gidildi Ayna mahruti ve bir kaç dişli daha değişti ne yaptıysam ses sorunu gitmedi en son aracı sattım...Yani şanzıma değişsede yine aynı sorun ile katşılaşma şansınız var...Şanzıman gövdesi bilyelere göre daha yumuşak bir yapıda olduğu için bilyelerden dolayı bir süre sonra aşınma hatta kırma yapıyormuş ve illaki ileride yine ses yapıyormuş...Yani Astra j lerin sanıırm 2011 ve 2013 yılları arasında araçlarının kronik(daha sonraki modellerinde bilgim yok)şanzıman sorunu oluyor...

• Beğen
Tepkiler: Kandefe

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam aşağıda bir ürün var. Şayet dişlilerde ağır bir aşınma sorun yoksa tamda tarif ettiğiniz sorun için üretilmiş. Benimde astra h 1.3 cdti m20 şanzıman da , şanzıman kovanı çok dar özellikle kışın, yağ ısınına kadar 5 dakika falan dişlilerden sürtünme sesi geliyordu. Ben kullandım. Ama henüz soğukta test edemedim. Ama psikolojik mi bilmiyorum vites geçişleri cidden yumuşadı.

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Farklı bir katkı maddesi bende kullandım ama o da işe yaramamıştı...

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-12-02 at 17.30.40.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-02 at 17.30.40.jpeg
    157.8 KB · Görüntüleme: 2
  • Beğen