Astra J otomatik şanzıman sorunu

ozaslans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracım 2010 Astra j 1,6 otomatik vites 92000 km. Aracım vites geçişinde önce vuruntu yaptı ve motor arıza ışığını yaktı. Vites geçişlerinde ilk 3 viteste herhangi bir sorun yok ama 3'ten 4 geçerken sıkıntı yarattı. Resmen 3'ten 4'e geçerken vites kendini boşa atıyor ve devir yükseliyor. Manuele çekip kendim yukseltiyim dedim ama nafile, otomatiktede manuele cekincede 3'ten 4'e yükselmiyor. Benden önceki sahibi 63000km'de şanzıman yağını değiştirmiş ben 65009 km'de almıştım aracı şu an 92000 km. Acaba kalitesiz yağdan kaynaklı bir problem olabilir mi. Yoksa beyin program mı istiyor, yada selenoid valfte mi bir sıkıntı var. Daha önce bu problemi yaşayan arkadaşlar bilgi verirlerse çok memnun olurum.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Oncelikle gecmis olsun cihaza baglatip sanzuman ariza koduna baktirmaniz lazim. Sanzumanin modulu farkli normal bir obd cihazi ile goremeyebilirsiniz. Sanzumani sorgulatin bi bakalim. Sorun selenoid valflerdede olabilir, sekromeclerdede olabilir. Oncelikle ariza koduna bakin. İyi bir sanzumancinin bakmasi gerek tekrar masraf acmamasi icin.